استان ها

نخستین تجربه ما در لغو روادید به خوبی انجام شد

دیباروز/مازندران مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، پس‌ از استقبال از تیم گردشگری روسی در فرودگاه امام خمینی گفت: اولین گردشگران روسی پس از انعقاد قرارداد ایران با روسیه مبنی بر لغو روادید گردشگری دو طرفه به کشور ما آمدند.

 لیلا اژدری امروز، ۵ آنلاین در حاشیه همایش گردشگری بین‌المللی که در بابلسر در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: لغو روادید سفرهای توریستی به این صورت است که ما بین ۵ تا ۵۰ نفر را پذیرش می‌کنیم که بدون ویزا می‌توانند وارد ایران شوند و بالعکس گردشگران ایرانی می‌توانند بدون روادید از جاذبه‌های روسیه بازدید کنند.

مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی تصریح کرد: در این سفر دو گروه دولتی و غیر دولتی به ایران آمده‌اند که گروهی از سوی وزارت توسعه اقتصادی هستند و بخش گردشگری نیز زیر نظر این وزارتخانه فعالیت می‌کند. همچنین گروه دیگر هم تعدادی از رؤسای آژانس‌های مسافرتی روسیه را شامل می‌شود.

نخستین تجربه ما در لغو روادید به خوبی انجام شد

این مسئول ادامه داد: این گروه روسی میهمان استان مازندران هستند که بلافاصله پس از خروج از فرودگاه راهی شهر بابلسر می‌شوند و در هتل میزبان استقرار می‌یابند.

وی با اعلام اینکه برنامه‌های بسیار متنوعی را همکاران ما در استان مازندران با کمک استاندار محترم برای این گروه در نظر گرفته‌اند، گفت: همانطور که می‌دانید ۵ آنلاین روز جهانی گردشگری است و به همین مناسبت برنامه‌ای با شکوه و بسیار خوب در هتل میزبان بابلسر برگزار خواهد شد که افتتاح نمایشگاه بین‌المللی گردشگری، برگزاری فستیوال غذا و تورهای آشنایی با نقاط مختلف استان مازندران از مهم‌ترین برنامه‌هاست.

مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی افزود: این برنامه‌ها تا شنبه ادامه خواهد داشت و با اتمام این سفر، آن‌ها از طریق فرودگاه امام(ره) تهران به روسیه باز می‌گردند.

 اژدری یادآور شد: این گروه گردشگری پیشرو هستند و در حین بازدید از جاذبه‌های مختلف مازندران، اقدام به تولید محتوا (عکس، فیلم، پست های اینستاگرامی و سایر پلتفرم ها) خواهند کرد تا در کشور خود انتشار دهند و مازندران و ایران را برای مشتریان و گردشگران روس معرفی کنند.

وی در پایان بیان کرد: این اولین تجربه ما در لغو روادید است و هر کاری در آغاز نگرانی‌هایی دارد ولی خوشبختانه با یاری خدا این اقدام به خوبی انجام شد.

اژدری با بیان اینکه برای لغو روادید همه نهادهای مرتبط همکاری مناسبی داشتند، افزود: اما این آغاز کار است و ما به دنبال این هستیم که لغو روادید را کشورهای دیگر نیز تسری دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا