عمومی

با ۱۵ دانستنی درباره ذهن انسان آشنا شوید

ذهن انسان یکی از موضوعاتی در جهان هستی است که دانشمندان تنها در دهه های اخیر موفق به کشف توانایی های آن شده اند.

به گزارش دیباروز، دیجیرو ادامه داد: مغز همیشه بیشتر از ذهن برای دانشمندان قابل توضیح بوده است و این همان چیزی است که ما را از سایر موجودات متمایز می کند. ذهنی که حس مسئولیت، پشیمانی، شادی و غم را در ما القا می کند و به ما اجازه می دهد در زندگی تصمیمات مختلفی بگیریم.

به همین دلیل در این مقاله شما را با 15 حقیقت در مورد مغزتان همراهی می کنیم.

1. بسیاری از فیلسوفان معتقدند که مغز ذهن را آشکار می کند و ذهن حالت درونی آگاهی است.

2. عقل گراياني مانند افلاطون معتقدند كه ذهن از طريق انديشه و انديشه به دانش دست مي يابد، اما تجربه گراياني مانند ارسطو معتقدند كه ذهن از طريق تجربه دانش به دست مي آورد.

3. دانشمندان مطمئن نیستند که آیا حیوانات یا حتی ماشین های ساخته شده توسط انسان می توانند مغز داشته باشند یا خیر.

4. دانشمندان بر این باورند که مغز انسان اساساً از طریق انتخاب جنسی اجداد ما تکامل یافته است، همانطور که دم طاووس به این شکل تکامل یافته است.

5. اکثر محققان بر این باورند که نواختن موسیقی کلاسیک تأثیر محسوسی در افزایش قدرت مغز کودکان ندارد، اما در عین حال، کودکانی که نواختن آلات موسیقی را یاد می گیرند، نسبت به کودکانی که نواختن یک قطعه موسیقی را نمی دانند، توانایی های ذهنی بیشتری دارند. .

6. بودا ذهن را پر از میمون های مستی توصیف می کند که به این طرف و آن طرف می پرند، جیغ می زنند و مدام صحبت می کنند. به گفته بودا، ترس یک میمون خاص با صدای بلند است. بودا همچنین مدیتیشن را راهی برای رام کردن میمون های مست می دانست.

7. بنیاد ملی علوم تخمین می زند که مغز انسان روزانه بین 12000 تا 50000 فکر تولید می کند که بستگی به این دارد که فرد چقدر خوب فکر می کند. بیشتر این ایده ها حول محیط اجتماعی و خود ما می چرخد.

8. روانشناسان بیان کرده اند که زمان در ذهن افرادی که تمایل به خودکشی دارند آرامتر به نظر می رسد.

9. وقتی خاطره ای را به یاد می آوریم، در واقع آخرین باری را که خاطره ای را به یاد آوردیم، به یاد می آوریم!

10. آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) پروژه ای برای آزمایش کنترل ذهن با ال اس دی انجام داد. حتی سعی کردند با استفاده از این دارو حافظه ماموران سیا را به طور کامل پاک کنند!

11. دانشمندان معتقدند ذهن یک سری خاطرات را به تنهایی فراموش می کند تا پر نشود، سریعتر فکر کند، اطلاعات جدید را راحتتر جذب کند و از مشکلات عاطفی جلوگیری کند!

12. بیش از 100 دانشمند ثابت کرده اند که 50 درصد جرایم ناشی از عوامل ژنتیکی است و عوامل محیطی مانند تربیت، فقر و تبعیض عامل 50 درصد دیگر است.

13. میانگین زمان فراموش کردن عشق 17 ماه و 26 روز است!

14. زمانی که خسته یا گرسنه هستید، امتناع یا داشتن هدف خاصی برای شما دشوار است.

15. مغز انسان بین 30 تا 70 درصد مواقع به سمت خودش سرگردان می شود!

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا