استان ها

تشکیل کارگروه دانشجویی «حقوق کودک»/ شهر دوستدار کودک ایجاد می‌شود

محمد حسام عرفانیان در حاشیه نمایشگاه «آنلاین معشوق» دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی که به همت معاونت دانشجویی فرهنگیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در محل نمایشگاه بین‌الملل مشهد برگزار شد. منصفانه، اعلام تشکیل. کارگروه دانشجویی.حقوق کودکوی در این دانشگاه به خبرنگار خبرگزاری آنا در مشهد گفت: تشکیل این کارگروه رویه ای است که برای اولین بار در کشور توسط دانشجویان رشته حقوق و علوم قضایی این دانشگاه تشکیل شد و گام بزرگی برداشته شد. در راستای اطلاع رسانی حقوق کودکان

وی افزود: این کارگروه زیر نظر انجمن علمی حقوق کودک ایران در خراسان رضوی و با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد و توانستیم کارگروهی قوی و منسجم با موضوع استفاده از دانشجویان رشته های مختلف از جمله روانشناسی، مشاوره، جامعه شناسی و ….

دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد افزود: این شور و نشاط دانشجویان در استان خراسان رضوی تعجب همگان را برانگیخت و تمام تلاش خود را می کنیم تا با استفاده از تجربیات از این انگیزه بزرگ استفاده کنیم.

عرفانیان درباره اهداف تشکیل کارگروه دانش آموزی «حقوق کودک» گفت: کودکان سالم رکن اصلی ساختن جامعه سالم هستند و این جامعه سالم در گرو رفتار جامعه و خانواده در راستای رعایت حقوق کودک است.

یک شهر دوستدار کودک ایجاد کنید

تشکیل کارگروه دانشجویی

وی تاکید کرد: هدف اولیه ما در کارگروه دانشجویی حقوق کودک دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شهری دوستدار کودک است. شهری که کودکان در آن کاملا سالم هستند، به خدمات اولیه دسترسی دارند و می توانند به دور از هرگونه تبعیض جنسیتی و طبقه اجتماعی از زندگی خوبی برخوردار باشند.

دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد آموزش حقوق خانواده ها و فرزندان را مهم دانست و افزود: این امر باعث افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به حقوق کودکان و حقوق آنها می شود. . تهدیدات کودکان و نوجوانان در آینده کمک زیادی به شکل گیری آینده کودکان و نوجوانان خواهد کرد.

عرفانیان با بیان اینکه از ظرفیت دانش آموزان استان خراسان رضوی برای این منظور استفاده خواهیم کرد، از دانشجویان علاقه مند و علاقه مند دعوت کرد تا به عضویت این کارگروه درآیند.

به گزارش آنا، غرفه حقوق کودک یکی از غرفه های فعال نمایشگاه آنلاین محبوب دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی بود که از 31 تا 24 تیرماه 1401 به مدت چهار روز به عموم مردم خدمات رسانی کرد.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا