عمومی

کاش حکم را در کشوی جادویی نگه می‌داشتید

رای محمد حسین کنیز زادگان انتظار نمی رفت. این رای را بخوانید: مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی و محرومیت از دو بازی ملی فوتبال، فوتبال پنج نفره و فوتبال ساحلی. بلافاصله بعد از دیدن این جمله چند سوال برایم پیش آمد.
اولاً، اگر کنعانیان جنایتی مرتکب شوند که به اتوبوس و ماجراجویی های غیراخلاقی ختم شود، این اصلاً رأی نیست. یعنی اصلاً نمی توان گفت مجازات مناسبی است تا درس عبرتی باشد برای کسانی که می خواهند به مقدسات و اخلاق و منافع ملی لطمه بزنند.
محرومیت از دو بازی جشن چه فایده ای دارد؟ سوال بعدی این است که اگر کنعانیان مرتکب جرمی نشدند چرا او را نهی کردید و البته جریمه کردید؟
آقایان اعضای کمیته اخلاق. همه می دانیم که محمد حسین یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی است، او تمام تلاش خود را کرد و می توانست یکی از گزینه های دفاعی تیم ملی باشد، اما بدون تعارف می توانم چیزی بپرسم؟ با گفتن این جمله به کی خندیدی؟ قرار بود به کسی دست بزنی؟ این حکمی که شما دادید اخلاقی نیست و نمی توان آن را در ترازوی عدالت سنجید.
خیلی بهتر بود که قضاوت نکردی و به قول پوپولیست ها زیر میز خزیدی و همه چیز را انکار کنی. به این ترتیب حیثیت تیم ملی، کمیته اخلاق و خود کنعانی ها حفظ شد.
ما نمی گوییم این فوتبالیست باید نابود شود، اما آقایان در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال. آیا پرونده های قبلی بسیاری از فوتبالیست ها را در زمان صدور این حکم مرور کردید؟ ناگهان یاد مهدی رحمتی افتادم و تصویری از او که در خارج از کشور با یک خانم منتشر شده بود! سیلی به پیشانی ام زدم و گفتم: چرا آن موقع سید را محروم کردند؟ برگشتم پیش مرحوم میناوند، مجاهد خزیرویی و خیلی های دیگر که فوتبال آنها را به هم ریخت. ما نمی گوییم کسی با صدور احکام عجیب هلاک می شود، اما ای کاش این حکم را صادر نمی کردید … امیدوارم …

251 251

دکمه بازگشت به بالا