استان ها

بازشدن کور گره‌های اقتصادی در گلستان/ بستر توسعه فراهم است

دیباروز/گلستان تفویض اختیارات ویژه رئیس قوه قضاییه و همت دستگاه قضایی گلستان گره‌های کور ده‌ها طرح اقتصادی گلستان را باز کرد.

 رئیس کل دادگستری گلستان شامگاه گذشته در نشست رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جماعات کشور با نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهار کرد: خوشبختانه طی سه سال اخیر گره‌های کور چندین دهه‌ای اقتصادی استان با تفویض اختیارات ویژه از ناحیه رئیس قوه قضاییه و اهتمام دادگستری استان باز شد و بستر لازم را برای توسعه اقتصادی استان فراهم کرده است.

حیدر آسیابی افزود: پتروشیمی گلستان یکی از طرح‌هایی بود که ۱۶ سال ابتر مانده بود و با تفویض اختیارات ویژه از طرف رئیس قوه قضاییه به دادگستری استان، مشکلات پیچیده حقوقی طی ۱۶ ماه تلاش شبانه روزی رفع شد.

وی ادامه داد: طرح گردشگری آشوراده نیز از ۲۵ سال پیش بلاتکلیف مانده بود که با اقدام جهادی دادگستری طی یک ماه مشکل حقوقی آن رفع و مقدمات اجرای طرح فراهم‌ شد.

این مقام مسئول با اشاره به این که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری صیانت از انفال است، گفت: منطقه زیارت گرگان ۲۰ سال جولانگاه ساخت و سازهای غیرمجاز بود که با اقدام دادگستری استان و کنترل ورودی این منطقه اکنون دو سال است ساخت و ساز غیرمجاز متوقف شده است.

رئیس کل دادگستری استان از تلاش برای حل مشکل سند واحدهای مسکونی در ۳۰۰ روستای استان هم گفت و افزود: ۴۷ درصد جمعیت گلستان روستایی هستند و یکی از معضلات در این بخش موضوع اسناد زمین‌های حاشیه روستاها بود که با مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال استان و دریافت مجوز از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مشکل سند ۱۵ هزار خانوار روستایی حل شد که سرمایه اجتماعی عظیمی و موجی از رضایت مردمی را به دنبال داشت.

 آسیابی با اشاره به اینکه رویکرد قوه قضاییه جلب رضایتمندی مردم و افزایش سرمایه اجتماعی و کمک به دولت برای تحقق شعار سال در زمینه جهش تولید است، ادامه داد: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی در استان احیا و یا از ورشکستگی آن‌ها جلوگیری شد که در نتیجه این اقدام بیش از ۳ هزار شغل حفظ شد.

رئیس کل دادگستری گلستان تعیین تکلیف پرونده کثیرالشاکی موج‌های آبی گنبدکاووس را نیز یکی دیگر از توفیقات دادگستری استان در سال ۱۴۰۲ برشمرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا