اجتماعیبرترین های کسب و کار

بررسی بهترین روش ارسال سریع بسته پستی

امروزه شاهد مجازی سازی بیشتر کسب و کارها هستیم، بدین صورت که فروشگاه ها اقدام به فروش آنلاین محصولات می کنند و ارسال سریع بسته پستی و رساندن آن به دست مشتریان امر بسیار مهمی می باشد.  در این میان شرکت های حمل و نقل که تاثیر زیادی روی فروش محصولات توسط فروشگاه های آنلاین دارد، ادارات خصوصی و دولتی پست هستند. در ادامه به کاربرد ارسال سریع بسته پستی و مزایای آن و نیز معرفی اجمالی این سرویس خواهیم پرداخت.

معرفی سرویس ارسال سریع بسته پستی

در ابتدا و زمانی که روال پستی به صورت سنتی بود، برای ارسال یک مرسوله پستی باید پس از آماده سازی و بسته بندی کامل مرسوله، با صرف هزینه های تردد حضورا به یکی از دارات پستی سطح شهر مراجعه کرده و با تحویل محموله پستی خود یک کد رهگیری دریافت کرده و در انتظار تحویل آن توسط مامورین پستی می ماندیم. اما با پیشرفت روز افزون این خدمات و پیش روی به سمت تکنولوژی روال کار پست تغییر کرده است.

با راه اندازی خدمت پست درب منزل توسط شرکت های پستی خصوصی، فرستنده یک مرسوله پستی می تواند به سایت یا نرم افزار شرکت پستی مراجعه کرده و اقدام به ثبت سفارش خود نماید، این عمل بدون خروج وی از منزل صورت می گیرد. سپس یکی از مامورین نزدیک ترین مرکز پست آن شرکت به آدرس وارد شده مراجعه کرده و بسته پستی را از مبدا دریافت کرده و یک کد رهگیری به مشتری می دهد، در برخی مواقع ممکن است این کد برای متقاضی پیامک و یا ایمیل شود.

در مرحله بعدی مامور ارسال سریع بسته پستی با شناسایی خصوصیات بسته پستی، بهترین شیوه بسته بندی و نگهداری را برای آن برگزیده و اقدام به آماده سازی بسته می کند. سپس با در نظر گرفتن بازه زمانی که برای ارسال مرسوله تعیین شده، بلافاصله اقدامات مربوط به باربری و ارسال را انجام می دهد.

در تمام فرایند های بسته بندی، باربری، تحویل و… فرستنده مرسوله می تواند به واسطه کد رهگیری که دارد، در پنل خود بر روی نرم افزار و یا سایت شرکت، از وضعیت بسته مطلع شود. با این روش حجم زیادی از نگرانی های مربوط به تحویل به موقع و سالم محموله پستی از بین می رود.

پرداخت هزینه های این فرایند می تواند به صورت آنلاین و یا حضوری و پرداخت به مامور پست صورت گیرد. اما بهترین روش ممکن پرداخت آنلاین و توسط سایت یا نرم افزار و یا کارت خوان توسط ارسال سریع بسته پستی یا هر شهر دیگری است.

آشنایی با مزیت های خدمات ارسال سریع بسته پستی

در صورتی که افراد خود اقدام به جا به جایی مرسولات پستی می نمودند، شاهد هرج و مرج و ترافیک شدیدی در سطح هر شهر و استانی می بودیم. از همین نکته می توان به مزایای مهم خدمات پستی آشنا شویم. این مزایا در چند دسته کلی جای می گیرند.

جا به جایی محمولات پستی به صورت سراسری در کل کشور

به واسطه این مزیت افراد می توانند هر گونه بسته پستی و یا بارهای سنگین را در تمامی نقاط کشور و حتی در برخی موارد در کل دنیا جا به جا کنند. یکی از راه های مطمئن برای فروشگاه های آنلاین، استفاده از خدمات پستی برای تحویل سفارشات خریداران می باشد. ارسال سریع بسته پستی توانسته به رونق بخشیدن به کسب و کارهای خانگی و اینترنتی افراد کمک شایانی کند.

شرکت های پستی، با در اختیار داشتن وسایل حمل و نقل متنوع، قادر است تمامی سفارشات را با توجه به مسافت مورد نظر جهت ارسال، در کمترین زمان ممکن و با قیمتی به صرفه جا به جا کند. از جمله مهم ترین استفاده از این امکانات، حمل و جا به جایی اقلام دارویی است که همواره نیاز به فراهم کردن شرایط خاصی دارد.

ارائه خدمات با سرعت بالا و قیمتی مناسب

مهم ترین گام در فرایند پستی، دسته بندی مناسب مرسولات است که بتوان به راحتی آن ها را بسته بندی کرده و روانه مرحله تحویل نمایند. پس از انجام دسته بندی، با در نظر گرفتن معیارهایی مانند وزن مرسوله، فاصله مبدا تا مقصد محموله پستی و نیز نوع و روش پستی مورد نظر، قیمت خدمت پستی را تعیین کرده و به مشتریان اطلاع می دهد. با توجه به این نکته که تمامی شرکت های پستی، دارای کادری مجرب و حرفه ای هستند، سفارشات را در کمتری بازه زمانی ممکن به مقصد می رسانند. در صورتی که از خدمات ارسال سریع بسته پستی به صورت اینترنتی استفاده کنید، شاهد کمترین هزینه پست ممکن برای سفارش خود خواهید بود.

قابلیت پیگیری محموله

مهم ترین خصوصیت ارسال سریع بسته پستی به صورت آنلاین، رهگیری مرسوله توسط روش های متنوع می باشد. این روش ها ممکن است شامل استفاده از نرم افزار، به کار بردن سایت شرکت پستی و بخش مربوط به رهگیری و یا ارسال پیامک با قالب خاص تعریف شده و به شماره تعیین شده.

گسترش هرچه بیشتر کسب و کارها

با توسعه هرچه بیشتر خدمات پستی و شرکت های خصوصی در این زمینه، کسب و کارهای اینترنتی هم گسترش یافته و همواره شاهد رشد روز افزون آنها هستیم. ارسال سریع بسته پستی از جمله عوامل موثر بر رونق کسب و کارهای اینترنتی و خانگی می باشد.

دکمه بازگشت به بالا