استان ها

«استوری» به پیام‌رسان تلگرام اضافه می‌شود

مدیر عامل تلگرام، روز ۲۶ ژوئن (۵ تیر) اعلام کرد قابلیت «استوری» از اوایل ماه آینده میلادی به این پیام‌رسان اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری م و فناوری آنا، بنیانگذار تلگرام گفته است ویژگی استوری در این اپلیکیشن، با قابلیت تنظیم زمان انقضا برای آن، در ماه آینده میلادی (ژوئیه) به طور عمومی عرضه خواهد شد.

آقای دوروف در پستی که در کانال شخصی‌اش در تلگرام به اشتراک گذاشت گفت کاربران سال‌ها است از او درخواست راه‌اندازی این ویژگی را داشته‌اند، با این حال شرکت در ابتدا با آن مخالف بوده است «چرا که استوری‌ها همین حالا همه جا هستند».

با این وجود به گفته وی تلگرام در نهایت تصمیم گرفت به کاربران خود گوش دهد و نسخه‌ای از استوری ایجاد کند که به نظر نسبت به سایر پلتفرم‌ها قابل تنظیم‌تر است.

مطابق اطلاعات منتشره، استوری‌ها در این سرویس پیام‌رسان به صورت حباب‌هایی در بالای صفحه چت ظاهر می‌شوند و فرد با زدن روی آن‌ها می‌تواند محتوایشان را مشاهده کند.

کاربران همچنین می‌توانند تعیین کنند چه کسی پست‌های آنها را ببیند. در واقع آن‌ها می‌توانند انتخاب کنند که استوری‌ها برای عموم به نمایش درآید، فقط برای مخاطبین خاص قابل مشاهده باشد و یا تنها برای فهرستی از دوستان نزدیکشان.

کاربران همچنین می‌توانند افراد دیگر را تگ کنند و همینطور گزینه‌هایی برای اضافه کردن زیرنویس‌ها و لینک‌ها به استوری‌ها وجود دارد.

در قابلیت جدید تلگرام پیش‌بینی شده است که اگر کاربران نخواهند استوری‌های یک مخاطب خاص را ببینند، می‌توانند آنها را به فهرست «مخفی» در بخش مخاطبین خود منتقل کنند.

اما شاید بهترین چیز در مورد ویژگی جدید تلگرام این است که کاربران می‌توانند زمان انقضای استوری خود را انتخاب کنند و تعیین کنند که آن‌ها در عرض ۶، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعت ناپدید شوند.

دکمه بازگشت به بالا