حوادثبرترین های کسب و کار

4 راه پیشگیری از سرقت منزل

راه های مختلف از پیشگیری از سرقت منزل بسیار متنوع است که در این محتوا تلاش کرده ایم، ابعاد مختلف آن را با یکدیگر مقایسه کنیم. در این محتوا روش های زیر مورد نقد و بررسی متفاوتی قرار گرفته است تا تمامی ابعاد و مدل های مختلف در نظر کاربران محترم باشد:

1-حفاظ های فلزی یا آکاردئون

2-دوربین های مدار بسته

3-دزدگیر

4-درب ضد سرقت

در ادامه به صورت مفصل هر یک از 4 عنوان بالا را مورد نقد و بررسی قرار داده ایم تا هر یک از خریداران محترم محصولات بالا، پیش از خرید از نقاط قوت و ضعف آن ها، آگاهی کافی را داشته باشند.

اولین محصولی که در محتوای 4 راه پیشگیری از سرقت منزل مورد بررسی قرار گرفته است، حفاظ های فلزی یا آکاردئون است.

1-آکاردئون(حفاظ فلزی) در پیشگری از سرقت موثر است؟

آکاردئون ها که که عموما فلزی هستند و ورق کار شده در ساختار آن ها عموما ضخامتی ما بین 1 تا 1.5 را دارد، در دیدگاه مشتریان مختلف، به عنوان یکی از بهترین و ایمن ترین روش های افزایش امنیت شناخته می شود.

این موضوع در حالی است که این آکاردئون ها همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم با ضخامت ورق های پایینی تولید می شود، اما نکته ای که وجود دارد آن است که ضخامت ورق چه تاثیری در میزان امنیت حفاظ و ایمنی ساکنین دارد؟

هنگامی که ضخامت ورق آهن کار شده در محصولات مختلف اعم از حفاظ یا درب ضد سرقت ضعیف باشد، سارق به راحتی می تواند ورق مورد نظر را از از چپ و راست یا از بالا و پاین خم کند و به راحتی اولین سد دفاعی خانه و محل کار شما را از بین ببرد.

اما اگر درب ضد سرقت یا آکاردئون با ورق های ضخیم تر و با کیفیت بالاتر تولید شوند، یقینا مقاومت و کیفیت آن ها در مقابله با حوادث مختلف بیشتر خواهد بود.

به عنوان مثال، یکی از ساده ترین و سریع ترین شیوه های کنار گذاشت حفاظ ها که در سرقت های مختلف منزل دیده شده است، خم کردن و تا کردن حفاظ از پایین به سمت بالا است که این فرآیند با وجود دستگاه های مختلف، کمتر از 5 دقیقه به طول خواهد انجامید.

در ادامه محتوای 4 راه پیشگیری از سرقت منزل به معرفی و بررسی دوربین های مدار بسته پرداخته ایم که خواندن و در نظر گرفتن این اطلاعات، خالی از لطف نیست.

2- دوربین های مدار بسته یا نمایشی از پیشگری سرقت؟

دوربین های مداربسته در اولین نگاه به عنوان یکی از بهترین و باکیفیت ترین محصولات پیشگیری از سرقت منزل شناخته می شود، دلیل این موضوع آن است که خریداران محترم گمان می کنند با وجود دوربین های مخلتف در محل مورد نظر، سارقین در وهله اول، اقدام به سرقت نمی کنند و در وهله دوم در صورت وقوع جرم، تصاویر و ویدیوهای آن ها قابل استناد و استفاده است.

اما موضوعی که در واقعیت در حال وقوع است تا حد غیر قابل تصوری بر خلاف این موضوع است که در ادامه به صورت تیتروار و کلی به بررسی این موارد پرداخته ایم.

*از آن جهت که امروزه مشاهده می شود تعدادی از هموطنانمان به منظور پیشگیری از دوربین های ساده و قلابی استفاده می کنند که به هیچ سرور و مانیتوری متصل نیست، موضوع وهم و ترس از دوربین تا حد قابل توجهی منتفی است.

*موضوع بعدی که به عنوان دومین اهمیت دوربین نیز بیان شد (استفاده از تصاویر و ویدیوهای سارقین) نیز تا حد قابل توجهی منتفی است، چرا که هر یک از خریداران، دوربین های مداربسته را برای واحد خود نصب می کنند و عموما سارقین با پوشش هایی ظاهر می شوند که امکان تشخیص چهره و ظاهر وجود ندارد و به موضوع خواندن پلاک ماشین یا موتور سارق نیز به دلیل عدم وجود دوربین، منتفی است.

*یکی دیگر از مواردی که دوربین های مداربسته را از درب ضد سرقت و دیگر محصولات در جایگاه پایین تری قرار میدهد، امکان از دسترس خارج کردن دوربین ها است.

دلیل این موضوع نیز از آن جهت است که عموما دوربین ها بعد از مراحل ساخت و ساز اجرا شده و تماما روکار است و به همین دلیل نیز، دسترسی به از مدار خارج کردن آن بسیار ساده و سریع خواهد بود.

اما در ادامه بررسی 4 راه پیشگیری از سرقت منزل به بررسی یکی دیگر از محصولات پیشگیرانه پرداخته ایم.

3-دزدگیر یا نگهبان 24 ساعته؟

راحت ترین و ساده ترین روش برای معرفی و بیان این محصول، کپی کردن آخرین مورد تیتر قبلی است، دزدگیرها نیز از آن جهت که در مراحل بعدی نصب و اجرا می شود، امکان از مدار خارج کردن سیستم را در اختیار سارقین قرار می دهد.

اما چهارمین موضوعی که مورد نقد و بررسی قرار گرفته است، درب ضد سرقت است که در هنگام خرید و انتخاب، دو گزینه مقابل شما قرار می گیرد؛

 1-هزینه کم، امنیت کم و زیبایی قابل قبول

2-هزینه بالا، امنیت بالا، زیبایی قابل قبول

در ادامه به بررسی کامل و جامع موضوع درب های امنیتی پرداخته ایم.

4-درب ضد سرقت، گزینه مناسب پیشگیری از سرقت منزل؟

درب های ضد سرقت در بازار ایران از لحاظ قیمت و تامین امنیت، تنوع بسیار بالایی را در اختیار مشتریان محترم قرار می دهد.

این تنوع در انتخاب به اندازه ای زیاد است که یک محصول با شکل ظاهری یکسان، دو قیمت کاملا متفاوت را به خود اختصاص می دهد.

دلیل اصلی این تفاوت قیمت ها موضوع زیرسازی و استراکچری است که در ساختار داخلی درب اجرا شده است و به هیچ وجه قابل مشاهده و بررسی نیست.

به همین منظور اعتماد به فروشنده یکی از مسائلی است که می تواند به صورت مستقیم در راه های پیشگیری از سرقت منزل موثر و مفید باشد.

به عنوام مثال یکی از مجموعه هایی که به تولید درب ضد سرقت با ساختاری انحصاری و خاص در حال فعالیت است، مجموعه دُرناب بوده که ساختار داخلی تمامی درب های این شرکت به صورت تماما سفارشی و ویژه است.

این شرکت که در سایت رسمی خود به نشانی doornab.com اطلاعات و مدل های فراوانی را نیز قرار داده است، علاوه بر تامین امنیت، دست خریداران محترم را در طراحی و انتخاب مدل های سفارشی و خاص باز می گذارد.

اما همان طور که اشاره کردیم تمام روش های مختلف پیشگیری از سرقت منزل زمانی درست و اساسی عمل می کند که محصول خریداری شده از استاندارد قیمتی مناسبی برخوردار باشد.

از جمله مهم ترین مواردی که در درب ضد سرقت ایرانی مهم تاثیر گذار است، چهارچوب، قفل کار شده، لولای کارشده، آهن کشی های زیرسازی و متریال کار شده در ساختار داخلی درب است که این موضوع در شرکت ها و کارخانه های مختلف تماما متفاوت است.

اما در هر خریدی می بایست یک محصول بهتر و باکیفیت به عنوان معیار و سنگ محک قرار داده شود که در موضوع درب ضد سرقت، مجموعه دُرناب می تواند این مهم را انجام دهد.

دکمه بازگشت به بالا