حوادث

ارتش تا فروکش کردن بحران سیل در کنار مردم جنوب استان کرمان می‌ماند

دیباروز/ کرمان و فرمانده قرارگاه منطقه ای ارتش در جنوب شرق کشور تایید کرد: حضور ما تا زمان فروکش کامل بحران سیلاب در منطقه و بازگشت مردم به زندگی عادی، قطعا حضور مستمر و همیشگی خواهد بود.

امیر سرتیپ پاسدار غلامعلیان در بازدید از مناطق سیل زده جنوب استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، اظهار داشت: قرارگاه منطقه ای جنوب شرق ارتش با تجهیزات کامل مهندسی رزمی با ده ها دستگاه مورد نیاز برای افتتاح آی تی. راه های زمینی بسته شد و همچنین لایه ای از آوار رودخانه ها شامل بولدوزر، نردبان، بیل مکانیکی، وسایل نقلیه مایلار و موتور گریدر، همه با آمار کامل منطقه ای که سیل را به جنوب کرمان فرستادیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حدود 330 روستا در محاصره سیلاب ها قرار داشت، 90 درصد این راه ها با انباشت تجهیزات مهندسی برای قرارگاه بازگشایی شد.

ارتش تا رفع بحران سیل در کنار مردم جنوب استان کرمان خواهد بود

ارتش

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش درباره امداد هوایی گفت: با توجه به مسدود شدن راه‌های زمینی، تمامی عملیات امداد هوایی تا جایی که شرایط جوی اجازه می‌دهد با استفاده از بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی انجام شد. ایران. ایران.”

وی درباره پخت نان و پخت غذا برای سیل زدگان گفت: تاکنون حدود 6000 پرس گرم به اضافه حدود 70 هزار قرص نان با استفاده از کاروان و آشپزخانه بین عزیزان توزیع کرده ایم.

غلام علیان گفت: عمده فعالیت ما در منطقه جنوب کرمان بحث بالگرد بود که تاکنون حدود 21 سورتی پرواز برای بالگردها در منطقه سیل زده انجام شده است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای ارتش در جنوب شرق کشور گفت: عملیات نیروی زمینی ارتش به دلیل مشکلات پیش آمده در دالجان و گلمرتی به جنوب استان در استان سیستان و بلوچستان هدایت نشد. . در مناطقی که دسترسی به زمین امکان پذیر نبود و مردم در مضیقه بودند، زیرا از امکانات ارتش برای حمل و نقل مردم و مواد غذایی استفاده می شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا