دلیل عقب ماندگی مازندران مسائل سیاسی است

دیباروز/ مازندران استاندار مازندران با بیان اینکه نیاز اصلی مازندران انسجام و تقریب داخلی است، گفت: بحث های سیاسی مشکلات مازندران را حل نمی کند چرا که این استان نه تنها با بحث های سیاسی رو به رشد است، بلکه عقب مانده است.

سیدمحمود حسین پور در همایش تجلیل از تولیدکنندگان، صنعتگران و معدنکاران مازندران که امشب در مجموعه نمایشگاهی نیاوران برگزار شد، با اشاره به اینکه بررسی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی اولویت دولت در استان است، اظهار داشت: صنعت در مازندران نیاز به آسیب شناسی دارد. لازم است صنایع به صورت یکپارچه در استان ها رشد کنند.

وی با تاکید بر اینکه صنعت در مازندران نیازمند علمی شدن نخبگان است، افزود: در یک سال گذشته تلاش های زیادی در حوزه تولید و صنعت صورت گرفته است و نباید دستاوردهای بخش خصوصی را نادیده گرفت.

این مسئول مازندران را یکی از استان های بلندپایه کشور دانست و گفت: نباید برخی از کاستی های صنعت مازندران را به مسائل اقتصادی و بین المللی گره بزنیم هر چند که مجازات های سخت را هیچکس منکر نمی شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه ایران یکی از کشورهایی در عرصه صنعت است که با علم و مهندسی جوانان توانسته تحریم های سخت را در این بخش بی اثر کند، بیان کرد: این افتخارات نشان دهنده فرصت های پیش آمده است. از مجازات ها

این مسئول گفت: خانه صنعت مازندران باید به محل تجمع نخبگان صنعت تبدیل شود زیرا این استان به بحران اقتصادی کشور رسیده است.

حسین پور با بیان اینکه مازندران در اجرای جراحی اقتصادی به کشور کمک کرد اما مورد بی توجهی برخی از شیوخ استان قرار گرفت، خاطرنشان کرد: استان سمنان دو دوره ریاست جمهوری را بر عهده دارد. اتفاقات مهمی در این استان رخ داد و اکنون قطب صنعت کشور است.

نماینده عالی دولت در مازندران نیاز اصلی مازندران را انسجام و تقریب داخلی عنوان کرد و گفت: بحث های سیاسی مشکلات مازندران را حل نمی کند.

زیرا این استان نه تنها با مسائل سیاسی رو به رشد است بلکه عقب مانده است.

حسین پور با اشاره به اهمیت بازار چین، روسیه و هند برای جمهوری اسلامی ایران افزود: مرکبات مازندران در دولت سیزدهم برای اولین بار از طریق دریا به روسیه صادر شد. در روابط تجاری منتظر توسعه فناوری صنعتی در مازندران هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تراز تولید مازندران باید در سطح صادرات باشد، افزود:

ما نباید با وارد شدن به مسائل سیاسی از موضوع اصلی که مسائل اقتصادی است منحرف شویم.

استاندار مازندران تصریح کرد: در صورت تلاش تولیدکنندگان و نخبگان صنعتی، اشتغال جوانان بیکار استان که اکثرا فارغ التحصیل به بالا هستند، بهبود می یابد.

آنها بالا می آیند.

این مسئول اولویت استان مازندران را صنعت کشاورزی دانست و ادامه داد: تولیدکنندگان صنعتی در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند. با توجه به اینکه در کریدور شمال به جنوب قرار داریم باید از این موقعیت استراتژیک برای توسعه استان استفاده شود.

انتهای نامه

دکمه بازگشت به بالا