فرهنگ و هنر

اجلاسیه ۲۰۷ شهید ارتش کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

دیباروز/کهگیلویه و بویراحمد فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولین اجلاسیه۲۰۷ شهید ارتش این استان اردیبهشت ماه سال آینده در شهرستان گچساران برگزار می شود.

سردار حمید خرم دل، در نشست با فرماندهان و کارکنان ارتش افزود: دومین کنگره ملی شهدای ۱۴۰۳ در استان کهگیلویه و بویراحمد یک رویداد مهم فرهنگی است که باید با همکاری همه دستگاه های اجرایی و عموم مردم به بهترین نحو و در خور شان شهدا برگزار شود.

وی اظهارکرد: قرار است در راستای برگزاری این کنگره ملی، ۱۶ اجلاسیه در سطح استان برگزار شود که اولین اجلاسیه آن گرامیداشت ۲۰۷ شهید ارتش استان کهگیلویه و بویراحمد است که اردیبهشت سال آینده با مشارکت تیپ ۳۷ زرهی ارتش استان فارس در شهرستان گچساران برگزار خواهد بود.

همچنین امیر محمدرضا فولادی، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش نیز در این نشست از اقدامات فرمانده سپاه فتح و مسئولان کنگره ملی شهدای استان تقدیر کرد و گفت: تولید مستند فاخر از شهدای ارتش استان کهگیلویه و بویراحمد، تدوین کتاب شهدای ارتش، تبلیغات محیطی مناسب، اعزام گروه های جهادی ارتش به مناطق کم برخوردار، تجلیل از پیشکسوتان ارتش در استان، حضور فرماندهان ارتش در برنامه های صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد جهت تبیین دستاوردهای نظام و ارتش و روایتگری فرماندهان ارتش و یادگاران دوران دفاع مقدس در جمع دانش آموزان از جمله اقداماتی است که در راستای کنگره ملی شهدای استان و اجلاسیه شهدای ارتش باید انجام شود.

امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی، فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار با بیان اینکه باید یک کنگره در خور شان شهدا برگزار شود، گفت: همه ظرفیت‌های ارتش را پای کار می آوریم تا این مهم در استان کهگیلویه و بویراحمد محقق شود.

وی افزود: کنگره شهدا یکی از بزرگترین و فاخرترین برنامه هایی است که در جمهوری اسلامی ایران اجرا می شود و تجربیات ارتش و سپاه در کنار یکدیگر می تواند یک کنگره عظیم از شهدای والامقام استان را به نمایش بگذارد.

به گزارش دیباروز به نقل از روابط عمومی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد،  صبح امروز ۱۳ آذر، امیر محمدرضا فولادی، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، سرهنگ زرهی ستاد بهادر افشاری پور سرپرست تیپ زرهی ۳۷ شهید عباس عطریان نزاجا و کارکنان ارتش در استان با سردار حمید خرم دل فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان ستاد کنگره شهدای استان دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا سرهنگ وحید مثنوی مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه فتح و سرهنگ عبدالصفا نجاتی، دبیر ستاد کنگره ملی شهدای استان گزارشی از روند اقدامات انجام شده در راستای برگزاری دومین کنگره ملی شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد که قرار است در سال ۱۴۰۳ برگزار شود ارایه دادند.

انتهای پیام

انتشارات فرهنگ و هنر

با قلمم، شما را در جادوگری و زیبایی کلمات می‌آموزم.
دکمه بازگشت به بالا