ورزشی

قلعه‌نویی یکی از بهترین نسل‌ها را در اختیار دارد/ نکونام سبک خود را در استقلال تغییر دهد

در گفت‌وگو با آنا

پیشکسوت تیم ملی فوتبال گفت: امیر قلعه‌نویی یکی از بهترین نسل‌های فوتبال ایران را در اختیار دارد و می‌تواند اتفاقات بزرگی را در جام ملت‌های آسیا رقم بزند.

پیروز قربانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات کافا اظهار داشت: حضور در این تورنمنت اتفاق خوبی بود و سرمربی تیم ملی فرصت  پیدا کرد تا نسبت به تیمش شناخت بهتری پیدا کند. تیم ملی با کمترین تلاش به قهرمانی رسید و امیدوارم تا جام ملت‌های آسیا تیمی آماده داشته باشیم و بعد از مدت‌ها نتایج قابل توجهی بگیریم.

تشخیص قلعه‌نویی استفاده از نفرات اصلی بود 

وی با اشاره به اینکه تیم ملی فوتبال فرانسه در مصاف با جبل الطارق از بازیکنان شاخص خود استفاده کرد، گفت: از دیدگاه بسیاری تیم ملی در تورنمنت کافا باید از تیم دوم خود استفاده می‌کرد اما امیر قلعه‌نویی تشخیص داده تا با نفرات اصلی به مصاف حریفانی چون افغانستان و قرقیزستان برود و حق مسلم اوست تا تیمش را آن طور که صلاح می‌داند به بازی بفرستد. البته فدراسیون فوتبال باید رقبای تدارکاتی قوی را تا جام ملت‌های آسیا آماده مصاف با تیم ملی کند تا این تیم در رقابت با حریفان مدعی اتفاقات بزرگی را رقم بزند.

۹۰ درصد شاکله تیم ملی مشخص است 

 پیشکسوت تیم ملی در خصوص اینکه تیم ملی در جام ملت‌های آسیا می‌تواند مدعی قهرمانی باشد، عنوان کرد: از لحاظ بازیکن یکی از بهترین نسل‌های فوتبال ایران در اختیار قلعه‌نویی است، ۹۰ درصد شاکله تیم مشخص است و نهایتا چند تغییر را خواهیم داشت. الان وقت تغییرات اساسی نیست و تنها باید هماهنگی بیشتری بین بازیکنان و مربیان ایجاد شود. البته جا دارد کادرفنی تیم ملی قوی‌تر شود تا کیفیت کارهای تاکتیکی تیم بالاتر رود‌ از همین حالا هم باید روی آنالیز رقبای مهم مانند ژاپن، کره جنوبی و استرالیا کار کنیم چون برای ثبت نتایج بزرگ باید برابر چنین حریفانی برنده شد.

موظف به حمایت از نکونام هستم

قربانی در مورد انتخاب جواد نکونام به عنوان سرمربی جدید تیم استقلال یادآور شد: واقعیت این است که باید به نکونام تبریک گفت اگرچه نظرم چیز دیگری بود. امیدوارم اتفاقات خوب و بزرگی برای استقلال بیفتد و موظف به حمایت از سرمربی این تیم هستم. ان‌شاءالله نتایج این فصل منجر به قهرمانی استقلال شود، ولی نکونام باید سبک بازی جدیدی داشته باشد.   سبکی که فولاد خوزستان با سرمربیگری نکونام بازی می‌کرد در استقلال جواب نمی‌دهد و باید عوض شود. نکونام سرمربی باهوشی است و قطعا تشخیص می‌دهد کادرفنی قوی داشته باشد تا تیمش نتایج خوبی بگیرد و هواداران راضی باشند.  

کارگروه خبری ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های توانبخشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تمرینات ورزشی برای بهبود و بازسازی بدن پس از آسیب‌ها و صدمات می‌پردازم. هدفمندی خود را در بازگشت به وضعیت قبلی و تقویت بدن در فرآیند توانبخشی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای امید و قدرت در توانبخشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا