استان ها

«وحید ونایی» به پویش بزرگ انتخاباتی «با آنلاین انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» پیوست

به گزارش دیباروز؛«وحید ونایی» به پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری آنلاین با عنوان «با آنلاین انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» پیوست.

استان: همدان
حوزه انتخابیه: ملایر
شعار انتخاباتی: (فرزند ایران فرزند ملایر)

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری آنلاین با عنوان «با آنلاین انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

وحید ونایی یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از ایشان و پاسخ‌هایشان به سوالات آنلاین در دو بخش کشوری و استانی را می‌خوانید:

رزومه:

کارشناسی ارشد روابط بین الملل، استاد دانشگاه و مدرس دانشکده‌های خبر ایرنا و شهرداری تهران، دبیر پارلمانی خبرگزاری آنلاین دیباروز و سردبیر خبرگزاری دیباروز، عضو کارگروه اقتصادی شورای اطلاع رسانی دولت آیت الله رئیسی، تقدیر شده از سوی شهرداران مناطق ۱، ۳، ۴، ۵، ۶، ۹، ۱۱، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۷ تهران، تقدیر شده از سوی وزرای علوم، بهداشت، صمت، اقتصاد و کار

«وحید ونایی» به پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری مهر با عنوان «با مهر انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» پیوست.

 

سوالات کشوری:

* مهم‌ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

نگاه منطقه‌ای و رأی گیری ملی

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

عدم ورود نمایندگان مجلس به امورات اجرایی و دخالت در انتصابات

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل‌گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟

کاهش زرق و برق نمایندگی مجلس

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه‌ها چه تأثیری می‌تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی‌گاه این همراهی و همکاری چیست؟

لایحه بودجه تجلی گاه همدلی قواست عمده اختلاف قوا از همین محل به وجود می‌آید

* مسؤولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامد‌های منفی ایجاد خواهد شد؟

فاصله گرفتن مردم از نظام نماینده غیرمردمی و غیرمسئول هم به خود ضربه میرند و هم به سرمایه اجتماعی کشور

*مردمی بودن یکی از خصیصه‌های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می‌تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام‌زدگی و طرح شعار‌های غیر واقع‌بینانه اسیر شود؟

مثل مردم بخورد و بپوشد و رفتار کند در غیر این صورت روز به روز از مردم فاصله می‌گیرد

* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسؤولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

امکان سلب اختیار و رأی حین نمایندگی اگر مردم یک حوزه انتخابیه از نماینده خود راضی نباشد باید با گذشت مدت زمانی خاص مثلاً دو ساله امکان عزل وی را داشته باشند

سوالات استانی:

* همدان از رکوردداران کاهش جمعیت و پیری جمعیت در ایران است. طبق آخرین آمار چیزی حدود ۱۳.۵ درصد جمعیت استان همدان بالای ۶۰ سال سن دارند. از طرف دیگر آمار مهاجرت از همدان بالاست. برای حل این مسائل چه باید کرد؟

افزایش سرمایه گذاری و تقویت و گسترش دانش بنیان‌ها

* همدان یکی از کانون‌های گردشگری ایران است. چه اقداماتی برای توسعه گردشگری همدان باید صورت داد؟

بهبود وضعیت زیرساخت‌های گردشگری و تقویت تبلیغ گردشگری

*برای حل تنش آبی استان همدان باید چه اقداماتی صورت بگیرد؟ طبق گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان،۱۰۰ تا ۱۵۰ روستا و۶ شهر استان همدان سال آینده دچار تنش آبی خواهند شد.

اصلاح شبکه زهکشی و آبخیزداری و ایجاد سد‌های کوچک و محلی در روستا‌ها

 

منبع: آنلاین

دکمه بازگشت به بالا