حوادث

اعلام اسامی ۵ فوتی ایرانی در حادثه هالووین در کره جنوبی

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی با صدور بیانیه ای درگذشت پنج ایرانی مقیم این کشور را در حادثه جشن هالووین شنبه شب 16 آبان 1401 در سئول تسلیت گفت.

به گزارش دیباروز، متن اطلاعیه اخیر سفارت کشورمان در سئول به شرح زیر است:

نام خدا

ما از خداییم و به سوی او باز خواهیم گشت

با کمال تاسف و تاسف خبر درگذشت پنج تن از هموطنان عزیزمان در حادثه هالووین شنبه شب 16 آبان 1401 در محله Itaewon شهر سئول را به تمامی ایرانیان و دانشجویان عزیز و از خداوند متعال تسلیت عرض می نمایم. . خداوند به این عزیزان صبر عنایت فرماید و از خانواده محترمشان طلب مغفرت و صبر مسئلت داریم.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول از ابتدای این حادثه دلخراش با مقامات و طرف های کره ای در تماس بوده و وضعیت مردم ایران را پیگیری کرده و با مراجعه به بیمارستان ها اقدامات لازم را انجام داده است. و مراکز درمانی .

اسامی ایرانیان جان باخته در این حادثه ناگوار به شرح زیر است:

1- چشم انداز صحیح Manish

2- علی پراکند

3- ریحان سادات عطاچی

4- سامیه مقیم نژاد

5- علی رضا عالیه

در اطلاعیه قبلی سفارت ایران در سئول تعداد ایرانیان کشته شده در این حادثه 4 نفر اعلام شده بود.

به گزارش دیباروز، پیش از این شبکه سی ان ان پس از حادثه شب گذشته در جشن هالووین که برای اولین بار پس از شیوع بیماری همه گیر کرونا در سئول پایتخت کره جنوبی به صورت گسترده برگزار شد، اعلام کرد که بیشتر بیش از 150 نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند و تعداد زیادی مجروح شدند.

به گفته مقامات کره جنوبی، حداقل 19 خارجی در میان کشته شدگان هستند، از جمله افرادی از ایران، چین، ازبکستان و نروژ.

مقامات کره ای می گویند پس از هجوم جمعیت زیادی به کوچه ای باریک در نزدیکی هتل همیلتون، محل برگزاری جشن های بزرگ در سئول، مردم تا حد مرگ له شدند و تعداد زیادی کشته و بیش از 70 نفر زخمی شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا