برترین های کسب و کارعمومی

علت یخ زدن کولر گازی اسپلیت چیست؟

دلایل زیادی باعث یخ زدن کولر گازی می‌شود ولی بر خلاف تصور عمومی، نوع کولر گازی (اسپلیت، پنجره ای و…) تاثیری در به وجود آمدن این مشکل ندارد. برطرف کردن مشکل یخ زدن کولر گازی اهمیت زیادی دارد زیرا در صورتی که مشکل برطرف نشود نه تنها شاهد عملکرد نامناسب دستگاه خواهید بود، بلکه دستگاه به مرور آسیب خواهد دید.

1. عدم وجود جریان هوا در کویل اواپراتور کولر گازی

در دستگاه‌های اسپلیت، کولر گازی به گونه ای طراحی شده است که با گرفتن گرمای خانه باعث پایین آمدن دما شود. اگر سیستم تهویه مطبوع به طور صحیح جریان هوا را از روی اواپراتور عبور ندهد، این تبادل گرما اتفاق نمی‌افتد و گاز فریون نمی‌تواند به خوبی گرما را از خانه خارج کند و با گذشت زمان، دمای آن کاهش می‌یابد و کولر گازی یخ می‌زند.یکی از مهم‌ترین قطعات کولر گازی فن بلوور داخلی است که باعث می‌شود هوای گرم به داخل پنل کشیده شده و در تماس با کویل‌های اواپراتورِ سرد به هوای سرد تبدیل شده، به محیط بازگشت داده شود.

اگر فن بلوور نتواند هوای سرد را به راحتی از روی کویل‌های داخلی (اواپراتور) تخلیه کند حتما پنل داخلی شروع به یخ زدن خواهد کرد اما تخلیه نشدن کامل هوا از روی فین‌های پنل داخلی می‌تواند دلایل زیر را داشته باشد :

 • کثیف بودن فیلترهای کولر گازی
 • خرابی فن بلیور (عدم کارکرد صحیح و به فن بلوور )
 • سوختن موتور فن یا راه انداز بلوور داخلی

کولر گازی با هر یک از دلایل بالا امکان یخ زدن در قسمت‌های مختلف را خواهد داشت که باید بررسی و عیب اصلی پیدا شود.

نکته:از آن جایی که این محصولات وارداتی همواره در دسته محصولات خانگی و حجیم قرار می‌گیرند، از این رو تغییرات قیمت در آن‌ها به‌صورت لحظه‌ای می‌باشد. برای آن که بتوانید از آخرین قیمت کولر گازی گری 36000 موتور بزرگ مطلع شوید، می‌توانید از طریق شماره‌تلفن‌های موجود در سایت و دیگر راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

در هنگام خرید کولر گازی گری 36000 در ابتدا باید چه فاکتور هایی را در نظر بگیریم؟

برای آن که بتوانید خرید خوب و مناسبی داشته باشید، باید در ابتدا و قبل از خرید به‌صورت تخصصی به برخی از مسائل مهم توجه داشته باشید. اما این مسائل به چه صورت دسته‌بندی‌ شده است؟ در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. همچنین شما می‌توانید به‌صورت تلفنی و یا حضوری در محل نیز موارد زیر را از فروشنده سؤال کنید.

 1. کولرهای کم‌مصرف اینورتر بهترین انتخاب جهت کاهش مصرف برق و انرژی است.
 2. به‌ ظاهر محصول خود در همان ابتدای خرید توجه کنید که با دکوراسیون داخلی مکان موردنظر هماهنگی داشته باشد و جلوه‌ای زیبا به آن ببخشد.
 3. عملکرد دستگاه باید به صورتی باشد که بتواند در کمترین زمان ممکن، سرمایش و گرمایش مناسب را ایجاد کند.
 4. به منطقه زندگی خود توجه کنید و محصولی متناسب با آن تهیه و خریداری کنید تا بهترین بازدهی را دریافت کنید.

بررسی مشخصات و ویژگی های کولر گازی 36000 گری

اگر شما نیز به دنبال تهیه و خرید کولر گازی 36 هزار شرکت گری هستید، باید در ابتدا با ویژگی‌های کاربردی این محصول آشنا شوید و سپس اقدام به تهیه و خرید آن کنید. همان طور که می‌دانید، شرکت گری یکی از بهترین شرکت‌های تولیدی انواع محصولات تهویه مطبوع است و تا به امروز توانسته است عملکرد مؤثری از خود بر جای بگذارد. در همین خصوص در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای استفاده از این محصول بپردازیم، لطفاً با ما همراه باشید.

What is the cause of the split air conditioner freezing?

2. عدم وجود گاز کافی، علت یخ زدن کولر گازی

اگر کولر گازی به هر دلیلی مانند نشتی گاز فریون یا جابه‌جایی، دچار کمبود گاز شود، سیکل سرمایش با مشکل مواجه شده و باعث یخ زدن پنل داخلی یا لوله کوچک (لوله رفت) کولر گازی خواهد شد.

3. خرابی برخی قطعات دستگاه

در بعضی مواقع خرابی قطعات دستگاه مانند برد فرمان، سنسور بیرونی، شیر برقی و… می‌تواند در عملکرد کولر گازی اختلال ایجاد کند و همین علت یخ زدن کولر گازی خواهد بود. در این مواقع حتما از یک جهت برطرف کردن مشکل دستگاه کمک بگیرید.

4. گرفتگی لوله های کولر گازی یا قطعات داخلی

گرفتگی لوله مویی، شیر برقی و وجود انسداد در لوله رفت و برگشت با مسدود کردن مسیر راه گاز مبرد باعث یخ زدن لوله کولر گازی می‌شود.

5. اتومات نکردن موتور کولر گازی

این احتمال وجود دارد که به دلیل وجود ایراد در برد الکتریکی و عدم ارسال دستور اتومات کردن یا رخ دادن ایراد در سنسور دمایی، نیم سوز شدن کمپرسور و اتصالی شدن کنتاکتور، موتور یکسره کار کند، ممکن است اواپراتور پنل داخلی دچار یخ زدگی شود.

6. کثیف شدن فیلتر کولر گازی

وظیفه فیلتر هوا تمیز کردن هوای وارد شده به خانه است. فیلتر، گرد و غبار و آلودگی‌ها را از هوا می‌گیرد و به خود جذب می‌کند.کثیف شدن بیش از اندازه فیلتر می‌‌تواند جریان هوا را محدود کند و سبب یخ زدن کولر گازی شود. توصیه می‌شود فیلتر کولر گازی به طور ماهانه بررسی و در صورتی که لازم بود تعویض شود.

دلایل یخ زدن کولر گازی پنجره ای

برخی از رایج‌ترین دلایل یخ زدگی کولر گازی پنجره ای در جدول زیر گردآوری شده است:

علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای علت یخ زدن کولر گازی پنجره ای
کولر گازی به درستی نصب نشده است. کمپرسور کولر گازی خراب شده است.
میزان مبرد کم است یا گاز کولر گازی تمام شده است. آب دستگاه به درستی تخلیه نشده است.
دمای محیط بسیار پایین است. کندانسور و اواپراتور دچار انسداد و گرفتگی شده است.

چطور از یخ زدگی کولر گازی جلوگیری کنیم؟

توصیه می‌شود با رعایت موارد زیر از یخ زدن کولر گازی پیشگیری کنید:

 1. تعویض فیلتر هوای کولر گازی طبق یک زمان بندی مشخص
 2. بررسی و تمیز کردن کویل اواپراتور کولر گازی
 3. بررسی جریان هوای داخل کولر گازی و مطمئن شدن از بسته نبودن جریان هوا
 4. بررسی فن بلوور و در صورت نیاز تعویض کردن آن
 5. استفاده از حالت فن کولر گازی در زمانی که هوای بیرون منزل سرد است.

در صورتی که خودتان نتوانستید مشکل یخ زدن کولر گازی را برطرف کنید حتما از یک تکنسین حرفه ای جهت برطرف کردن مشکل کمک بگیرید؛ زیرا این مشکل به خودی خود برطرف نمی‌شود و در صورتی که به آن رسیدگی نکنید دستگاه آسیب میبیند.

دکمه بازگشت به بالا