اجتماعیبرترین های کسب و کار

صفر تا صد شغل تعمیرات مبل + درآمد رویه کوبی مبل

کسب و کار مبل سازی

تعمیر مبل جز آن دسته هایی از کسب وکارهاست که حداقل سود آن ۱۰۰ درصد می باشد به شرطی که فوت و فن این کار و فروش را به خوبی یاد گرقته باشید. در این مقاله می خواهیم به مهم ترین نکاتی که برای راه اندازی کارگاه مبل سازی و رویه کوبی مبل به آن نیاز دارید را برای شما شرح دهیم. بسیاری از خانواده ها علاقه دارند که پس از گذشت چهار تا پنج سال، دکوراسیون خانه و ست مبلمانشان را تغییر دهند.

این موضوع به ما نشان می دهد که اگر محصولات خودتان را با کیفیت بالایی ارائه دهید و همچنین سعی کنید که علاوه بر مبلمان، حس خوبی به مشتری بفروشید، می توانید مشتریانی وفادار برای خودتان خلق کنید که هر چند سال  یکبار برای تعویض مبلمان منزلشان به شما مراجعه کنند. از این طریق اعتبار کارگاه مبل سازی شما در میان مشتریان چند برابر افزایش می یابد.نکته ای که وجود دارد این است که یکی از تکنیک های فروش در هر کسب و کاری مخصوصا صنایع چوب، راهای افزایش مهارت های کلامی می باشد.

آموزش تعمیر مبل |تعمیر مبل اقساطی در اصفهان

صنایع چوبی

از گذشته تا کنون چوب و کالاهای ساخته شده از ان بخش عمده ای از نیازهای بشری را فراهم کرده اند. این ماده طبیعی دارای خصوصیاتی است که آن را از بسیاری از مواد دیگر مجزا میکند، به همین دلیل است که این صنعت تا به امروز پا بر جا بوده و مواد جایگزین نتواسته اند جایگزین آن شوند. خواص مهندسی ویژه و سهولت در فن اوری و سازگاری با طبیعت باعث حفظ جایگاه و محبوبیت وسایل چوبی در سطح جهان میشود.صنایع چوب و کاغذ را میتوان جزء بزرگترین صنایع در سطح دنیا دانست. صنعت مبل سازی نیز یکی از مهمترین صنایع وابسته به صنعت چوب است که در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله ایران دارای رونق بسیار خوبی می باشد.

صنعت مبلمان در ایران

از 50 سال قبل ما شاهد پیشرفت زیادی در صنعت مبلمان ایران بوده ایم. حرکت رو به رشد در ساخت انواع مبلمان باعث ایجاد خوش بینی نسبت به این صنعت و کسب و کار در ایران شده است. در کشور خودمان امروزه دیگر مبل به عنوان یک وسیله لوکس شناخته نمی شود و در بسیاری از منازل می توان آن را مشاهده کرد.

گسترش استفاده از مبلمان در بین خانواده های ایرانی باعث شده است که این صنعت برای کسانی که می خواهند یک را راه اندازی کنند یک فرصت بسیار عالی باشد. در حال حاضر مرکزی برای آموزش مسائل مربوط به مبلمان وجود دارد که هر ساله شاهد دانشجویانی هستیم که از این مرکز در زمینه های طراحی مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی فارغ التحصیل می شوند. این مطالعات و آموزش ها در نهایت میتواند پتانسیل خوبی را در اختیار تولید کنندگان قرار دهد.

تولید مبلمان در ایران

در حال حاضر در ایران بیش از 50 هزار کارگاه کوچک و بزرگ تولیدی فعال هستند. در ایران بخش عمده تولید مبلمان بر عهده واحدهای صنفی است و واحد های صنعتی کمتر در این بخش حضور دارند. تهران را میتوان به عنوان قطب اصلی در صنعت مبلمان دانست، البته امروزه شاهد رشد صنعت مبلمان در شهرهایی دیگر نظیر اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و …. نیز هستیم. این کارگاه ها فرصت اشتغال رابرای 117 هزار نفر از هموطنانمان فراهم کرده اند. صنعت مبلمان میتواند در زمینه کارآفرینی نیز کمک زیادی به اقتصاد کشور کند. اتفاقا یکی از دوستان من به نام آقای امیر اعرابی در این حوزه فعالیت دارد و اطلاعات بسیار مفیدی را  در اختیار ما قرار داده که ما نیز در اختیار شما خواهیم گذاشت.

.در کسب و کار مبل سازی به سه طریق می توانند درآمد زایی کنیم:

  1. تاسیس تولیدی مبلمان
  2. تاسیس فروشگاه مبلمان
  3. شرکت در نمایشگاه های مبلمان

راه اندازی کارگاه مبل سازی

برای تاسیس کسب و کار مبلمان به صورت تولیدی به ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز می باشد، درامد این کسب و کار حدود ۱۵ میلیون تومان می باشد که در صورت داشتن روابط عمومی خوب و تخصص در زمینه ی فروش می توان این درآمد را افزایش داده و به حدود بیست میلیون تومان رساند.

چطور کارگاه مبل سازی موفقی بسازیم؟

بسیاری پیش از شما در  این حوزه مشغول فعالیت بوده اند. اگر قصد ورود به عرصه مبل سازی را دارید پس از یادگرفتن کار باید طوری کار کنید که ظرف مدت کوتاهی در بازار جای خود را پیدا کنید. خوش قولی، فروش به موقع محصولات و داشتن کارمندان راضی می تواند اعتبار شما در بازار را افزایش دهد..

1-خوش قولی و تحویل به موقع سفارشات

خوش قولی و تحویل به موقع سفارشات یکی از عواملی است که باعث می شود یک تولیدی مبلمان بتواند از فروشنده های بیشتری سفارش بگیرد. به خصوص زمانی که نوروز نزدیک می شود و سفارشات افزایش پیدا می کند؛ تحویل به موقع سفارشات باعث می شود که فروشنده ها نیز کم تر با مشتریان خود سر و کله بزنند و سر وقت مبل هایشان را به آنها تحویل دهند. همچنین خوش قول بودن باعث می شود که تامین کنندگان چوب و پارچه، بقیه تولید کنندگان و کسانی که به آنها سفارش کار می دهید مانند نجار و… روی شما حساب ویژه ای باز کنند. در این صورت اعتبار شما به مرور زمان افزایش پیدا می کند و اعتبار بیشتر یعنی سفارش کار بیشتر.

۲بازاریابی و فروش به موقع محصولات

در ابتدای کار که وارد کسب و کار تولید مبلمان می شوید، باید تلاش کنید که سفارش بگیرید و آنها را به موقع تحویل دهید. برای گرفتن سفارش می توانید نمونه کار های خود را میان فروشندگان مختلف تقسیم کنید و با داشتن مزیت های رقابتی نسبت به سایر تولید کنندگان، کم کم سفارش بگیرید. پس از مدتی که سفارش های شما زیاد شد و در بازار میان فروشندگان و سایر تولید کنندگان شناخته شدید و سرمایه نسبتاً خوبی به دست آوردید، می توانید برای خودتان یک فروشگاه هم راه اندازی کنید و محصولاتتان را در آنجا به فروش برسانید. پیش از  راه اندازی  فروشگاه می توانید با هزینه بسیاری پایین تر برای خودتان سایت راه اندازی کنید و محصولاتتان را در آنجا به فروش برسانید. در هر حال باید روی برندینگ خود کار کنید. در این صورت است که می توانید فروش های  چند برابری را تجربه کنید.

۳کارگران راضی

تقریباً اکثر کسانی که در رشته مبل سازی به موفقییت های زیادی دست پیدا کرده اند، صحبت می کنید متوجه می شوید که آنها از کارفرما و صاحب کار خود رضایت بسیار دارند. برای مثال تاکیید می کنند که کارفرمای ما علاوه بر آنکه حقوق و مزایای ما را سر وقت پرداخت می کند، بلکه در شرایط سخت هم می توانیم مساعده هم بگیریم. به طور کلی در هر کسب و کاری باید تلاش کنید که رضایت ذی نفعان خود را جلب کنید. منظور از ذی نفعان تمام کسانی هستند که به نحوی با شما کار می کنند. مشتریان، فروشندگان، تولید کنندگان، کارکنان و… همگی جز ذی نفعان شما هستند. در نتیجه رضایت آنها باعث موفقیت شما  خواهد شد.

تاسیس فروشگاه مبلمان:

برای ایجاد فروشگاه سرمایه  بیشتری مورد نیاز است زیرا نیاز به اجاره ی یک مغازه در جای مناسب دارید. علاوه بر آن شما باید چند دست مبلمان را در مغازه خودتان بیاورید و در معرض دید مشتریان قرار دهید. علاوه بر تمامی این هزینه ها هزینه هایی مانند قبوض برق و مالیات و … را نیز در نظر داشته باشید. اگر در ابتدای راه هستید و سرمایه زیادی ندارید، این گزینه نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

چطور یک فروشگاه مبل پرفروش داشته باشیم؟

فروشگاه های زیادی  هستند که مبل می فروشند، شما با انتخاب یکی از راه های زیر می توانید مشتریان زیادی را جذب کنید.

داشتن تنوع در محصولات

همیشه  فروشگاه هایی که  تنوع زیادی از محصولات را دارند، مشتریان زیادی دارند. زیرا مشتریان می دانند که در این فروشگاه ها می توانند هر چه می خواهند را به راحتی تهییه کنند و دست آنها در انتخاب باز است.

تخصصی کار کردن

همانطور که داشتن تنوع زیاد محصولات در صنعت مبل سازی باعث  افزیش مشتری می شود، از طرف دیگر تخصصی کار کردن و فروش یک محصول نیز باعث می شود که عده ای به شما به دید یک متخصص در آن حوزه  نگاه کنند و بیشتر به شما رجوع کنند. برای مثال فقط می توانید مبل هایی با پایه استیل به فروش برسانید.

شرکت در نمایشگاه مبل

سومین راه پولسازی از صنعت مبلمان حضور در نمایشگاه های مبلمان است. برای شرکت در نمایشگاه ها نیز سرمایه ی کمتری نسبت به موارد ذکر شده نیاز است. در صورتی که کسی سرمایه ی کافی برای ایجاد فروشگاه و یا تولیدی نداشته باشد می تواند با خرید کالا از تولیدی ها در نمایشگاه شرکت کند و از این طریق به درآمدزایی در این کسب و کار بپردازد. هم چنین افراد متخصص در تولید مبلمان و فروشندگی نیز می توانند درآمد قابل قبولی از این کسب و کار به دست بیاورند.

دکمه بازگشت به بالا