اجتماعی

ورود شهرداری تهران به موضوع «حاشیه نشینی»/ وجود آمارهای ضد و نقیض درباره حاشیه نشینی

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در مورد ورود شهرداری تهران به موضوع حاشیه نشینی توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: آمارهای موجود درباره حاشیه‌نشینی ضد و نقیض است و ما از دستگاه های متولی در حال آمارگیری هستیم تا ببینیم حاشیه نشینی کلانشهر تهران چقدر است.

احمد احمدی صدر در گفت‌وگو با دیباروز،  در مورد برنامه های شهرداری تهران در خصوص حاشیه نشینی تهران که در حکم شهردار تهران به عنوان نماینده ویژه از سوی رئیس جمهور نیز تأکید شده است، گفت: زمانی که شهردار تهران به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور انتخاب شدند یکی از مواردی که در حکم وی بود، پرداختن به مسئله حاشیه نشینی بوده و در مورد مسئله حاشیه نشینی نیز این موضوع به تازگی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه کمیته ای تشکیل داده ایم که تمام مطالعات انجام شده در گذشته و تجربیاتی که در مورد حاشیه نشینی است را جمع بندی کند، اظهار کرد: نیاز نداریم که اصطلاحا چرخ را از اول اختراع کنیم؛ بلکه اطلاعات مشخص است و وقت تلف کردن بابت اینکه سناریوی گذشته را تکرار کنیم، اجحاف در حق مردم ، وقت و زمانی که در اختیار ما گذاشته شده، است؛ لذا ما در مورد حاشیه نشینی مواردی را در حوزه های اقتصادی، معیشتی، زیرساختی، عمران و…. احصا کردیم تا گزارش این کارگروه ویژه در جلسه شورای سیاست گذاری آسیب های اجتماعی که با حضور آقای زاکانی و استاندار تهران و رئیس شورای اجتماعی کشور برگزار می‌شود، ارائه شود.

به گفته احمدی صدر، به امید خدا کارگروه حاشیه نشینی با قوت کار خود را ادامه خواهد داد تا طی زمان باقی مانده از مدیریت شهری، حرکت مثبتی در این حوزه ایجاد شود و مردم ثمرات آن را ببینند.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در مورد عدد حاشیه نشینی در شهر تهران تاکید کرد: ما جمع بندی آمار موجود را انجام می دهیم چراکه آمارهای موجود ضد و نقیض است و ما از دستگاه های متولی در حال آمارگیری هستیم تا ببینیم حاشیه نشینی کلانشهر تهران چقدر است و قطعا در آن کارگروه ویژه ، گزارش تقدیم مردم می شود.

انتهای پیام

انتشارات علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تمرکز بر نقش تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیر آن بر ساختار اجتماعی و ارتباطات بین افراد. تلاش برای درک عمیق‌تر نحوه تأثیر فرهنگ بر عقاید، ارزش‌ها و رفتارهای افراد و جوامع.
دکمه بازگشت به بالا