ورزشی

تیم دوم والیبال دیر تشکیل شد/ صلاح نبود نیمکت تیم ملی خالی باشد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمد ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین، درباره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا به میزبانی ارومیه و اهمیت این رقابت‌ها گفت: با توجه به اینکه امتیاز مسابقات قهرمانی آسیا در رنکینگ جهانی به حساب می‌آید، این رقابت‌ها اهمیت بسیار زیادی برای تیم ملی والیبال ایران دارد به خصوص اینکه در این رقابت‌ها میزبان هستیم. تیم ملی والیبال در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال انتظارات را برآورده نکرد و نمایش ضعیفی داشت بنابراین برای این مسابقات انتظارات از تیم بالا رفته و مردم هم توقع قهرمانی دارند. اما در این مسابقات ایران با یک حریف سرسخت روبه‌رو است. معمولاً تیم‌های آسیایی فاصله زیادی با والیبال ایران دارند اما در چند سال اخیر ژاپن فاصله‌اش را با ایران نزدیک کرده و در لیگ ملت‌ها هم برای اولین بار به مدال برنز این رقابت‌ها رسید و شگفتی‌ساز شد.

وی اظهارداشت: واقعیت این است که مسابقه با مسابقه فرق می‌کند، چون ژاپن در لیگ ملت‌ها عملکرد خوبی داشته نمی‌توان گفت در مسابقات قهرمانی آسیا هم می‌تواند آن موفقیت را تکرار کند. برعکس این موضوع هم صدق می‌کند، یعنی نمی‌توان گفت چون ایران در لیگ ملت‌ها خوب ظاهر نشده در این مسابقات هم ضعیف ظاهر می‌شود، اصلاً این طور نیست و بستگی به شرایط هر دو تیم در روز مسابقه دارد. در مسابقات قهرمانی آسیا ایران از امتیاز میزبانی برخوردار است و ملی‌پوشان در ارومیه که شهری والیبال‌دوست است به میدان می‌روند. حمایت هواداران از تیم ملی والیبال ایران می‌تواند کمک زیادی به تیم کنند. مردم و اهالی والیبال از تیم ملی توقع قهرمانی دارند چرا که هر نتیجه‌ای غیر از قهرمانی برای والیبال ایران در این مسابقات شکست محسوب می‌شود. البته این موضوع نباید فشار روانی روی بازیکنان وارد کند و آن‌ها باید راحت بازی کنند.

ترکاشوند در مورد سه بازی تدارکاتی تیم ملی پیش از مسابقات قهرمانی آسیا گفت: سه بازی با تیم‌های قطر، پاکستان و ژاپن باعث شده تا تیم به ترکیب اصلی خود برسد. سرمربی تیم ژاپن فردی بسیار باهوش است و تا آنجا که من اطلاع دارم تنها در دیدار با ایران تنها یک ست از بازیکنان اصلی استفاده کرده و در ست‌های دیگر از بازیکنان ذخیره استفاده کرده است و در نهایت در یک بازی بسیار نزدیک مقابل ایران شکست خوردند. شاید آن چیزی که مدنظر سرمربی ژاپن بوده به دست آمده است. اما ایران میزبان این مسابقات بود و شاید قشنگ نبود با ژاپن بازی تدارکاتی داشته باشیم اما کادر فنی صلاح دانسته است.

کارشناس والیبال ایران در مورد خالی بودن نیمکت تیم ملی در جریان مسابقات قهرمانی آسیا بعد از جدایی پاول گفت: تصمیم‌گیرنده نهایی عطایی است و او بهتر می‌داند کادری که روی نیمکت تیم ملی نشسته می‌توانند به او کمک کنند یا نمی‌توانند. شاید هم تصمیم اول و آخر را عطایی می‌گیرد و با کسی هم مشورت نمی‌کند، این مسائل به خود او ارتباط دارد و در نهایت باید خودش هم پاسخگو باشد. اما یک کادر خوب و هم فکر می‌تواند تأثیر مثبتی روی تیم بگذارد. جدایی پاول هم موضوعی است که باید شفاف‌سازی شود، شاید زیبنده نباشد که قبل از مسابقات نیمکت تیم ملی تا به این اندازه دچار تغییر و تحول می‌شود.

ترکاشوند با اشاره به تشکیل تیم “ب” والیبال و دعوت از ۱۷ بازیکن برای حضور در مسابقات بازی‌های آسیایی هانگژو و انتخابی المپیک عنوان کرد: اگر قرار به تشکیل تیم “ب” بود باید قبل از لیگ ملت‌ها این اتفاق می‌افتاد و یک تیم قوی و خوب پشتوانه تیم بزرگسالان می‌شد. تشکیل این تیم خیلی دیر شده است به خصوص اینکه تا بازی‌های آسیایی هانگژو هم زمان زیادی باقی نمانده است. اگر قرار باشد این تیم به مسابقات آسیایی اعزام شود باید بازیکنان تمرینات خوبی داشته باشند و به صورت مداوم در اردو باشند. زمان خیلی کمی در اختیار دارند و باید کارهای تاکتیکی و هماهنگی انجام دهند، همچنین این تیم به مسابقات تدارکاتی نیاز دارد. کار سختی پیش رو است و ای کاش تیم “ب” زودتر تشکیل می‌شد. با این حال اگرچه خیلی دیر تشکیل شده اما هنوز بهتر از عدم تشکیل این تیم بوده است.

کارگروه خبری ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های توانبخشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تمرینات ورزشی برای بهبود و بازسازی بدن پس از آسیب‌ها و صدمات می‌پردازم. هدفمندی خود را در بازگشت به وضعیت قبلی و تقویت بدن در فرآیند توانبخشی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای امید و قدرت در توانبخشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا