برترین های کسب و کارفرهنگ و هنر

از کجا فرش مسجد با کیفیت تهیه کنیم؟ راهنمای انتخاب سجاده فرش

از کجا فرش مسجد با کیفیت تهیه کنیم؟ راهنمای انتخاب سجاده فرش: اگر شما هم متولی مسجد هستید یا خیری که قصد دارید برای ذخیره آخرتتان فرش مسجد تهیه کنید، حتما برایتان سوال است که «از کجا فرش مسجد بخرم؟» برای انتخابی مطمئن و راحت، در اینجا نکاتی را با عنوان راهنمای انتخاب خرید اینترنتی فرش مسجد با هم می خوانیم.

نکات خرید فرش سجاده از کارخانه سجاده کارپت کاشان

برای خرید سجاده فرش در شهرهای مختلف ایران به خصوص خرید فرش سجاده در تهران لازم است به سراغ برندی اصیل و معتبر بروید. شهر کاشان به عنوان قطب صنعت فرش ماشینی در ایران، دارای بیش از 700 کارخانه فرش ماشینی است که بسیاری از آنها سجاده فرش های نفیسی تولید می کنند. اما بهتر است در مورد جنس نخ و نوع دستگاهی که با آن سجاده فرش بافته می شود بیشتر تحقیق و بررسی کنید. در کنار جنس نخ و دستگاه، شانه و تراکم فرش مسجد نیز مهم است. پس با در نظر گرفتن تمامی این موارد می توانید خرید فرش سجاده از کارخانه را بدون دغدغه انجام دهید.

خرید فرش سجاده ای در تهران در طرح های مختلف

یکی از دلایل مهمی که متولیان مساجد سجاده فرش را به فرش ماشینی یکپارچه ترجیح می دهند، مدل و طرح و نقشه مناسب آنهاست که با فضای مسجد همخوانی دارد. برای طراحی این فرش های سجاده ای تلاش شده تا در کنار رعایت اصول طراحی فرش های اصیل، نماد ها و نقش های اسلامی نیز استفاده شود. نقش محراب، نقش های اسلیمی و نمادهایی از هنر اسلامی زیبایی و جلوه خاصی به سجاده فرش ها می دهند. این طرح های زیبا جلوه بسیار معنوی و عرفانی خاصی به فضا می دهد.

خرید و انتخاب سجاده فرش جذاب، یک دنیا زیبایی

خوب است بدانیم برای انتخاب فرش سجاده ای ماندگار و با دوام که جلوه بصری زیبایی داشته باشد رعایت چند نکته مهم است. مثل طرح و نقشه، رنگ، جنس نخ، تراکم و شانه، دستگاه تولید فرش و برند تولیدکننده سجاده فرش.

انتخاب سجاده فرش بر اساس رنگ

برای انتخاب رنگ مناسب سجاده فرش لازم است قبل از هر چیز به نوع معماری مسجد یا نمازخانه توجه کنیم. وسایل و ملزومات مسجد و رنگ غالب در مکان تبرکه را تشخیص دهیم و منطبق با آن رنگ فرش را انتخاب کنیم. اغلب مساجد و اماکن متبرکه از رنگ های سبز، آبی و لاکی استفاده می کنند.

اغلب علاقمندان به فرش اصیل ایرانی، سجاده فرش ایرانی را با رنگ لاکی یا قرمز می شناسند. این رنگ کثیفی و آلودگی را دیرتر نشان می دهد و زیبایی وجذابیت بسیاری نیز دارد.

رنگ سبز از گذشته به عنوان رنگی مقدس و خاص شناخته می شده است. اغلب بقاع متبرکه از دیزاین و نورپردازی سبز استفاده می کنند. رنگ سبز جلوه ای مقدس و روحاین و عرفانی به فضا می دهد. به همین دلیل انتخاب سجاده فرش سبز برای مسجدی ها بسیار عمومیت دارد و از رنگ های پر فروش فرش مسجد است. این رنگ باعث آرامش و نشاط نیز می شود.

رنگ آبی نیز نشانگر اعتماد و آرامش است. این رنگ یادآور آسمان است. در متون اسلامی و عرفانی بسیار به آسمان و عظمت آن اشاره شده است. رنگ روشنی چون آبی فضا را بزرگتر و پرنورتر نشان می دهد.

برای خرید فرش مسجد، فرش نمازخانه مدرسه یا حسینیه ها و ارگان های مختلف دولتی و خصوصی از رنگ های مختلف استفاده می شود. انتخاب رنگ بسته به سلیقه خریدار دارد. اما محبوب ترین رنگ ها سه رنگی هستند که از آنها نام برده شد.

عوامل موثر در کیفیت خرید فرش سجاده از کارخانه

برای خرید فرش سجاده در تهران با کمی بررسی و تحقیق می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. عوامل زیادی باعث افزایش کیفیت سجاده فرش ماشینی می شوند. از جمله این عوامل موارد زیر است:

شانه فرش سجاده ای:

به تعداد گره هایی که در هر متر مربع از عرض فرش سجاده ای قرار دارد شانه می گویند. سجاده فرش ها با شانه های مختلفی تولید می شوند، از جمله 500 – 700 – 1000 و 1200 شانه. پیشنهاد بیشتر متخصصان این است که برای مسجد سجاده فرش هایی مثل 500 و 700 شانه مناسب هستند. چون حالت نرم تر و لطیف تری داشته و ارتفاع نخ خابشان بیشتر است. این فرش ها در کنار کیفیت مناسب، قیمت متعادل تری هم نسبت به دیگر فرش ها دارند.

تراکم سجاده فرش

به تعداد گره هایی که در هر متر مربع از طول فرش سجاده ای قرار دارد تراکم گفته می شود. تراکم و شانه نسبت تقریبا مشخصی نسبت به هم دارند. معمولا تراکم سه برابر شانه است. اما این مقدار ممکن است در هر کارخانه ای تغییر کند. تراکم های معمول در کارخانه های تولید سجاده فرش 1800 – 2100 – 2250 – 2550 هست. هر چه شانه و تراکم سجاده فرش بیشتر باشد، قیمت آن هم بالاتر است.

جنس و نوع الیاف و مواد اولیه و نخ

در گذشته برای بافت سجاده فرش های تکی از الیاف طبیعی استفاده می شد اما تولید انبوه فرش سجاده ای با الیاف طبیعی ممکن نیست. بهترین جنس نخ مصرفی برای تولید سجاده فرش، نخ صد در صد اکرولیک هیت ست شده است. البته بسیاری از کارخانه های تولید فرش مسجد از نخ های دیگری استفاده می کنند تا قیمت ارزان تر و پایین تری داشته باشد. در این مورد لازم است خوب تحقیق کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دستگاه بافت فرش مسجد

بهترین دستگاه بافت سجاده فرش در حال حاضر دستگاه وندویل است که سجاده فرش های تولید شده با این دستگاه بسیار مرغوب هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان خرید اینترنتی فرش مسجد به سایت سجاده کارپت به آدرس https://sajadecarpet.com مراجعه کنید یا با مدیر فروش سجاده کارپت با برند محراب نقش آقای مهندس سلمانی به شماره تماس 09133617256 تماس حاصل فرمایید.

منبع: https://sajadecarpet.com

دکمه بازگشت به بالا