حوادث

بارش باران و وزش باد شدید در ارتفاعات / تجهیزات لازم به همراه داشته باشید

آفتاب‌‌نیوز :

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور در تعطیلات اظهار کرد: طی روزهای پنجشنبه تا شنبه (۲۳ تا ۲۵ شهریور) با فعالیت موج بارشی در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز به‌ویژه مناطق مشرف به دامنه‌های شمالی و تا حدی ارتفاعات شمال شرق به تناوب بارش و افزایش سرعت وزش باد، احتمال رعدوبرق، ابرناکی و مه‌آلودگی در مناطق مذکور موجب کاهش دید افقی و عمودی می‌شود و احتمال انحراف از مسیرهای پیمایش وجود دارد بنابراین به همراه داشتن تجهیزات مسیریابی مناسب توصیه می‌شود.  

وی افزود: افزایش سرعت باد در قله‌ها و خط الرأس‌های مرتفع بیش از ٣٠٠٠ متر خطر سقوط کوهنوردان در این مناطق را افزایش می‌دهد. با توجه به سرمایش در نیمه‌شمالی کشور و وزش باد شدید شرایط برای تشدید سوزباد مهیا است.   

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا برای مناطق مرتفع و قله‌های بالاتر از ٣٥۰٠ متر در بخش‌های شمالی کشور، به جهت پرهیز از سرمازدگی شبانه، تجهیزات گرمایشی به‌ویژه برای شب‌مانی به همراه داشته باشید. 

وی ادامه داد: در بخش‌هایی از ارتفاعات جنوب کرمان، شمال هرمزگان و بخش‌هایی از ارتفاعات فارس برای ساعات بعدازظهر افزایش ابر، افزایش سرعت باد، رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ مورد انتظار است. در این روزها به تغییر شرایط باد و افزایش تراکم ابر همچنین رشد عمودی ابرها توجه شود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: در سایر مناطق کشور وزش باد و  گاهی وزش باد شدید مهمترین پدیده جوی است. 

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی ارتفاعات تهران طی تعطیلات جاری تصریح کرد: وضعیت جوی تهرای آسمان صاف تا نیمه‌ابری، وزش باد به‌ویژه برای ساعات بعدازظهر و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. 

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا