حوادث

شکایت پلیس از نمایندگان حاکی از شناخت نداشتن از جایگاه نماینده است

یکی از اعضای شورای شوراها و کشور گفت: شکایت پلیس از چهار نفر از اعضای شورای اسلامی به دلیل انتقاد از یک گشت جهت یابی حاکی از بی اطلاعی آنها از جایگاه نماینده و حتی جایگاه نیروی انتظامی است. هزینه های تحمیل شده به کشور را دارد.

احمد علیرضا بیجی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، در پاسخ به شکایت رهبری فرجه از چهار نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به دلیل انتقاد از گشت ارشاد پس از فوت مهسا کریمی، اظهار کرد: هر شکایتی باید مستند و مستند باشد. مفاد قانون. هیچ ماده قانونی نمی تواند نماینده را از بیان نظرات خود محدود کند. این نص صریح قانون اساسی است.

وی ادامه داد: البته ما نمایندگان مجلس از زمان دولت روحانی با گلایه هایی از سوی دولت مواجه بوده ایم و به نظر می رسد این سنت به دولت فعلی یا نیروی انتظامی هم رسیده است. آنها احساس می کنند که می توانند از این بازیگر به خاطر اظهار نظرش در دفاع از حقوق مردم شکایت کنند که جای تاسف دارد. این بازیگر در برابر قانون و مردم گرم ظاهر شد. احکام قانون اساسی شامل حقوق، وظایف و اختیارات نماینده است.

نماینده تبریز در شورای اسلامی افزود: اگر نماینده از حقوق مردم دفاع نمی کند و جریان ها را نقد نمی کند باید عملکرد او مورد توجه قرار گیرد. اینکه پلیس از چهار نماینده شکایت کرده است قاعدتا بعد از شکایت جواب می گیرد و مردم نیز در جایگاه دیده بان نشسته اند.

علیرزبیگی در خاتمه گفت: این رفتار پلیس نشان می دهد که نه شناخت کافی از شرایط دارند، نه جایگاه بازیگر را می شناسند و نه جایگاه پلیس. متأسفانه این اتفاق نیفتاد و هزینه های تحمیل شده به دولت به دلیل عدم آگاهی قابل جبران نیست که نتیجه عدم آگاهی پلیس از شرایط کشور است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا