حوادث

یک زن، دبیر ستاد امر به معروف قدس شد

آفتاب‌‌نیوز :

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران در نشست امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قدس گفت: خانم فیروزه عاقبتی به عنوان اولین زن دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور فعالیت خود را به عنوان دبیر این ستاد در شهرستان قدس آغاز خواهد کرد. با ایشان همکاری‌های لازم را داشته باشید که کار‌ها به خوبی انجام شود تا این شهرستان و دبیر ستادش الگویی برای سایر شهرستان‌ها و بانوان آن‌ها باشد.

روح الله مومن نسب اعضای ستاد را این گونه تشریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر متشکل از ۱۷ عضو است که امام جمعه به عنوان رئیس ستاد شهرستان، فرمانده سپاه، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس اداره اطلاعات، فرماندار، رئیس آموزش و پرورش، رئیس یکی از دانشگاه‌های شهرستان، مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مجلس، دادستان شهرستان، رئیس واحد خبر، رئیس اداره تبلیغات، مسئولین حوزه علمیه آقایان و بانوان و دبیر در آن فعالیت خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: بر اساس این قانون این ستاد قاضی دارد و دو قاضی توسط دادگستری به ما معرفی شده است که باید به صورت میدانی آموزش ببینند. همچنین این ستاد می‌تواند ضابط قضائی داشته باشد که با همکاری سپاه و بسیج این ضابطین آموزش‌های لازم را دیده و کمک حال مامورین نیروی انتظامی خواهند بود. این مجموعه به دفتر حقوقی و کمیته احراز نیز نیازمند است.

مومن نسب تصریح کرد: اگر ستاد امر به معروف وظایف خود را به درستی انجام دهد بسیاری از مشکلات در این شهر حل خواهد شد. همچنین اگر چیزی در این جلسه ستاد مصوب شد و به اجرا در نیامد می‌توانید مراحل قانونی را طی کنید تا کسی که قانون را اجرا نکرده است با او برخورد شود. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: همه ارگان‌ها باید شورای امر به معروف داشته باشند و مسائل خود را داخل همان شورا حل کنند و جایی که لازم است ستاد باید از آن‌ها پشتیبانی کند.

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا