استان ها

به اردوگاه کارآفرینی برای دانش‌آموزان کرمانشاه نیاز داریم

دیباروز/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه به اردوگاه کارآفرینی نیاز دارد، از مسئولین آموزش و پرورش استان خواست روی راه‌اندازی این اردوگاه در جهت مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان کار کنند.

محمدطیب صحرایی، عصر امروز(هشتم بهمن) در نشست شورای آموزش و پرورش استان، از دانش آموزان به عنوان سرمایه‌های کشور یاد کرد و افزود: باید به جد دنبال تعلیم و تربیت صحیح این سرمایه‌های بی بدیل باشیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش زمانی موفق عمل خواهد کرد که تربیت مبنا قرار بگیرد، تاکید کرد: آموزش و پرورش باید از بین دانش‌آموزان، چهره‌های در تراز شهید سلیمانی، شهید فخری زاده، آیت الله نجومی و… تحویل جامعه بدهد.

استاندار کرمانشاه اشاره‌ای هم به گرایش زیاد دانش‌آموزان استان برای تحصیل در رشته تجربی به امید قبولی در رشته‌های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی داشت و گفت: باید کار فرهنگ سازی برای هدایت تحصیلی صحیح دانش آموزان را از سنین ابتدایی در بین خانواده‌ها شروع کنیم تا تحت تاثیر چشم و هم چشمی فرصت‌های زندگی فرزندانشان را به باد ندهند. 

صحرایی با بیان اینکه کرمانشاه مرکز استعدادسنجی برای دانش‌آموزان لازم دارد، گفت: باید در مورد مسائل آموزشی استان متناسب با بوم استان تصمیم‌گیری کنیم.

 وی با بیان اینکه کرمانشاه به اردوگاه کارآفرینی نیاز دارد، از مسئولین آموزش و پرورش استان خواست روی راه‌اندازی این اردوگاه در جهت مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان کار کنند.

وی در ادامه یک پیشنهاد برای تجاری سازی مدارس استان داشت و گفت: از مجموعه نوسازی مدارس استان می‌خواهیم مدارسی که شرایط تجاری شدن دارند را شناسایی و نسبت به ایجاد واحد تجاری اقدام کرده و درآمدهای آن را صرف امور مدرسه و دانش‌آموزان کنند.

 وی با بیان اینکه حداقل 100 مدرسه در استان قابلیت تجاری شدن دارند، گفت: آموزش و پرورش باید درحوزه ثروت آفرینی برنامه‌ریزی کند، لذا انتظار داریم در یک بازه زمانی شش ماه حداقل 300 واحد تجاری در مدارس باز شود.

 صحرایی با بیان اینکه منتظر اعلام آموزش و پرورش استان برای برگزاری جلسه بعدی شورای آموزش و پرورش در نزدیک‌ترین زمان ممکن هستم،  گفت: توقع  دارم اعضای این مجموعه مشکلات آموزش و پرورش استان را در یک بازه زمانی چند روزه شناسایی و با ارائه راهکارهای عملی برای حل مشکلات موجود در جلسه بعدی شورای آموزش و پرورش اقدام کنیم.

 انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا