علمی و پزشکی

میوه‌ای کم‌کالری، سرشار از فیبر و ضدالتهاب

گلابی میوه ای آبدار و شیرین، سرشار از مواد مغذی از جمله ویتامین ها، مواد معدنی و فیبرهای غذایی و در عین حال کم کالری است.

به گزارش دیباروز، گلابی سرشار از فیبر، مواد مغذی ضروری و مواد معدنی است و خواص ضدالتهابی آن به کاهش تب و التهاب کمک می کند.

در زیر به نقل از BBC Good Food برخی از فواید این میوه را ارائه خواهیم داد:

سلامت روده

گلابی منبع خوبی از فیبرهای محلول و نامحلول است. شواهد فزاینده ای از اهمیت فیبر و نقشی که ممکن است در سلامت فلور میکروبی روده ما (باکتری هایی که در روده ما زندگی می کنند) و در پیشگیری از چاقی و دیابت نوع 2 ایفا کند، وجود دارد.

کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2

مطالعه ای که به بررسی فواید زرده تخم مرغ از جمله آنتوسیانین موجود در میوه هایی مانند گلابی می پردازد، نشان می دهد که مصرف منظم آن ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

به کنترل وزن کمک می کند

گلابی کم کالری و سرشار از فیبر و آب است که به شما کمک می کند احساس سیری کنید. داده‌های مطالعه‌ای که اثرات افزودن میوه‌هایی مانند سیب یا گلابی به رژیم غذایی را در مقابل جو دوسر بررسی کرد، نشان داد که میوه‌ها به کاهش مصرف انرژی و وزن بدن در طول زمان کمک می‌کنند.

کمک به سلامت قلب

گلابی سرشار از آنتی اکسیدان های مفید است که با بهبود فشار خون و سطح کلسترول از قلب حمایت می کند. به طور خاص، مطالعه ای که مصرف میوه هایی مانند گلابی را مورد بررسی قرار داد، ارتباطی با بهبود لیپیدهای خون در زنان نشان داد که نشان می دهد رژیم غذایی غنی از این ترکیبات گیاهی ممکن است تأثیر مفیدی بر سلامت قلب و عروق داشته باشد.

پیشگیری از سرطان

غنی بودن از ترکیبات گیاهی محافظ مانند آنتوسیانین و اسید سینامیک و گنجاندن میوه هایی مانند گلابی در رژیم غذایی ممکن است به محافظت در برابر برخی از انواع سرطان کمک کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا