فرهنگ و هنر

از تندیس «جایزه جهانی مقاومت» رونمایی می‌شود

یکی از اعضای شورای عالی سیاست ها در «همایش بین المللی مجاهدین خارج از کشور» اعلام کرد: رونمایی از تندیس «جایزه جهانی مقاومت».

به گزارش دیباروز، حسین اکبری، معاون جبهه بیداری اسلامی و عضو شورای عالی سیاستگذاری اجلاس جهانی مجاهدین در غرب در گفت وگو با روابط عمومی این ستاد، اظهار کرد: اجلاس بین المللی مجاهدین در غرب اجلاس سران مجاهدین در غرب است. اعضای سازمان و پرسنل موسسه. با وصیت نامه ای که حول محور امام رضا علیه السلام می چرخد ​​آغاز شد و با توجه به اینکه لقب آن امام همام «غریب الغربیه» است، همه ساله همزمان با شهادت آن حضرت برگزار می شود. امام غریب است.

قائم مقام دبیرکل با توجه به دستاوردهای شش اجلاس مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: تعامل گروه های جهادی با محافل فرهنگی و علمی در سطح کشورهای جهادگر از دستاوردهای این رویداد است.

اکبری خاطرنشان کرد: در دوره های گذشته چندین ساعت نشست علمی همزمان با این نشست برگزار می شد، اما امسال طبق برنامه ریزی ها قرار است این همایش علمی در دو فضای دانشگاه علم و صنعت و دامگان برگزار شود. دانشگاه.

وی از جمله برنامه های ویژه امسال رونمایی از جایزه و تندیس جهانی مجاهدین در تبعید را برشمرد که در مرحله تدوین اساسنامه و آیین نامه اجرایی آن جهت ارائه به شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1392 می باشد. امارات متحده عربی. تندیس این جایزه امسال در این نشست با حضور جمعی از اعضای هیئت اهدا می شود و از دولت، سفرای کشورهای اسلامی و فرماندهان ارشد نظامی رونمایی می شود.

اکبری گفت: 25 مقاله برگزیده از بین مقالات ارسالی توسط کمیته علمی همایش در قالب کتاب و مقاله منتشر و در اختیار میهمانان خارجی و داخلی قرار خواهد گرفت.

وی در جریان برنامه ریزی قوی و گسترده برای سال هشتم این دیدار که مزین به نام امام هشتم (علیه السلام) برای سال آینده است، قرار گرفت.

اکبری گفت: نمایشگاه «از غربت تا عظمت» تجسم کوچکی از نماد غربت عاشورا و کربلاست که هر سال مصادف با اربعین حسینی و شهادت امام رضا (علیه السلام) است.

وی یادآور شد: مقاومت در طول تاریخ در ظلم و بیگانگی همواره در مقابل سخت ترین و پیچیده ترین دشمن ایستاده و به پیروزی رسیده است و اساس الگوی مقاومت امروز درس گرفتن از عاشورا است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا