سرویس مدرسه برای کدام دانش آموزان «رایگان» است؟

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه رایگان بودن سرویس مدارس فقط مشمول دانش آموزان در حال تحصیل در مدارس استثنایی می شود گفت: دانش آموزان دارای معلولیتی که در مدارس عادی تحصیل می کنند از قانون مدارس عادی بهره مند و لذا مشمول استفاده از هزینه سرویس رایگان نمی شوند.

حجت الله الماسی در گفت وگو با دیباروز، با بیان اینکه هزینه سرویس مدارس استثنایی براساس قانون برنامه هفتم برعهده دولت و شهرداری است گفت: هزینه سرویس برای همه مدارس استثنایی در تمام کشور رایگان است و پولی از والدین گرفته نمی شود.

وی با بیان اینکه هر مقداری که سازمان برنامه و بودجه تامین کند، سازمان استثنایی بابت سرویس مدارس پرداخت می کند افزود: مابقی هزینه نیز توسط شهرداریها، بر اساس برنامه هفتم و بودجه 1403 پرداخت می شود.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور درباره هزینه سرویس دانش آموزان دارای معلولیتی که در مدارس عادی مشغول تحصیل هستند گفت: دانش آموزی که از نظر جسمی حرکتی شرایطش به گونه ای باشد که باید در مدارس استثنایی درس بخواند، از سرویس رایگان بهره مند می شود، اما اگر شرایطش به گونه ای باشد که در مدارس عادی مشغول تحصیل باشد، مشمول مقررات مدارس عادی می شود و شرط بهره مندی از سرویس رایگان، فقط مدارس استثنایی را پوشش می دهد.

وی در ادامه درباره مناسب سازی مدارس استثنایی اظهار کرد: با همکاری سازمان نوسازی، مناسب سازی مدارس جدید از لحاظ فیزیکی انجام و مدارس قبلی نیز مرحله به مرحله انجام می شود، تفاهم نامه ای در دست اجراست که هنوز نهایی نشده و در صورت نهایی شدن اعلام می شودکه چه تعداد مدرسه از لحاظ فیزیکی در دست مناسب سازی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا