استان ها

۵۱ هزار گروه جهادی شناسنامه دار درکشور مشغول فعالیت هستند

به گزارش خبرگزاری دیباروز استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی سپاه استان ، هفتمین همایش بزرگ هجرت دانشجویی با هدف تجلیل از دانشجویان جهادگر برتر استان چهارمحال و بختیاری در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد.

آبرسانی به ۳هزار روستای کشور با همت بسیج سازندگی
رییس سازمان بسیج سارندگی در حاشیه این همایش گفت: براساس تفاهم این سازمان با دولت، آبرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور در دستور کار قرار گرفت که از ۹ هزار و ۶۰۰ روستای شناسایی شده تاکنون آبرسانی به سه هزار روستا انجام شده است.

سردار محمد زهرایی افزود: براساس تفاهم انجام شده سازمان بسیج سازندگی با دولت، آبرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور باید در مدت سه تا چهار سال به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح آبخیزداری و جالیز از دیگر برنامه‌های مهم سازمان بسیج سازندگی است، اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده در مدت چهار سال باید ۲۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری شامل ۱۰ هزار قنات و ۱۰ استخر ذخیره آب انجام شود.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: اجرای طرح ۴۰ هزار واحد مسکن مددجویی روستایی با همکاری کمیته امداد از جمله برنامه‌های مهم این سازمان برای ایجاد سرپناه مناسب برای روستاییان نیازمند است که تاکنون عملیات اجرایی ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در کشور به پایان رسیده است.

وی تاکید کرد: امید می‌رود تا پایان سال تعداد بیشتری از این واحدهای مسکونی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

رییس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به پرداخت ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در بخش های مختلف گفت: این میزان تسهیلات در سالجاری در قالب ۵۸ هزار فقره به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۲۲۰ هزار فقره پرونده نیز برای دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی در نوبت قرار دارد، افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات، برای ۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

زهرایی ادامه داد: با رصد و پیگیری‌های انجام شده بیش از ۸۰ درصد از طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی که تسهیلات مورد نیاز را نیز دریافت کرده‌اند، محقق شده است.

۵۱ هزار گروه جهادی فعال و شناسنامه دار
رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: در زمان حاضر ۵۱ هزار گروه جهادی فعال و شناسه‌دار در حوزه‌های کشاورزی، اقتصادی و عمرانی در کشور مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد ۲۸ هزار گروه جهادی پایگاه و مسجد محور هستند و مابقی هجرت می‌کنند.
وی یادآور شد: از ۲۳ هزار گروه جهادی باقی‌مانده برخی از آن‌ها در یک جغرافیا ماندگار و مابقی در طول سال به نقاط دیگر حرکت می‌کنند.
زهرایی با اشاره به اینکه یک هزار گروه جهادی ویژه در کشور فعال است، اضافه کرد: ۱۱ هزار گروه جهادی تخصصی نیز در کشور فعال است که این گروه‌ها هجرت و اردوکشی می‌کنند.
وی بیان کرد: در زمان حاضر ۱۱۰ قرارگاه پهنه‌ای جهادی و ۵۰۰ قرارگاه منطقه‌ای بسیج سازندگی در کشور راه افتاده به این معنی که در هر شهرستان قرارگاه منطقه‌ای جهادی فعال است.
رییس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: امسال در سه رزمایش همزمان با روز بسیج سازندگی، سالروز دیدار با رهبری و هفته بسیج ۲۳۷ هزار نفر جهادگر در قالب ۲۳هزار گروه جهادی حضور داشتند.
گفتنی است در این همایش از گروه های جهادی برتر دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری تجلیل شد.

دکمه بازگشت به بالا