استان ها

شهید سید یونس رودباری درس خوانده مکتب امام(ره) بود

دیباروز/ گیلان نماینده گیلان در خبرگان با بیان اینکه امثال شهید سید یونس رودبری در مکتب امام (رضی الله عنه) درس خوانده و آماده احیای دین خدا و احکام آسمانی هستند، گفت: امروز تقابل اسلام سیاسی و اسلام سیاسی است. عدالت بر استکبار جهانی حاکم است

آیت الله رضا رمضانی در مراسم بزرگداشت قیام خونین 15 خرداد و شهید حجت الاسلام والمسلمین یونس رادباری که در نمازخانه رودبار برگزار شد، اظهار داشت: اسلام نیز مانند سایر ادیان این است که رحمت الهی را در خود گسترش دهد. معنی کامل کلمه در جامعه بشری.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام با بیان اینکه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وارد رحمتی برای جهانیان شده است، گفت: مدیریت اخلاقی.

وی با بیان اینکه رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به دلیل جایگاه اخلاقی و رفتاری خود توانستند جامعه بشری را تحت تأثیر قرار دهند و دین مبین اسلام در 23 سال بعثت خود گسترش یافت، افزود: نوعی نوع است. از تحریف که بگوییم اسلام دین خشونت است و البته اسلام جهاد با مشرکان و دیکتاتورها است. تمرکز قرآن بر مقاومت در برابر ظالمان است.

آیت الله رمدانی تأکید کرد که بنی امیه و بنی عباس از دین به عنوان ابزاری برای کسب قدرت استفاده می کردند. لس برای کارگردانی گفت: «ماکیاولیست‌ها امروزه از همه ابزارها برای توسعه قدرت استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ائمه معصومین (علیهم السلام) و علمای دین فرموده اند که دین باید وسیله هدایت باشد و ارزش های دینی باید در جامعه اعمال شود. اگر ارزش‌های دینی در جامعه بشری نهادینه شود، جامعه در هر دو حوزه فردی و اجتماعی شکوفا می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی آل البیت (علیه السلام) با اشاره به اینکه در طول تاریخ تلاش کرده اند دین را محدود کنند، اذعان داشت: در اروپا و آمریکا چهار هزار معنویت کاذب وجود دارد که در آن وجود ندارد. دین و خدا .

وی با بیان اینکه جامعه باید بر اساس احکام دینی اداره شود و بعد اجتماعی دین احیا شود، تصریح کرد: افرادی مانند آیت الله مدرس، شیخ فضل الله نوری، آیت الله کاشانی و… در مقاطع مختلف سعی کردند بر اساس دین در جامعه حکومت کنند. .

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه جامعه بشری امروز به گونه ای اداره می شود که دین نمی تواند مبنای حکومت باشد، گفت: در کشورهای اسلامی دین حاکم نیست، مثلاً در کشوری مانند اندونزی 225 میلیون مسلمان وجود دارد، اما حکومت آن اسلامی نیست.

وی ادامه داد: در عربستان سعودی که مدعی خادم حرمین شریفین است، اما در ریاض مثلث شومی را تشکیل می دهند و قراردادهای بزرگی را در حوزه تسلیحات امضا می کنند.

دبیرکل مجمع جهانی آل البیت (علیه السلام) با اشاره به اینکه امروز کشورهای اسلامی باید با اتحاد با یکدیگر به قدرت اقتصادی تبدیل می شدند، اما غربی ها از این طریق مانع شدند، افزود: استکبار جهانی. افراد را تشکیل می دهد و گروه ها برای ارعاب و نشان دادن تروریسم برای نشان دادن این است که اسلام دین خشونت و مظهر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به عنوان قدرت طلب است، اما توطئه های آنها خنثی شد.

وی با بیان اینکه امام(ره) معتقد بودند مردم باید قیام کنند و اگر قیام نکردند هیچ اتفاقی نمی افتد، تصریح کرد: اگر واقعاً می خواهد عدالت در جامعه محقق شود باید ادا شود.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه دین به عنوان افیون جامعه وارد شوروی شد، گفت: در قرون هفدهم، هجدهم و نوزدهم وارد جنگ دین و قرآن شدند و گفتند ما چیزی را قبول داریم که می شود. با تجربه ثابت شده است

وی افزود: دین می تواند در عرصه اجتماعی حضور داشته باشد تا انسان ارتقا یابد و در بعد مادی بماند. حضرت امام خمینی (ره) نیز تأکید کردند که انسان باید با نماز، روزه و … رشد کند و زمینه انسان سازی را فراهم کند.

و دبیرکل مجمع جهانی آل البیت (علیه السلام) ادامه داد: شهید مطهری معتقد بود که امام راحل را با استقامت می بیند و خداوند در تمام وجود امام حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) از هیچکس نمی ترسید، گفت: ایشان همیشه در صحنه حضور داشتند. حتی اگر مرا به دریاها ببرند و در آنجا به قیام خدا دعوت کنم، گفت: منشأ قوت ما باید خدا باشد و اگر خدا باشد همه قصرها ویران می شود.

آیت الله رمدانی با اشاره به امثال شهید سید یونس رودبری که در مکتب امام (رضی الله عنه) درس خوانده و آماده احیای دین خدا و احکام آسمانی بودند، گفت: امروز تقابل اسلام سیاسی و عدالت علیه استکبار جهانی حاکم است .

وی تاکید کرد: شهید آقای یونس رودبری، شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافعان معبد به دنبال این بودند که مسلمانان را ذلیل نکنند. مسلمانان باید محکم و سربلند در برابر جنایات ظالمان بایستند.

دبیرکل مجمع جهانی آل البیت (علیه السلام) گفت: اگر بعد سیاسی و اجتماعی انسان بسته شود، مسلمانان جهان حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به دنبال ارائه نسخه ای در دنیای پسامدرن بودند که اسلام قدرت حاکمیت دارد، افزود: محرم می تواند بعد سیاسی دین را آشکار کند.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه در سال 1365 در زمان جنگ جلسه ای در تل آویو تشکیل شد، به این نتیجه رسیدند که فرهنگ عاشورا و وجود امام حسین (علیه السلام) و منجی موعود زنده در اعتقادات ملت های اسلامی و جوانان ایران زمین است. ، توجه: در سال 1357 جوانان غیور ما برای اجرای احکام الهی در صحنه ایستادند، این امانت امروز به ما سپرده شده و باید به درستی حفظ شود.

وی ادامه داد: این اطمینان باید در دست مستضعفین باشد و اگر می خواهیم انقلاب اسلامی به راه خود ادامه دهد باید در مسائل علمی، اخلاقی و معنوی پیشرفت کرده و به عدالت برسیم.

دبیرکل مجمع جهانی آل البیت (علیه السلام) با تأکید بر اینکه اسلام بر لزوم اخلاق در عرصه ریاست و سیاست تأکید دارد، گفت: آنچه تاکنون اسلام را زنده نگه داشته است، روحانیون واقعی هستند. مثل شیخ مفید. ، شیخ صدوق، معلم شهید و غیره بود.

وی افزود: فاصله گرفتن از روحانیت یعنی فاصله گرفتن از اسلام انقلابی، اسلام سیاسی، اسلام واقعی و اسلام ناب محمدی.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه دولت در حال تلاش برای حل مشکلات در حوزه اقتصادی است و باید تلاش کند کمترین فشار را به مردم وارد کند، گفت: متاسفانه برخی ریزش ساختمان در آبادان را به رهبر انقلاب نسبت می دهند. این موضوع ربطی به آنها ندارد و در چنین حوادثی باید با ظالمان و خائنان به شدت برخورد شود.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی به سرعت در حال حرکت است و دشمن تلاش می کند حجاب، حکومت و اسلام را از سر ما بردارد، تصریح کرد: مسئولان و روحانیون باید در رفتار خود دقت بیشتری داشته باشند و به دنبال تحزب و قدرت طلبی نباشند. باشد.

دبیرکل مجمع جهانی آل البیت (علیه السلام) با اشاره به اینکه قدردانی از نعمت های انقلاب اسلامی به معنای اهتمام به اسلام، مردم و رهبر معظم انقلاب است، خاطرنشان کرد: نمایندگان می توانند اقدامات مقتضی را اتخاذ کنند. تصمیم گیری در صورت توجه بیشتر به زیرساخت های شهرستان تدبیر کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا