علمی و پزشکیبرترین های کسب و کار

تفاوت نهال گردو ایرانی با نهال گردوی ترکیه ای و آمریکایی

آشنایی با انواع درخت گردو:

ضرب المثلی است که می‌ گوید؛ مردم از کاشتن زیان نبرند. (دگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم و دیگران بخورند.) این ضرب المثل را می توان به این داستان نسبت داد که روزی پیرمردی در حال کاشت بود و زمانی که پادشاه از آنجا می‌گذرد و پیرمرد را می ‌بیند از او می‌پرسد که پیرمرد تا این به بار بنشیند، معلوم نیست تو زنده باشی و از آن بهره ببری! و پیرمرد این ضرب‌ المثل را در جواب پادشاه می‌گوید. در اینجا قصد داریم ضمن صحبت در مورد این میوه پرخاصیت، انواع گردو در دنیا، را معرفی نماییم.

درخت گردو با میوهای خوش طمع اما پوستی سخت:

میوه گردو در ابتدا به دو شکل گردوی سفید و گردوی سیاه شناخته شد که گردوی سفید بومی ایران و گردوی سیاه بومی آمریکا است. هر دو گونه عمری طولانی حدود صد سال دارند و دارای خزان هستند و در فصل سرما و زمستان برگ‌های خود را از دست می‌دهند.

خرید نهال گردو به خاطر میوه پرخاصیت و با کیفیتی که تولید می‌کنند و همچنین چوب مرغوبی که دارند در سراسر جهان کاشت می‌شوند. اگر بخواهیم انواع گردو در دنیا، را که دارای مغز روشن هستند و در ایران، ترکیه و یا چین و آمریکا کاشت می‌شوند، دسته‌بندی کنیم،  انواع گوناگونی داشته که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

علاوه بر میوه گردو، چوب گردو در صنایع مختلفی که نیاز به استفاده از چوب دارند، مانند صنعت تولید لوازم و مبلمان خانگی و اداری و همچنین ساخت درب و پنجره و یا سطوح داخلی اتومبیل و دیگر صنایع کاربردی فراوان دارد. البته گردوی سفید بیشتر برای میوه و مغز گردو کاشت می‌شود. کاشت گردوی سیاه نوعی سرمایه‌ گذاری به حساب می‌آید؛ چرا که درختان گردوی سیاه تا ارتفاع 35 متر به بالا نیز رشد می‌ کنند، در حالی که درختان گردوی سفید تا 25 متر رشد می‌کنند.

نیازمندیهای انواع درخت گردو:

درخت گردو مانند هر گیاه دیگری برای داشتن رشد مناسب و باردهی قابل قبول و همچنین داشتن میوه با کیفیت، نیازهایی دارد که می ‌بایست مورد توجه قرار گرفته و مدنظر باشند تا نتیجه مطلوب به دست بیاید. نیازهایی مانند شرایط اقلیمی و آب و هوا، هرس، خاک، هرس، کوددهی، سم‌پاشی و رعایت اصول و ضوابط لازم در زمان کاشت.

شرایط آب و هوایی، شرط اصلی پرورش درخت گردو:

به طور کلی در انتخاب گونه و نژاد انواع گردو باید ویژگی های آب و هوایی را ملاک اصلی قرار داد. اگرچه نهال گردو به طور معمول، تحمل شرایط آب و هوایی خیلی سرد و دمای پایین را ندارد، اما برخی گونه ‌ها در مناطق سردسیر، سازگاری بیشتری از خود نشان می‌دهند. همچنین گرمای شدید و زیاد هم برای درخت گردو مناسب نبوده و مشکل‌ساز می‌شود.

اگرچه انواع درخت گردو، بین 700 تا 1200 ساعت نیاز سرمایی دارند و اگر این نیاز سرمایی تأمین نشود، تشکیل جوانه‌ ها به تعویق افتاده و در نتیجه تولید میوه با مشکل روبرو می‌گردد، اما اکثر درختان گردو دمای کمتر از 10- درجه را نمی‌توانند تاب بیاورند.

خاک مناسب، غذایی مطلوب برای انواع درخت گردو:

انواع درخت گردو؛ نیاز به خورشید کامل و خاکی دارند که زهکش اصولی داشته باشد. خاکی که PH آن بین پنج تا هشت می باشد برای رشد درخت گردو مناسب است، اما برخی از باغداران برای عملکرد بهتر، آهک به خاک اضافه کرده و PH آن را به 5/6 می‌رسانند.

خاک درخت گردو نباید بسیار مرطوب باشد، بنابراین کاشت آن در مناطقی که خاک رطوبت بسیار زیاد دارد یا محل‌ هایی که توده هوای سرد در آنجا انباشته شده و جابجا نمی‌شود، می‌بایست خودداری کرد.

برای خرید نهال بادام نیز می توانید از کارشناسان نهالستان ارغوان مشاوره رایگان بگیرید.

گردهافشانی، لازمه تولید باردهی انواع گردو:

حتماً شنیده‌ اید که گونه گرده‌ افشان برای گرده ‌افشانی درختان گردو لازم است. به طور طبیعی هر درخت گردو هر دو قسمت نر و ماده را دارد و باد کار انتقال گرده‌ها را به کلاله گل ماده انجام می‌دهد. اما جالب است بدانید که بسیاری از گرده‌ ها به دلیل اینکه از سوی کلاله گل ماده پذیرا نیستند، از بین می‌روند.

به همین دلیل باغداران از خرید نهال ارقام گرده ‌افشان استفاده می کنند و به ازای هر 9 تا 11 ردیف از گونه اصلی، یک ردیف گونه گرده ‌افشان می‌ کارند تا با انتخاب گونه‌ هایی که دیرتر گرده ‌افشانی می‌کنند، از پذیرا شدن گرده ‌ها توسط کلاله ماده و انجام گرده‌افشانی مطمئن شوند.

نیازهای دیگر؛ کود، هرس، آبیاری برای رشد انواع نهال گردو:

در کنار خاک و شرایط آب و هوایی، هرس، کوددهی و آبیاری و مبارزه با آفات و سم‌پاشی نیز از ارزش ویژه برخوردارند. انجام صحیح و دقیق هر کدام از این ملاحظات باعث سلامت و مقاومت انواع درخت گردو شده و در عین حال باعث افزایش بازدهی آن‌ها و تولید محصولات مرغوب و با کیفیت می‌گردد.

رعایت موارد گفته شده و تأمین کودهای مورد نیاز که می‌تواند با بررسی و آنالیز خاک یا برگ درختان انجام شود و به تبع آن مواد آلی مورد نیاز گیاه در اختیار آن قرار داده شود، زمینه را برای بالا رفتن بهره‌وری و عملکرد درخت بالا برده و نتیجه دلخواه را عاید می‌گرداند. گفتنی است که درختان گردو به میزان مناسبی از نیتروژن، فسفر و آهن در کنار پتاسیم، آهن و بور نیاز دارند.

معرفی انواع گردو در دنیا:

همانطور که در بالا ذکر شد، انواع گردو در دنیا، با دو نوع گردوی سیاه و گردوی سفید شناخته شده است. اما گردوی سفید که در منابع خارجی به عنوان گردوی ایرانی یا گردوی انگلیسی معروف است، بومی ایران بوده و احتمالاً از ایران به نقاط دیگر رفته است. پس درختان گردو در جهان به طور کلی 2 دسته گردو سیاه و گردو سفید، ایرانی و یا انگلیسی است.

منبع مقاله raintreenursery.com

درخت گردو چندلر:

این یکی از بهترین نهال‌های گردو است که بومی آمریکا بوده و نژاد اصلاح شده ای دارد در ترکیه، آمریکا و ایران کاشت می‌شود. یکی از بهترین درخت ‌های گردو است که هم مقاومت بالا و هم عملکرد و باردهی بالایی دارد. در ارتفاعات 700 تا 1500 متر از سطح دریا برای کاشت پیشنهاد می شود.

دیرگل بوده و در مقابل سرمای بهاره مقاومت خوبی دارد و از سال نخست شروع به باردهی کرده و دارای صرفه اقتصادی مناسبی است. پوسته نازک این گردو همراه با رنگ روشن و مغز درشت آن یکی از دلایل انتخاب آن است. برای گرده‌ افشان آن، رقم فرانکت توصیه می گردد.

درخت گردو فرنور:

این ، بومی فرانسه بوده و دارای عملکرد و باردهی بالایی است. برای مناطق سردسیر که شاید گونه‌ های دیگر مانند چندلر توان تحمل سرمای آن را نداشته باشند، توصیه می‌شود. این گردو نیز دارای میوه درشت و با کیفیت با طعم مطلوب است و مناسب کاشت در ارتفاع 1500 تا 2300 متر از سطح دریا است. گرده ‌افشان این رقم، گردوی فرنت می باشد.

درخت گردو فرانکت:

این نهال گردو فرانکت نیز از انواع دیرگل بوده و مقاومت خوبی در دمای پایین و منتاطق سردسیر دارد. این گردو دارای پوست نازک، مغز درشت و طعم لذیذ است و از عملکرد مناسبی برخوردار می باشد که در مقایسه با انواع گردو در دنیا، به عنوان یک گیاه ارزشمند نام برده می شود و در سال اول، ثمر می‌دهد. این گونه بومی کالیفرنیای آمریکا بوده و به عنوان گرده ‌افشان چندلر استفاده می گردد.

درخت گردو فرنت:

این نهال گردو فرنت نیز شباهت‌های زیادی با گردو فرنور دارد. این گردو درشت بوده و مغزی مرغوب و خوش طعم دارد که دارای پوسته نیمه کاغذی است. عملکرد بالایی داشته و برای گرده‌ افشانی فرنور، آن را پیشنهاد می کنند. گردوی فرنت، بومی‌ کشور فرانسه و مناسب کاشت تا ارتفاع 1400 متر است.

درخت گردو پدرو:

یکی دیگر از انواع گردو که همانند گردوی چندلر بومی کشور آمریکا بوده و از نظر ظاهری نیز به آن شبیه است. از انواع گردوهای دیرگل است، حتی دیرگل‌ تر از چندلر و در ارتفاع تا 1500 متر کاشت می‌شود. میوه آن بیضی شکل بوده و دارای پوسته تقریباً نازک است و به آسانی از پوسته جدا می‌شود.

رنگ مغز این گردو قهوه ‌ای روشن بوده و کیفیت خوبی دارد و در زمره درختان گردوی اقتصادی قرار می‌گیرد. این درخت از سال نخست شروع به باردهی می‌ کند. رقم گرده ‌افشان آن فرانکت است و از گونه‌ های پایه کوتاه محسوب می‌گردد.

درخت گردو پکان:

مانند چندلر، پدرو و فرانکت، بومی آمریکا بوده و رشد تقریباً متوسطی دارد. میوه ‌ای بیضی شکل و کشیده داشته و از ارقام زودگل به حساب می‌آید؛ بنابراین مناسب کاشت در مناطق سردسیر که سرمای بهاره دارند، نیست. دارای مغزی درشت و کشیده است که تقریباً قهوه‌ای رنگ است. گردوی پکان از سال نخست به باردهی می‌رسد. گردو پکان مناسب کاشت در مناطق کم ارتفاع و گرم است.

درخت گردو اسرائیلی:

این همان گونه که از نامش پیداست، بومی اسرائیل است و درختی با قامت متوسط و پایه کوتاه به حساب می‌آید که عملکرد و باردهی خوبی دارد. این درخت گردو، دیرگل و پربازده بوده و در سال اول تا دوم شروع به باردهی می‌کند. به دلیل اصلاح ‌نژاد صورت گرفته از انواع مقاوم و پر محصول است که مناسب کاشت در مناطق سردسیر نیز محسوب می‌شود.

چرا باید نهال گردو کاشت؟

خرید نهال گردو ، اگر شرایط رشد آب و هوایی و حرفه ای داشته باشید ، ممکن است یکی از سودآورترین نهال ها در بین انواع نهال برای باغداران و کشاورزان باشد. اگر مدتی است که قصد کاشت نهال گردو را دارید ، اگر شرایط آب و هوایی و حرفه ای برای پرورش آنها را دارید ، این ممکن است یکی از ده سودآورترین و ایمن ترین مراحل رنگ آمیزی باغ و کشاورزی و رایحه برای شما باشد. اگر مدتی است که قصد کاشت محصول از جمله میوه و سبزیجات را دارید ، اما نمی دانید کدام یک می تواند سود بیشتری ، هزینه کمتر ، تنوع بیشتر محصولات … انتخاب گردو مناسب و مناسب نهال گردو می تواند به شما کمک کند. به مقصد
مورد تجاری کاشت نهال گردو و پرورش گردو نهالستان نهالستان ارغوان، آنقدر منطقی است که در نهایت می توانید طلای محبوب بنام گردو را با هزینه اولیه که تقریباً برابر با هزینه احداث باغ برای هر محصول دیگر است ، تهیه کنید. که هم در داخل و هم در خارج از کشور تقاضای زیادی دارد. در مورد قیمت ، کافی است به قیمت هر کیلو گردو که در بازار می بینید توجه کنید.
یک درخت گردو پس از رویش می تواند برای سال های آینده محصولی شگفت انگیز به شما بدهد که هر ساله به دلیل رشد روزافزون درخت رشد می کند. این بدان معنی است که نیازی به سرمایه گذاری سالانه در تجدید بذر و محصولات نیست.

انتخاب نهال گردو:

 

انتخاب نهال به ذائقه شما ، آگاهی از سلیقه غالب در بازار هدف ، آب و هوا و خاک و همچنین پیش بینی اقتصادی شما برای فروش انواع آجیل بستگی دارد. انتخاب مرجعی که در آن نهال گردو خریداری می کنید شاید مهمتر از انتخاب نهال گردو باشد. نهالستان ارغوان، ، با ارائه بیش از ۲۵ نوع نهال گردو با کیفیت بالا و برتر ، می تواند شما را به کاشت ، ذخیره و جمع آوری دلار نزدیکتر کند. چرا دلار؟ به خواندن این مقاله ادامه دهید.

بهترین نهال گردو:

 

بهترین نهال گردو مطمئناً شما را به بهترین برداشت گردو نزدیک می کند. همانطور که گفته شد ، انتخاب بهترین نهال گردو از بین انواع نهال گردو کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. اما چیزی که به چیزی بستگی ندارد این است که شما می توانید بهترین نهال را در هر شرایطی خریداری کنید. نهال گردوی پیوندی از اشکال و گونه های مختلف ، بسته به شرایط آب و هوایی شما توسط گروه نهالستان ارغوان، پرورش داده می شوند.

درباره خرید نهال گردو:

 

اگر به فکر خودکفایی در کاشت و جمع آوری گردو هستید و تجربه ای در این زمینه ندارید ، احتمالاً اولین سوالی که به ذهن شما خطور می کند این است که نهال گردو را از کجا بخرید. در واقع خرید نهال گردو شروع رسمی کار شما در صنعت گردو است. این بدان معنی است که هدف خود را جدی بگیرید.
تعجب آور نیست که ما نهالستان ارغوان، را به عنوان راهنمای معتبر خرید نهال گردو به شما پیشنهاد می دهیم. زیرا وی سالهاست که به طور حرفه ای در این زمینه کار می کند. نهالستان ارغوان، چنان معتبر است که خرید هر نوع نهال گردو از آن ضمانت و ضمانت بازگشت دارد.
نهالستان ارغوان، با داشتن تنوع نهال گردو بی نظیر ، به راحتی می تواند نیازهای هر گروه پرورش دهنده و مشتری را برآورده کند.
قیمت متوسط ​​نهال گردو برای خرید آزمایشی از ۲۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است.

تاریخچه فروش نهال گردو:

 

فروش نهال گردو هم برای فروشنده و هم برای خریدار یک بازی برد است!
هر دو طرف از ایمان خود در تجارت این میوه الهی و حریص بهره مند خواهند شد. به طور معمول قیمت متوسطی که هنگام فروش انواع نهال گردو در بازارهای مختلف مشاهده می کنید ، از نرخ ۲۰ تا ۱۲۰ هزار تومان فراتر نمی رود. با این وجود می توانید قیمت نهال گردو با شرایط خاص و ویژگی های منحصر به فردی را که در نظر دارید نیز مشاهده کنید.
این بار ، نهالستان ارغوان، با هیبت فروشنده بی چون و چرای نهال گردو ، بیش از هر زمان دیگری قدرتمندتر است. فروش نهال با قیمت های مختلف می تواند نیاز شما را در تهیه و خرید نهال گردو برآورده کند.

قیمت نهال گردو آیا مناسب است؟

 

هم قیمت فروش و هم قیمت نهال گردو در سایت ها و بازارهای مختلف ما از ۲۰ تا ۱۲۰ هزار تومان است. البته ممکن است انواع خاصی از این نهال های ارزشمند گردو در جهان وجود داشته باشد که قیمت بالاتری دارند. به عنوان مثال ، در سایتهایی مانند shop.arborday.org ، می توانید قیمت انواع نهال گردو در خارج از کشور را پیدا کنید. دیدن.

نکاتی جهت خرید نهال گردو:

 

کارشناسان نهالستان ارغوان، نهالستان آماده ارائه و پاسخگویی به انواع سوالات و ابهامات در مورد نحوه خرید اینترنتی نهال گردو هستند.
نکته مثبت در مورد خرید نهال گردو بصورت آنلاین این است که علاوه بر تضمین کیفیت ، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه حمل و نقل نیز می شود.

آیا از احداث باغ گردو چیزی میدانید؟

 

فاکتورهای زیادی برای احداث باغ گردو باید در نظر گرفته شود. شرایط آب و هوایی اولین عاملی است که باید هنگام کاشت نهال مورد توجه قرار گیرد. به خصوص نهال هایی که در آب و هوای مناسب و مطلوب مشتری رشد نمی کنند.
اصولاً هرچه آب و هوای نهال گردو مرطوب و معتدل باشد ، نتیجه بهتری برای باغبان دارد. به عنوان مثال ، شرایط جغرافیایی و آب و هوایی جهرم و شیراز برای کاشت گردو کاملاً نامناسب است. زیرا برگهای گردو در آب و هوای گرم می سوزند و در دمای بالا نمی توانند مقاومت کنند.
خاک معیار دیگری است که باید هنگام ساخت باغ گردو مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال ، خاک ماسه ای رسی بهترین نوع خاک برای پرورش نهال گردو است. برخلاف خاک های سنگین رسی ، که نهال های گردو خفه می شوند و نفس کافی برای رشد ندارند.
با توجه به شیب زمین ، بسیار مهم است که بدانید هرچه شیب جنوبی بیشتر باشد ، سرعت رشد سریع تر است. در حالی که خطر یخ زدگی درختان در دامنه های جنوبی افزایش می یابد ، این روش خوبی برای افرادی است که می خواهند باران را سریعتر بگیرند.
عامل دیگری که باید در نظر گرفت آب است. آب خون همه موجودات زنده است ؛ می تواند رشد کند و رشد کند. برای هر هکتار باغ گردو ، حداقل ۹۰۰۰ متر مکعب آب در سال برای دستیابی به عملکرد مطلوب مورد نیاز است.
ریشه درخت گردو به اندازه تاج آن روی زمین رشد می کند. به همین دلیل باید در نظر داشت که هنگام کاشت نهال گردو حتما به مواد خاک توجه داشته باشید تا سیمان و نفوذناپذیر نباشد.

نهالستان گردو چیست؟

 

همانطور که از نامش پیداست ، گردو نهالستان مکانی ویژه برای رشد و نمو بذر و نهال گردو است.
نهالستان نهالستان ارغوان، با تخصصی ترین ابزار ، تجهیزات و تجهیزات روز دنیا در تلاش برای پرورش ، نگهداری ، خرید و فروش انواع نهال گردو می باشد.

آموزش کاشت نهال گردو:

 

در قسمت آموزش کاشت نهال گردو ، عواملی مانند آب و هوای منطقه ، نوع خاک و نوع بذر گردو باید در نظر گرفته شود. گرچه گردو یک مغز بسیار خوشمزه و مقوی است ، اما باید قبل از کاشت بدانیم که درخت گردو بیشتر گیاهان همسایه خود را از بین می برد. زیرا این درخت مغز سموم شیمیایی را جذب کرده و به داخل خاک منتقل می کند. در نتیجه درختانی مانند سیب ، کاج ، گوجه فرنگی و گیاهان دیگر را از بین می برد.
بنابراین ، باید در فاصله مشخصی از درختان دیگر کاشته شود. این درخت عمر طولانی دارد و می تواند سالها میوه یک گردو داشته باشد. فقط اگر عجله دارید ، قبل از هر اقدامی ، باید بدانید که نهال گردو در حدود ده سال به حداکثر عملکرد خود می رسد.
هنگام یادگیری کاشت گردو باید به این نکته اشاره کرد که علاوه بر نهال می توانید از گردو یا دانه های آن هنگام کاشت گردو نیز استفاده کنید. اما تهیه بذر و جوانه کار ساده ای نیست و مدت زمان طولانی ، حدوداً چند ماه طول می کشد. اما استفاده از نهال گردو راهی سریعتر و کم زحمت خواهد بود.
استفاده از نهال گردو به دلیل انتقال مواد شیمیایی به داخل خاک و بزرگ بودن و رشد آن برای باغ های شهری بسیار مناسب نیست. بهترین مناطق برای پرورش نهال گردو مناطقی است که دمای آنها بین منفی ۳۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد باشد.

در مورد بذر گردو بدانید:

 

برای کاشت دو نوع گردو وجود دارد. گردوی سیاه و گردوی انگلیسی که در هر دو نوع یکسان کاشته می شوند. به خاطر داشته باشید که بهترین گردو برای تولید چوب ، گردو سیاه است

دکمه بازگشت به بالا