علمی و پزشکی

آیا عفونت تنفسی کودک در خانه قابل درمان است؟

موارد ابتلا به ویروس تنفسی رایج موسوم به ویروس سنسیشیال تنفسی در آمریکا رو به افزایش است که این امر منجر به ارجاع قابل توجه کودکان به برخی از بیمارستان های این کشور و از سوی دیگر موارد ابتلا به ویروس آنفلوانزا در کنار سایر ویروس ها مانند آدنوویروس شده است. . راینوویروس هایی که باعث سرماخوردگی می شوند در حال افزایش هستند.

به گزارش دیباروز، همچنین با بازگشایی مدارس و حضور کودکان در کلاس‌های درس و عادی شدن بسیاری از فعالیت‌هایی که اغلب افراد بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌دهند، احتمال شیوع این ویروس افزایش یافته است.

دکتر لیانا فن، پزشک اورژانس، متخصص بهداشت عمومی و استاد سیاست گذاری و مدیریت بهداشت در دانشگاه جورج واشنگتن، در پاسخ به این سوال که چرا عفونت های تنفسی در حال افزایش است، گفت: «عفونت ها همیشه در کودکان رایج بوده است. قبل از شیوع کووید-19، آبریزش بینی و سرفه در بین دانش آموزان به ویژه در پاییز و زمستان رایج بود.

وی افزود: ممکن است با توجه به محدودیت های اعمال شده در زمان شیوع بیماری از جمله فاصله گذاری اجتماعی، پوشیدن پوزه و پرهیز از حضور در محیط های شلوغ که منجر به کاهش شیوع ویروس های تنفسی شده است که باعث مصونیت کودکان در برابر این بیماری شده است. ویروس. کاهش یافته است و در نتیجه رفع مجدد این محدودیت ها امکان افزایش موارد وجود دارد.

این دکتر هم به این سوال پاسخ داد عفونت های تنفسی که در خانه قابل درمان هستند چیست؟مردان: اکثر عفونت های تنفسی در کودکان را می توان در خانه با مایعات، داروهای تب بر و استراحت کنترل کرد. علت عفونت معمولاً عامل اصلی تعیین کننده نیاز کودک به مراقبت های بیمارستانی نیست، بلکه نحوه عملکرد و واکنش بدن کودک به آن است.

ویروس سنسیشیال تنفسی که با نام RSV نیز شناخته می‌شود، یک نگرانی برای سلامت عمومی است زیرا برخی از بیمارستان‌ها در ایالات متحده پذیرش کودکان مبتلا به آن را انجام می‌دهند. قبل از همه‌گیری کووید-19، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده تخمین می‌زند که تقریباً همه کودکان قبل از دو سالگی به ویروس سنسیشیال تنفسی مبتلا می‌شوند و سالانه حدود 58000 کودک مبتلا به این بیماری در بیمارستان بستری می‌شوند. RSV یک عفونت بسیار جدی در میان برخی از کودکان است و والدین باید بدانند که برای تشخیص نوع حاد بیماری باید به دنبال چه علائمی باشند. اما در بیشتر موارد علائم خفیف و شبیه سرماخوردگی است و نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست.

وی تاکید کرد: در مورد سایر ویروس ها هم همینطور است. آنفولانزا می تواند مانند کووید-19 باعث شکل شدید بیماری شود. با این حال، در بیشتر موارد، کودکان نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند و علائم را می توان در خانه مدیریت کرد. همچنین ویروس هایی مانند آدنوویروس وجود دارد که معمولاً با سرماخوردگی خفیف همراه است و می تواند باعث شود برخی از کودکان به شکل شدید این بیماری مبتلا شوند.

این پزشک اورژانس، عوامل خطر دیگری را که والدین باید بدانند، توضیح داد: نوزادان بسیار آسیب پذیر هستند. نوزادان نارس نیز در معرض خطر هستند زیرا بسیاری از آنها دارای ریه های ناقص هستند.

بر اساس اخبار CNN، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله کودکانی که بیماری قلبی و ریوی دارند یا به شدت ایمنی را به خطر انداخته اند. در تمام این مواقع خانواده ها باید مراقب علائم بیماری فرزندشان باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا