ورزشی

جوانان والیبال ایران چگونه فینالیست قهرمانی جهان شدند؟

آفتاب‌‌نیوز :

درجریان مرحله نیمه‌نهایی بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر ۲۱ سال جهان در منامه بحرین، تیم ملی والیبال ایران موفق شد آرژانتین را ۳ بر۱ شکست دهد تا به فینال این مسابقات برسد.

این رقابت در چهار ست و به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۱ بر ۲۵، ۲۱ بر ۲۵ و ۲۰ بر ۲۵ به سود والیبال ایران پایان یافت.

حسین خانزاده ملی پوش جوان ایران در این رقابت درخشید و موفق شد ۲۵ امتیاز کسب کند تا بهترین بازیکن ایران و زمین شناخته شود. در تیم آرژانتین هم لوکاس کُنده با کسب ۱۶ امتیاز بهترین بازیکن آرژانتین شد.

والیبال ایران در این رقابت، ۵۶ امتیاز از حمله به دست آورد درحالی که آرژانتین در این بخش تنها به کسب ۴۴ امتیاز بسنده کرد.

در بخش دفاع، آرژانتین تیم برتر بود و توانست ۹ امتیاز کسب کند. در بخش دفاع روی تور، ایران ۷ امتیاز به دست آورد.

در آیتم سرویس، والیبال ایران برتری داشت و ۸ پوئن از این بخش کسب کرد. تیم آرژانتین در سرویس ۴ امتیاز به دست آورد.

والیبال ایران از اشتباهات آرژانتین ۲۷ امتیاز کسب کرد درحالی که والیبال آرژانتین از اشتباهات ایران ۳۰ امتیاز به دست آورد تا در پایان این بازی، ایران پیروز دیدار باشد.

به گزارش دیباروز، تیم ملی والیبال ایتالیا و ایران از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه فردا (یکشنبه ۲۵ تیر) برای کسب مقام قهرمانی سال ۲۰۲۳ به مصاف یکدیگر خواهند رفت. این مسابقه در حالی برگزار خواهد شد که تیم ملی جوانان ایران هفت برد متوالی دارد و تیم ایتالیا با ۶ برد و یک شکست مقابل برزیل در مرحله مقدماتی حریف ایران شده است.

کارگروه خبری ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های توانبخشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تمرینات ورزشی برای بهبود و بازسازی بدن پس از آسیب‌ها و صدمات می‌پردازم. هدفمندی خود را در بازگشت به وضعیت قبلی و تقویت بدن در فرآیند توانبخشی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای امید و قدرت در توانبخشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا