علمی و پزشکی

۲ عامل مهم اپیدمی چاقی در اروپا

“برنامه های سفارش و تحویل غذا” و همچنین “بازی های آنلاین” دو عامل اصلی همه گیری چاقی در اروپا هستند.

به گزارش دیباروز، سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده است که نحوه استفاده کودکان از سفارش و تحویل غذا و همچنین افزایش محبوبیت بازی های آنلاین می تواند عامل اصلی شیوع چاقی در سراسر اروپا باشد.

به گفته این سازمان، سفارشات غذا و برنامه های کاربردی ارسال نقش مهمی در افزایش مصرف غذاها و نوشیدنی های پرچرب و قند دارند. بازی های آنلاین که در بین کودکان بسیار محبوب هستند، با رژیم غذایی نامناسب، رفتارها و عادات ناسالم و صرف زمان بیشتر در نشستن نسبت به فعالیت مرتبط هستند.

وی افزود: “هیچ کشور اروپایی در مسیری قرار ندارد که از افزایش چاقی تا سال 2025 جلوگیری کند.”

نزدیک به 60 درصد از بزرگسالان و یک سوم کودکان در اروپا دارای اضافه وزن یا چاق هستند و بیماری عروق کرونا ویروس قلب آن را بدتر کرده است.

سازمان جهانی بهداشت در «گزارش چاقی 2020 اروپا» اشاره می‌کند که اضافه وزن و چاقی در اروپا به «نسبت اپیدمی» رسیده است، به این معنی که تنها قاره آمریکا دارای نرخ بالاتری از افراد چاق نسبت به اروپا است.

این گزارش تخمین می زند که این مشکل سالانه 1.2 میلیون نفر را در اروپا می کشد، یا 13 درصد از کل مرگ و میرها، و باعث حداقل 200000 مورد جدید سرطان در هر سال می شود.

این گزارش همچنین می گوید که چربی بیش از حد بدن خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها از جمله 13 نوع سرطان، دیابت نوع 2، مشکلات قلبی و بیماری های ریوی را افزایش می دهد و همچنین یکی از دلایل اصلی ناتوانی و ناتوانی است.

به گزارش بی‌بی‌سی، در بریتانیا، سیاست‌هایی برای مبارزه با چاقی ارائه شده است، از جمله اینکه رستوران‌ها و کافه‌های بزرگ طبق قانون موظف به نمایش اطلاعات کالری در منو هستند.

این کشور همچنین برنامه ای برای ممنوعیت تبلیغات تلویزیونی غذاهای حاوی قند، نمک و چربی قبل از ساعت 9 شب در سراسر کشور دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا