حوادث

زورگیران «خفه کن» دستگیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری متجاوزین متجاوز به عنف که در محله سعادت آباد و شمال تهران اقدام به برق گرفتگی و سرقت از زنان می کردند خبر داد.

به گزارش دیباروز به نقل از قوه قضاییه، چندی پیش عکس هایی با عنوان زورگیری وحشیانه زنان در محله سعادت آباد تهران منتشر شد که در این عکس ها سارقان به طرز فجیعی زنان را کوبیده، از هوش رفته و اموال آنها را به سرقت برده اند.

اگرچه این پرونده عوارض خاص خود را دارد و متهمان هنگام انجام اعمال مجرمانه و خوابیدن صورت خود را به گونه ای پوشانده بودند که به راحتی قابل شناسایی نبودند، اما در نهایت با اقدامات انجام شده متهم شناسایی و دستگیر شد. با شریک زندگی اش

پس از دستگیری متهم، پرونده ای به اتهام فساد مالی در دادسرای عمومی تهران تشکیل و پرونده برای رسیدگی ویژه قضایی قرار گرفت.

عصر امروز علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران با احضار متهمان و برخورد حضوری با آنان از آنان در خصوص اقدامات انجام شده با شهروندان جویا شد.

علی صالحی در خصوص این پرونده گفت: در راستای اظهارات رئیس قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی قاطع، سریع و قانونی به جرایم سرقت مسلحانه با خشونت و خشونت خصوصی، دو شعبه ویژه در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شد. . برای مبارزه با جرایم خاص در این زمینه.

وی با اشاره به اینکه «هدف از تشکیل این قرارگاه تصمیم گیری ویژه برای برخورد با سرقت های خشن است»، گفت: از زمانی که قرارگاه برای رسیدگی به سرقت های خصوصی تشکیل شد، جلسات زیادی برگزار شده که نتایج این جلسات منجر به این شده است. در واقع از زمانی که اردوگاه برای مبارزه با جرایم خشن تشکیل شده است، شاهد دستگیری ها و رسیدگی های قضایی سریع تر، سریع تر و دقیق تر بوده ایم.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه «دستگاه قضایی با سارقان در زمینه جرایم خشن برخورد قاطع خواهد کرد»، تصریح کرد: دو سارق مخفی که اقداماتشان در فضای مجازی منتشر شده بود دستگیر شدند. روش و تدبیر این افراد این بود که به موقع و به موقع زنان را خفه می کردند، به زنان حمله می کردند و از پشت خفه می کردند و در نهایت از آنها سرقت می کردند.

وی افزود: در حال حاضر مراحل قضایی این پرونده در حال انجام است تا در اسرع وقت حکم قطعی صادر و به دادگاه ارجاع شود.

صالحی با بیان اینکه «شکی از شکات شکایت خود را اعلام کرده‌اند»، گفت: شکایت‌های شکات دریافت شده و بررسی‌های لازم در این زمینه در حال انجام است.

وی افزود: مردم بدانند که کار دستگاه قضایی در زمینه مبارزه با جرایم خشن تعیین کننده و سودمند خواهد بود و اجازه نمی دهیم امنیت مردم و جامعه از آنها سلب شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین با اشاره به دستگیری گروهی از سارقان خشن که در یک آرایشگاه مردانه اقدام به سرقت خشن کردند، گفت: کار این افراد به صورت جنگی بوده و کیفرخواست این پرونده به مراجع قضایی ارجاع می شود. دادگاه و این پرونده از خود رسیدگی خواهد شد.

پس از دستور ویژه رئیس کل دادگستری برای رسیدگی به موضوع سرقت های خشن و جیب بری در خیابان ها، دادستان کل کشور با تشکیل پایگاه ویژه سرقت، رسیدگی به این گونه موارد را به صورت ویژه اعلام کرد و اعلام کرد: پرونده سارقان و جیب بران مسلح به صورت خصوصی و خارجی قابل رسیدگی قضایی است.

چندی پیش در ادامه تحقیقات ویژه در خصوص سرقت های خشن و زورگیری در خیابان ها، دادسرای خفته گیر در اتوبان نیاش در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران برگزار شد و متهم این پرونده در نهایت به جرم درگیری به اعدام محکوم شد. و اجبار با استفاده از سلاح سرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا