اجتماعی

وزیر کشور: سند توسعه پایدار شرق و غرب کشور در برنامه هفتم توسعه گنجانده می‌شود

وزیر کشور با بیان اینکه توسعه و عمران استان‌های مرزی نیازمند منابع است که در حال رایزنی با مجلس شورای اسلامی هستیم، گفت: سند توسعه پایدار شرق و غرب کشور در برنامه هفتم توسعه گنجانده می‌شود.

به گزارش دیباروز، احمد وحیدی عصر دوشنبه در حاشیه نشست شورای توسعه پایدار شرق و غرب کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نشست امروز در ارتباط با توسعه پایدار شرق و غرب کشور با حضور استانداران و دستگاه‌های ذی‌ربط بود.

او با بیان اینکه چهار کارگروه اطلاعاتی – عملیاتی، اقتصادی، فرهنگی و قضایی زیرمجموعه شورای توسعه پایدار شرق و غرب کشور فعالیت دارند که گزارش‌های آنها ارائه شد، ادامه داد: در بحث اقدامات صورت‌گرفته به‌خصوص در حوزه مسائل مرزها، ساماندهی کولبرها مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس شورای امنیت کشور اضافه کرد: همچنین تسریع در نصب دستگاه ایکس‌ری برای تسریع در عبور کالاها از پایانه‌های مرزی با حضور مسئولان گمرک مطرح شد.

او خاطرنشان کرد: قراردادهای خوبی با شرکت‌های داخلی برای تامین دستگاه ایکس‌ری در گمرکات کشور بسته شده است. علاوه بر آن و در صورت نیاز، این دستگاه‌ها وارد کشور می‌شوند.

او با اشاره به لزوم تامین منابع لازم برای توسعه و عمران استان‌های عضو این شورا گفت: مقرر شد طی گفتگو و رایزنی با مجلس شورای اسلامی اعتبار در اختیار استان‌ها قرار گیرد.

وحیدی یادآور شد: سند راهبردی توسعه استان‌ها هم مورد گفتگو قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد و امیدواریم در برنامه هفتم توسعه در جایگاه خوبی قرار گیرد. تکریم مفاخر محلی و استانی در حوزه‌های هنری در استان‌های مرزی مورد توجه قرار گرفت و تاکید شد که از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

وزیر کشور با اشاره به اقداماتی که برای احیای دریاچه ارومیه انجام شده است، گفت: احیای دریاچه ارومیه کار بزرگی بود که در سفر ریاست‌جمهوری افتتاح شد. آبرسانی به شهر سنندج هم اقدام بزرگ دولت بود که باید در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم با هدف اعتمادزایی بیشتر در منطقه صورت گیرد.

او در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص افزایش قیمت ارز و دست‌های پشت پرده دشمن هم گفت: دشمن بعد از اغتشاشات و نتیجه‌نگرفتن از آن به طور رسمی اعلام کرد تلاش می‌کند اقتصاد کشور را مورد حمله قرار دهد.

وزیر کشور با بیان اینکه برخی از اتفاقات ارزی، ناشی از توطئه دشمن است، افزود: یکی از حوزه‌های تلاش دشمن مباحث ارزی و مداخله در آن است. پیش از این هم در قالب تحریم‌ها به دنبال این مساله بودند اما دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی هم وظایفشان را دنبال می‌کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا