استان ها

جهاد تبیین در مسئله “حجاب و عفاف” ضرورت مهم فرهنگی است

استاندار خوزستان : جهاد تبیین در مسئله "حجاب و عفاف" ضرورت مهم فرهنگی است

استاندار خوزستان در پیامی به مناسبت روز ملی حجاب و عفاف، گفت: جهاد تبیین در مسیله حجاب و عفاف ضرورت مهم فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار دیباروز از اهواز، علی اکبر حسینی محراب امروز به مناسبت روز ملی حجاب و عفاف، پیامی نوشت و منتشر کرد.

متن پیام استاندار خوزستان به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حفظ حجاب و حفظ عفت، حفظ خطّ اسلام و ایمان مردم است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

بیست و یکم تیرماه، روز ملی عفاف و حجاب و روز نکوداشت یکی از ارزش‌های بزرگ اسلامی و ایرانی ماست. میراث ارزشمند معنوی که با جانفشانی و مجاهدت مردان و زنانی مؤمن و خستگی‌ناپذیر به زمان و عصر ما رسیده است و پاسداشت آن وظیفه‌ی تاریخی دیگری است که همت و تلاش آحاد جامعه را می‌طلبد.

عفاف و حجاب، از ارزش های جامعه بشری شمرده می شود و دین مبین اسلام نیز به رعایت عفاف و حجاب بسیار تأکید دارد. همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می شوند و به نوعی ارتباطی استوار میان این دو وجود دارد.

حفظ حجاب و ملزم بودن به رعایت حیا و شئونات اخلاقی تنها مختص بانوان نیست بلکه مردان جامعه نیز باید در مراودات اجتماعی و نوع پوشش در جامعه، متانت و حیا را در نظر گرفته و از الگوهای نامتعارف که عموماً تولید کشورهای غربی برای ایجاد بی‌عفتی در جوامع اسلامی است، دوری کنند.

سردمداران استکبار جهانی به خوبی فهمیده‌اند که حجاب سد راه آنهاست. بنابراین تنها راه ضربه زدن به کشورهای اسلامی رواج بدحجابی و بی حجابی در این کشورها است.

امروزه حضور گسترده و تأثیرگذار زنان ایرانی در ارکان، نهادها و سازمان‌های نظام جمهوری اسلامی گواه حضور مثبت زنان در مشارکت‌های سیاسی و مشاغل اجتماعی و عرصه‌های علمی و به ویژه در سنگرهای پایداری و ایثار است.

جهاد تبیین در مسیله حجاب و عفاف ضرورت مهم فرهنگی است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای راه عفاف و حجاب، فرا رسیدن این هفته‌ی مبارک را به تمامی بانوان شریفه و مؤمنه‌ و همه‌ی آحاد مردم استان خوزستان، تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم بتوانیم به پشتوانه حرکت آن شیر زنان و غیور مردانی که خونشان در جریان حمله به مسجد گوهرشاد ریخته شد، و با تأسی از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، در اشاعه فرهنگ صحیح عفاف و حجاب در جامعه، سلامت رفتار و کردار جوانان این مرز و بوم و نیز صیانت از حریم خانواده گام های مؤثری برداریم.

علی اکبر حسینی محراب

استاندار خوزستان

 

 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا