اقتصادی

طلای سیاه خیز برداشت/ تن و بدن بانک‌های غربی به لرزه درآمد

به گزارش خبرگزاری اخبار زندهدر همان هفته، مدیرعامل آرامکو هشدار داد که سال‌ها سرمایه‌گذاری کم در تولید نفت جدید، بازاری با کمبود عرضه ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید:

سکه افتاد/ کسانی که سکه خریدند چقدر ضرر کردند؟

پرونده نرخ سود بانکی بسته شد/ آخرین تصمیم در خصوص سود سپرده چیست؟

با وجود این اظهارات مبنی بر اینکه قیمت نفت باید افزایش یابد، قیمت نفت در هفته گذشته کاهش یافت زیرا بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران برای رکود آماده می شدند.

خبر بد این است که حتی در شرایط رکود، قیمت نفت می تواند افزایش یابد، که دقیقا همان چیزی است که جی پی مورگان هشدار می دهد اتفاق خواهد افتاد.

در واقع، جی پی مورگان یکی از پیش بینی کنندگان صعودی بود. هفته گذشته، تحلیلگران این بانک بزرگ در یادداشتی نوشتند که انتظار دارند نفت برنت در سه ماهه چهارم به 101 دلار بازگردد. تحلیلگران کاهش عرضه را دلیل پیش بینی خود عنوان کردند.

پیش بینی گلدمن ساکس حتی خوش بینانه تر است. سه هفته پیش، تحلیلگران بانکی گفتند که با وجود سقف تعیین شده توسط گروه هفت، قیمت نفت برنت ممکن است در سال آینده به 125 دلار برسد.

رز طلای سیاه/ لرزش بدن کرانه باختری

مورگان استنلی در انتظارات قیمتی خود تا حدودی معتدل است و به 95 دلار در هر بشکه نفت برنت در سه ماهه چهارم سال نگاه می کند.

بانک سوئیسی همچنین پیش‌بینی قیمت خود را در اوایل ماه جاری کاهش داد و دوباره به نگرانی‌ها در مورد کاهش رشد و همچنین ادامه جریان نفت روسیه به واردکنندگان آسیایی اشاره کرد. با این حال، تعدیل نزولی قیمت برنت را به 110 دلار افزایش داد و تحلیلگران نشان دادند که ممکن است تا پایان سه ماهه سوم سال 2023 به 125 دلار افزایش یابد.

بلومبرگ در گزارشی از پیش بینی های بانکی برای قیمت نفت اشاره کرد. در سه ماهه جاری قیمت نفت 20 درصد کاهش یافته است.

اگرچه قیمت نفت در هفته های گذشته کاهش یافته است، اما روند قیمت این طلای سیاه در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است. هر بشکه نفت خام تگزاس غرب با یک دلار و 22 سنت افزایش به 77 دلار و 93 سنت رسید و هر بشکه نفت خام برنت با یک دلار و 51 سنت افزایش به 85 و 57 سنت رسید.

223227

دکمه بازگشت به بالا