استان ها

ظرفیت  ۱۵ هزار فرصت شغلی در کارخانه نوآوری البرز

به گزارش دیباروز از البرز، «مجتبی عبداللهی» استاندار البرز در نشست با مسئولین ارشد استان در کارخانه نوآوری البرز بر ضرورت پویایی بیشتر این مجموعه برای جذب جوانان خلاق و نوآور استان و ایجاد بسترهای حمایتی از استارت آپ‌ها تأکید کرد و مهمترین هدف استان را در این بخش ارتقا جایگاه کشوری در حوزه استقرار و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان دانست.

وی ادامه داد: مجموعه دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان استان مکلف هستند که با نگاهی مثبت نسبت به حمایت دانش بنیان‌ها و ایجاد زیرساخت‌های لازم اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در استان البرز افزود: به طور قطع برای تأمین زیرساخت‌های کارخانه نوآوری و صنایع خلاق استان نیز تدابیر لازم اتخاذ می‌شود و برای شکوفایی، خلاقیت و مانایی نخبگان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد؛ رویکرد ویژه استان حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تولیدات آنها و همچنین جوانان نخبه فعال در این عرصه است.

عبداللهی تأکید کرد: دبیرخانه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورانه در استان راه‌اندازی شود و هیئت امنای کارخانه نوآوری و صنایع خلاق استان شکل بگیرد و به صورت مستمر تشکیل جلسه دهد.

«امیر سرکندی» مدیر کارخانه نوآوری البرز نیز در این نشست با اعلام این خبر گفت: فلسفه وجودی کارخانه‌های نوآوری در کشور، کمک به حل مسائل استانی، ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه اشتغال است که بر همین اساس هم کارخانه نوآوری البرز، در فاز نهایی خود، ظرفیت ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی را در دستور کار خود قرار داده است که در فاز نخست این مجموعه یک هزار و پانصد فرصت شغلی فعال شده است.

وی با اعلام فعال شدن چهار پروژه کلان ملی در کارخانه نوآوری البرز گفت: در فاز یک ، امکان استقرار یکصد شرکت فراهم شده بود که هم اکنون حدود هشتاد شرکت در کارخانه استقرار پیدا کرده‌اند که ۱۶ شرکت دانش‌بنیان هستند و بقیه شرکت‌ها در قالب‌های شرکت‌های متوسط و کوچک فعالیت می‌کنند.

سرکندی ادامه داد: با تلاش‌ها و حمایت‌های صورت گرفته، تبدیل این مجموعه‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در حال انجام است. بیش از ۴۰۰ رویداد عمومی و تخصصی نیز در کارخانه نوآوری البرز برگزار شده و بیش از ۱۲۰ بار شاهد حضور مسئوولین ارشد ملی و استانی در کارخانه نوآوری بوده‌ایم.

مدیر کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز گفت: ظرفیت‌ها، امکانات و ویژگی‌هایی خاص استان البرز همچنین طرح‌هایی آماده شده در کارخانه نوآوری البرز، امکان تبدیل این کارخانه به اولین شهر نوآوری کشور را فراهم کرده است که مقدمات آن، در حال اجرایی شدن است.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا