استان ها

بازدید بیش از نیم میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری دیباروز از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سعید طالبی‌پور در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در این مدت ۱۴۲هزار و۶۰۴ نفر در مراکز اقامتی رسمی کهگیلویه و بویراحمد مانند هتل ها،مدارس و اقامتگاه های بومگردی اسکان داده شده‌اند.

وی بیان کرد:در روز سیزدهم فروردین ماه امسال ۶۶هزار و ۴۴۳ نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند که از این تعداد ۱۳هزار و ۵۳۱ نفر در مراکز اقامتی رسمی استان اسکان داده شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بارگاه بی بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع)،باغ چشمه بلقیس چرام، گردنه شلال دان در باشت، شهر تاریخی دهدشت و تفرجگاه های دیل و گناوه با بیشترین استقبال گردشگران مواجه شدند.

طالبی پور خاطرنشان کرد:۲هزار و ۵۰۰ تخت در مناطق مختلف استان آماده پذیرش مسافران نوروزی هستند.

دبیر ستاد خدمات سفر کهگیلویه و بویراحمد افزود: آمادگی اکیپ‌های هلال‌احمر، سامان‌دهی مراکز اقامتی، بازدید و آماده‌سازی و بهسازی مجتمع‌های خدمات رفاهی ،نمازخانه‌ها و مساجد بین‌راهی از برنامه‌های مهم این ستاد در استان بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد خاطرشان کرد: هشت نمایشگاه با ۷۰غرفه صنایع‌دستی در ورودی شهرهای مختلف استان دایر شده تا مسافران ضمن آشنایی با دست ساخته های سنتی مردم استان در صورت نیاز برای سوغات از محصولات آنان خریداری کنند.

طالبی پور با اشاره به اینکه این نمایشگاه ها تا پایان تعطیلات نوروزی دایر بود تصریح کرد: دست بافته های داری، البسه محلی،ظروف چوبی و سفال، تولیدات ساخته شده از چرم و غذاهای محلی از جمله محصولاتی است که در این نمایشگاه عرضه شده است.

وی بیان کرد: نمایش آداب و رسوم سنتی مردم کهگیلویه و بویراحمد نیز در کنار این نمایشگاه های صنایع دستی استان برای گردشگران نوروزی به نمایش گذاشته شد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا