طول عمر سایبان های پارچه ای پارکینگ چقدر است؟

سایبان پارکینگ پارچه ای چیست ؟

در معماری امروز استفاده از سازه پارچه ای به عنوان سایبان خودرو در طراحی محوطه بسیار محبوب شده است. در سالهای اخیر با آشنایی بیشتر معماران داخلی ایران با سازه پارچه‌ ای، استفاده از آن در پروژه‌های خاص و مدرن افزایش یافته است. یکی از کاربردهای پرشمار سازه‌ چادری ، استفاده به عنوان سایبان پارکینگ در محوطه ویلا، حیاط منزل و محوطه مراکز تجاری و اداری می‌باشد. خودروها یکی ازمهم‌ترین دارایی‌های افراد به شمار می‌روند و علاوه بر ارزش مالی‌ای که دارند، می‌توانند بسیار مورد علاقه‌ی صاحبانشان باشند. تا آنجا که یکی از سرگرمی‌های افراد سرشناس جمع‌آوری کلکسیون خودروهای لوکس می‌باشد. طبیعتا صاحبان خودرو باید راهکاری برای محافظت از این اموال با ارزش در برابر آفتاب، باد، باران ، برف و حتی سقوط اشیا بیاندیشند. سایبان ماشین می‌تواند به خوبی این نیاز را برطرف کند.

پوشش پارچه ای سایبان پارکینگ

متریال پارچه ای که برای سایبان پارکنیگ اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد باید به نحوی نور خورشید را انعکاس دهد. به این ترتیب زیر سایبان پارکینگ خنک می‌شود و اتومبیل از گرمای ایجاد شده و اشعه های مضر نور خورشید محافظت می‌شود.

قیمت سایبان پارکینگ خودرو

برای بدست آوردن قیمت نهایی سقف چادری پارکینگ فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می شود. از جمله فاکتورهای موثر در قیمت دهی این سازه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱–  فرم پوشش چادری پارکنیگ:

قیمت فرم ها به علت تفاوت در میزان مصرف پارچه ی آنها، مختلف است. از طرفی انتخاب طرح متقارن و تشکیل شده از بخش‌های مشابه تکرار شونده در طراحی مدل پارکینگ ماشین باعث کاهش چشمگیر قیمت خواهد شد.

۲تعداد سایبان پارکینگ:

قیمت سایبان ها به تعداد و نحوه آرایش پارکینگ ها نیز بستگی دارد. بطور معمول به ازای متر واحد قیمت پارکینگ های زوج مناسب تر از پارکینگ های فرد می باشد و همواره توصیه می گردد تعداد پارکینگ ها جفت باشد. قرار گرفتن پارکینگ ها در یک ردیف موجب کاهش تعداد پایه ستون مورد نیاز برای اجرای کار و در نتیجه کاهش هزینه های نهایی می شود.

۳جنس پارچه مورد استفاده :

کیفیت و برند پارچه مصرفی برای ساخت سقف پارکینگ بر روی قیمت سایبان خودرو موثر خواهد بود. پارچه های با کیفیت و عمر بالای برند های اروپایی از پارچه های آسیایی به مراتب قیمت بالاتری دارند. برای ساخت پارکینگ چادری ماشین در ابتدا محل اجرا توسط متخصصان شرکت ساینا مورد بررسی قرار می گیرد تا ابعاد پارکنیگ پارچه ای مشخص شود. در مرحله بعد بر اساس ابعاد، طرح هایی به مشتری پیشنهاد می شود.  این طراح ها می تواند شامل طرح های پیش مهندسی شده گروه ساینا باشد. همچنین ما می‌توانیم بر اساس ابعاد فضا و خواست کارفرما، طرح مختص به پروژه ارائه دهیم.

How long is the service life of parking fabric awnings

اجرای سایبان پارکینگ چقدر زمان می برد ؟

پیش از نصب سایبان پارکینگ باید فونداسیون طراحی شده توسط مهندسین در محل مورد نظر  اجرا شود و صفحه ستون های مورد نیاز کارگزاری شده باشند. سازه بر اساس طرح انتخابی کارفرما به طور کامل بصورت پیش ساخته در کارگاه ساخته و رنگ آمیزی می‌شود. سپس گروه نصب ساینا به محل اعزام شده و پارکینگ چادری را در محل اجرا مونتاژ می‌کنند. در نهایت پس از نصب سازه اصلی پوشش پارچه ای  بوسیله اتصالات بر روی سازه قرار می‌گردد.

پیش ساخته بودن سایبان پارچه ای پارکینگ این امکان را فراهم می کند تا سایبان در کمترین زمان ممکن نصب شود و در صورت نیاز به راحتی بتوانید محل پارکینگ را در محوطه تغییر دهید یا آن را در مکانی جدید نصب نمایید. پیش ساخته بودن سایبان چادری آن را به انتخابی مناسب برای مراکز مهم تجاری. اداری و مسکونی که نمی خواهند برای مدت طولانی محدوده پارکینگ درگیر فعالیت عمرانی گردد تبدیل شده است. همچنین عدم فعالیت کارگاهی در محل پروژه مزاحمت های صوتی و بصری را برای همسایگان و استفاده کنندگان از مجموعه به حداقل ممکن رسانده است.

مزایای سایبان ماشین پارچه ای

سایبان ماشین چادری دارای خصوصیات منحصر به فردی است که برخی از مزایای آن عبارتند از:

  • عدم محدودیت طراحی، زیبایی، خاص بودن، قابلیت استفاده به عنوان پارکینگ ویلا، ساختمان اداری و تجاری و …
  • تنوع رنگ سازه کششی و پارچه های کششی به کار رفته در سایه بان چادری پارکنیگ خودرو
  • مقاومت در برابر حریق و غیر قابل اشتعال بودن پارچه کششی به کار رفته در پوشش چادری پارکینگ ماشین
  • قابلیت شستشوی آسان پارچه و سازه کششی سایبان چادری پارکینگ با آب
  • طول عمر بالای سقف چادری پارکینگ اتومبیل نسبت به سایر مصالح
  • مقاومت در برابر تغییرات دمایی و مناسب برای تمامی شرایط جوی ایران
  • محافظت و مقاومت در برابر بارش برف و باران و حتی وزش بادهای شدید

نکات مهم در سایبان پارکینگ

۱حداقل پایه ستون در پارکینگ پارچه ای

سازه پارچه ای این قابلیت را دارد. تا تنها بر روی یک پایه اجرا گردد. در اجرای سایبان برای پارکینگ خودرو  مزاحمت ستون ها برای خودرو های عبوری بسیار مهم است. عدم اجازه گذاشتن ستون با فاصله نسبت به دیوار اصلی ساختمان توسط شهرداری ها یکی از موانع اصلی می باشد. سایبان چادری بر اساس این توانایی و طراحی های صورت گرفته و فرم انتخابی می تواند به راحتی تنها با یک ستون حداقل مساحت مورد نیاز برای پارک ۲ خودرو سواری را فراهم نماید.

۲مقاومت در برابر آتش

عبارت مناسب برای تعریف عملکرد سازه پارچه ای در برابر آتش « قابلیت اشتعال محدود می باشد ». یعنی این چادرها در صورت قرارگیری در مجاورت منبع آتش می سوزند. اما به محض حذف منبع آتش سوختن متوقف می شوند. به عبارت دیگر پارچه های سازه پارچه ای خود سوز نیستند. این سازه ها حتی طبق استاندارد های ایران قابل استفاده برای پمپ بنزین می باشد. که خطر آتش سوزی در آن بسیار بالاست. ضد حریق بودن و مقاومت در برابر آتش پارچه کششی بخصوص پارچه های روکش دار موجب می شود. تا در صورت بروز حادثه آتش سوزی تحت هیچ شرایطی آتش از سقف به پایین منتقل نگردد. و برخلاف سایبان های دیگر قطعه آتش زا بر روی خودرو نیفتند. و خسارتی از این جهت متوجه خودروی سواری نگردد.

۳مقاومت در برابر برف

اسکلت سایبان پارکینگ پارچه ای خودرو بر اساس مبحث ششم مقرارت ملی و استاندارد ۲۸۰۰ و بطور کاملا مهندسی طراحی شده. و محاسبات بر اساس استانداردها و توسط بروزترین نرم افزار های مهندسی صورت گرفته است. و درصورت سقوط  هر جسم سنگین از اطراف  بر روی سایبان پارکینگ پارچه ای سازه در برابر فشار مقاومت خواهند داشت و سازه تحمل بار بالایی خواهد داشت. و از ماشین پارک شده در زیر خود محافظت می کند. در طراحی های سایبان برای بار برف مقاومت کششی پارچه ها را بر اساس ضرایب ایمنی بالا در نظر می گیرند، بطور استاندارد یک سقف پارچه ای می تواند براحتی ۱۰۰ کیلوگرم در هر متر مربع را تحمل بنماید.

۴مقاومت در برابر وزش باد شدید

شاید برای شما بارها پیش آمده باشد که دیده باشید سقف یک سایبان با وزش یک باد شدید از جای خود کنده شد. و در هوا به حرکت در آمده است. پارچه کششی به علت پیش تنیدگی که در آنها وجود دارد در برابر فشار شدید باد مقاومت بسیار بالایی خواهند داشت. پارچه های کششی به علت داشتن فیبر پلی استر در داخل پارچه مقاومت بسیار بالایی در برابر پارگی خواهند داشت.

علاوه بر پوشش پارچه ای، ستون ها و ساختمان سازه کششی نیز به علت محاسبات مهندسی بر اساس آیین نامه مقررات ملی ساختمان ایران تا وزش بادی به سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت مقاومت خواهند داشت. یک پارچه طراحی شده برای سازه پارچه ای مقاومت کششی ۱۰ تن در جهت تار و پود خود خواهد داشت. در حاشیه جنوبی خلیج فارس که سایبان پارچه ای پارکینگ استفاده گسترده ای در سالیان اخیر داشته است. در برابر بادهایی با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت نیز مقاومت داشته اند.

۵ثبات رنگ پوشش

وجود روکش و زدن لاک و لعاب روی پارچه به آن خاصیت ضد حریق (آتش)، جذب اشعه UV خورشید ، خاصیت خود تمیز کنندگی و ثبات رنگ را می دهد. سایبان پارکینگ پارچه ای حتی بعد از سالها قرارگیری در معرض باد های شدید و تغییرات آب و هوایی شکل و رنگ  اولیه خود را حفظ می کنند. پارچه های مورد استفاده ما عمر مفید ۱۵ ال ۲۵ سال را برای شرایط اب و هوایی ایران دارند.

۶شستشوی سایبان پارکینگ

قابلیت شستشو به سایبان چادری پارکینگ این امکان را می دهند. تا تحت هر شرایطی زیبایی ظاهری خود را حفظ کرده و برخلاف سایبان های معمولی با گذشت زمان دچار تغییر رنگ و کدر شدن نگردند.

سایبان پارگینگ که در باغها و ویلا ها که درخت و فضای سبز طبیعی بزرگی دارند همواره دچار قارچ زدگی می شوند ولی سایبان چادری با توجه به خواصی که دارند امکان رویش قارچ و باکتری بر روی آنها وجود ندارد و همواره کیفیت و شکل خود را شما وارد قسمت سوال های متداول وبسایت شده اید ، برای مشاهده نمونه پروژه های شرکت سایه سازان کوروش به قسمت  وبسایت سایه سازان کوروش مراجعه فرمایید.

1- قیمت و هزینه خرید سایبان پارکینگ برای خودرو با پوشش یو پی وی سی چقدر است؟

درهر پروژه با توجه به ابعاد ( طول و عرض سایه بان )، نوع طرح و مدل سایبان، مکان اجرای پروژه، نوع سازه انتخابی ( اسکلت پروفیل فلزی یا تیرورق با برش دستگاه تمام اتوماتیکCNC ) و … متغییر می باشد. برای اطلاع از قیمت های دقیق اجرایی سایه بان پارکینگ اتومبیل UPVC با کارشناسان فروش شرکت سایه سازان کوروش در قسمت تماس با ما، دفتر مرکزی در کرج و یا نمایندگی مربوطه در تهران و مشهد تماس حاصل فرمایید.

2- ابعاد و مساحت استاندارد سایه بان ماشین با پوشش ورق سقف UPVC ( پوشش یو پی وی سی ) چقدر است؟

حداقل ابعاد استاندارد در ضوابط و الزامات شهرداری در طراحی سطح جایگاه پارک خودرو 2/5 × 5 متر طول و 12/5 متر مربع به ازا هر خودرو می باشد . ولی حداقل ابعاد استاندارد در طراحی سقف پارکینگ اتومبیل گروهی ( دو خودرو به بالا ) به ازا هر خودرو 2/5 × 6 متر طول و 15 مترمربع بمنظور سایه اندازی مناسب گرفته می شود و حداقل ابعاد استاندارد سایبان برای یک یا دو اتومبیل در منازل شخصی یا اپارتمان ها و … جهت سایه اندازی بهتر، به ازا هر خودرو 3 × 6 یا 4 × 6 متر طول ، 18 و 24 متر مربع در نظر گرفته می شود.

3- آیا سایه بان پارکینگ اتومبیل UPVC ( یو پی وی سی ) اجرا شده را میتوان به مکانی دیگر منتقل کرد ؟ ( قابل حمل و قابلیت جابجایی سازه و پوشش سقف Upvc )

بدلیل استفاده از اتصالات موقت در سازه و ورق پوشش و پیچ و مهره ای بودن ، امکان حمل و نصب مجدد سایه بان می باشد. پوشش و اسکلت فلزی پارکینگ از محل قبلی دمونتاژ، منتقل و در محل جدید مجدد مونتاژ و نصب می شوند و فونداسیون تنها مصالح باقی مانده از سایبان در محل پیشین است. برای مکان جدید بایستی فونداسیون جدید اجرا و سپس اسکلت و پوشش نصب شوند.

4- کدام سازه سایبان پارکینگ UPVC نسبت به سازه دیگر برتری دارد؟ ( مقایسه و تفاوت اسکلت تیرورق و پروفیل در سازه )

از نظر شکل ظاهری اسکلت تیر ورق برتری نسبت به اسکلت پروفیل دارد ولی از نظر استحکام هردو نوع با نرم افزار های مهندسی محاسبه شده و به یک اندازه تحمل بار را نیز دارند از نظر وزن سازه و اسکلت سایبان، اسکلت پروفیل وزن سبک و پایین تری نسبت به تیرورق را دارا است.

دکمه بازگشت به بالا