بین الملل

یک بازی ملاک قضاوت تیم قلعه‌نویی نیست/ می‌توانستیم برابر روسیه برنده باشیم

تیم ملی به بازی‌های دوستانه سخت نیاز دارد

مربی تیم هوادار گفت: نمایشی که تیم ملی برابر روسیه داشت نمره قبولی می‌گیرد چون مقابل حریفی خوب بازی کردیم و می‌توانستیم برنده باشیم.

ایمان عالمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورشی خبرگزاری آنا، در خصوص تساوی تیم‌های ملی فوتبال ایران و روسیه در چارب بازی‌های دوستانه فیفا در ورزشگاه آزادی اظهار داشت: امیر قلعه‌نویی ریسک نکرد و ترکیب اصلی خود را مبتنی بر نفراتی گذاشت که در کنار هم بازی کردند و از تجربیات خوبی برخوردار بودند. ترکیب ایران هجومی بود و در برخی مواقع با سه مهاجم و در لحظاتی با دو مهاجم به دروازه روسیه حمله می‌کرد. در نیمه اول بازی خوب و پسندیده‌ای را از تیم ملی کشورمان شاهد بودیم اگرچه روسیه توانست به پنالتی برسد و برنده از زمین خارج شود. فراموش نکنیم بازیکنانی قدرتی و فنی در ترکیب روسیه حضور داشتند و این تیم حریف قدری بود که برای کسب پیروزی به زمین آمد اما سهم این تیم با کیفیت مانند ما مساوی بود.

**در بازی‌های رسمی باید فرصت‌طلب‌تر باشیم

وی با اشاره به اینکه با آغاز نیمه دوم شاهد گل زودهنگامی برای ایران بودیم، گفت: هارمونی خوبی بین بازیکنان تیم ملی وجود داشت و بازیکنانی چون امید نورافکن، محمد محبی و شهریار مغانلو هم اگرچه در جام جهانی غایب بودند ولی پیش از این در تیم ملی بازی کرده بودند که سهم نورافکن بیش از محبی و مغانلو بود. بعد از گل تساوی نزدیک به ۱۰ دقیقه عقب نشستیم ولی در ادامه با تعویض‌هایی که صورت گرفت باز هم نبض بازی را در اختیار داشتیم و می‌توانستیم به گل دوم هم برسیم. مهم‌ترین موقعیت را مهدی طارمی از دست داد. البته محمد محبی، شهریار مغانلو، امید نورافکن، احسان حاج‌صفی و وحید امیری هم می‌توانستند در این بازی به گل برسند. در بازی تدارکاتی نباید به بازیکنان خرده گرفت ما در بازی‌های رسمی باید فرصت‌طلب‌تر باشیم.

**روسیه شانس حضور در جام جهانی داشت

پیشکسوت تیم ملی افزود: بازی هجومی و پر از موقعیت تیم ملی نوید روزهای درخشانی را در آینده داد. بدون شک هر چه بیشتر بازیکنان تیم ملی در کنار هم بازی کنند و با خواسته‌های فنی امیر قلعه‌نویی آشنا شوند در چارچوب شناسی بهتر عمل می‌کنند و می‌توانند مثمرثمرتر ظاهر شوند. روی یک بازی نمی‌توان قضاوت خاصی کرد و تیم قلعه‌نویی را مورد ارزیابی قرار داد ولی نمایشی که تیم ملی برابر روسیه داشت نمره قبولی می‌گیرد چون مقابل حریفی خوب بازی کردیم و می‌توانستیم برنده باشیم. روسیه اگر با مسئله جنگ اوکراین مواجه نمی‌شد شانس زیادی داشت تا در جام جهانی حاضر باشد و برابر تیمی که چند سال پیش میزبان جام جهانی بود عملکرد خوبی داشتیم و به نظرم کادرفنی تیم ملی از نمایشی که بازیکنان در این بازی ارائه کردند رضایت خوبی داشتند. البته با بازی‌های فیفادی نمی‌توان به انسجام مدنظر دست یافت ولی انتخاب حریفان قدرتمند که محک خوبی برابر آنها بخوریم به تیم ملی کمک زیادی می‌کند.

**یکایک بازیکنان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند 

عالمی در مورد اینکه تا جام ملت‌های آسیا تیم ملی می تواند کیفیت بهتری را برای مصاف با مدعیان قهرمانی پیدا کند، تصریح کرد: بدون شک این اتفاق رخ خواهد داد. با توجه به فشردگی بازی‌های باشگاهی، فرصت چندانی برای برگزاری اردوهای تدارکاتی نصیب تیم ملی نمی شود اما انتخاب بهترین بازیکنان و مرور برنامه‌های تاکتیکی در اردوها همراه با بازی‌های دوستانه سختی که باعث شود نقاط ضعف تیم ملی مشخص شود سطح فنی تیم ملی را بالاتر می‌برد و بازیکنان را به هماهنگی مطلوب‌تری می‌رساند. در بازی با کنیا که دومین بازی تدارکاتی ما در این فیفادی است بدون شک به نوع دیگری تیم ملی محک می‌خورد چون حریفی از آفریقا برابر تیم ملی قرار می‌گیرد. کادرفنی به شناخت بیشتری از تیمش می‌رسد و البته بازی‌های باشگاهی یکایک بازیکنان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند چون تیم ملی به نفراتی نیاز دارد که بتوانند بهترین بازی ممکن را انجام دهند و در بازی‌های سخت نمایشی برتر ارائه کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا