بررسی طرح جامع «فضای سبز تهران» در شهرداری/توجه به تنوع گونه‌های گیاهی و نحوه تأمین آب در تهران

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از بررسی طرح جامع فضای سبز تهران در مرکز مطالعات شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش دیباروز، حسین نظری در حاشیه یکصدوهشتادوششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران به طرح جامع فضای شهر تهران اشاره کرد و گفت: فضای سبز پایتخت یک فضای خوب و متنوعی است و شهروندان از این فضای سبز استقبال کرده‌اند و مورد توجه آنها قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه تهران نیازمند یک طرح جامع در ارتباط با فضای سبز است،‌ افزود: طرح جامع فضای سبز در حال حاضر در مرکز مطالعات شهرداری تهران در حال بررسی است؛ البته این نکته قابل توجه است که از سال ۸۸ این طرح در مرکز مطالعات باقی مانده بود؛ اما در این دوره از مدیریت شهری برگزاری جلسات در ارتباط با این طرح در دستور کار قرار گرفته است.

نظری در پاسخ به این پرسش که طرح جامع فضای سبز شهر تهران چه زمانی تصویب می‌شود؟ گفت: این طرح پس از اتمام در شهرداری تهران به شورا ارسال و ان‌شاءالله در یک زمانبندی مشخص تصویب و به اجرا خواهد رسید.

وی در خصوص جزئیات طرح جامع فضای سبز شهر تهران، تاکید کرد: در این طرح به تنوع گونه‌های مختلف گیاهی و موارد مختلف پرداخته شده، همچنین در طرح جامع فضای سبز شهر تهران به چگونگی تأمین آب نیز اشاره شده است.

نظری با بیان اینکه توسعه فضای سبز می‌تواند به بالا بردن میزان آب کمک کند، گفت: در طرح جامع فضای سبز شهر تهران همانگونه که گفته شد به گونه‌های مختلف گیاهی بر اساس نوع منطقه پرداخته شده و ان‌شاءالله پس از تصویب این طرح تمام فرایندها در حوزه فضای سبز بر اساس این طرح انجام خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا