علمی و پزشکی

درخواست کولیوند از نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر/ تبادل تجربیات ایران و اسپانیا

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تاثیرات منفی تحریم ها بر اقشار آسیب پذیر و نیازمند، از کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر خواست تا اقدامات فوری و عملی برای رفع این معضل انجام دهند. وی همچنین با صلیب سرخ اسپانیا یادداشت تفاهم امضا کرد.

به گزارش دیباروز، پیرحسین کولیوند که برای شرکت در نشست های حقوقی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در سال 2022 به ژنو سفر کرده بود، نقش مؤثری در سخنرانی خود در جمع روسای جوامع و همچنین رهبران کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر داشت. صلیب سرخ در سومین روز سفر و هلال احمر کنترل کرونا را اعلام کردند. وی بر ضرورت وجود راه حل های سیاسی آینده نگر در کنوانسیون های ژنو 2022 تاکید کرد و گفت: برای ارائه خدمات بشردوستانه خود نیازمند برنامه ریزی و تلاش هستیم.

ایجاد فضایی ویژه برای آمادگی برای مقابله با بلایا از جمله بیماری همه گیر از سوی رئیس جمعیت هلال احمر ایران در سخنرانی خود در این نشست بین المللی مطرح شد. کولیوند گفت: کووید-۱۹ تنها تهدید بیولوژیکی جهانی که با آن روبرو هستیم نیست و نخواهد بود. بنابراین باید فضای ویژه ای به این گونه مخاطرات در نظر گرفته شود تا راهبردی بشردوستانه تدوین شود و در برابر بلایا پاسخ داده شود و آماده شود. چارچوب سندای برای کاهش خطر بلایا، که توسط کشورهای سراسر جهان در سال 2015 تصویب شد، به درستی خطرات بیولوژیکی مانند کووید-19 را در لیست خطراتی که باید در سیستم های مدیریت بلایا در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی در نظر گرفته شود، فهرست می کند. .

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان افزود: هلال احمر ایران نقش محوری در مقابله با بحران کووید 19 در ایران داشته است و هلال احمر ایران با بسیج کامل توانمندی های نهادی و عملیاتی خود از جمله آمادگی در برابر بلایا و بلایا سیستم پاسخگویی، جوانان و داوطلبان و همچنین اطلاع رسانی و دسترسی به گروه های آسیب پذیر، به عنوان یک نهاد دولتی خاص، افزایش آگاهی عمومی و به اشتراک گذاری دانش، در سطح ملی، روش های پیشگیری و کنترل کووید-19، غربالگری قربانیان و ارائه شخصی تجهیزات حفاظتی واکسنی را که میلیون‌ها نفر به آن نیاز دارند، فراهم کرده‌اند. با توجه به طیف گسترده‌ای از اثرات اقتصادی و اجتماعی کووید-19. ما معتقدیم که باید اثرات بلندمدت چنین بحران‌هایی را نیز در نظر بگیریم و تا جایی که می‌توانیم، با هماهنگی با مقامات دولتی، به افراد آسیب‌دیده کمک می‌کنند تا آسیب‌پذیری‌های باقی‌مانده را برای کاهش همه‌گیری‌ها و پیشگیری یا مهار بحران‌های آینده برطرف کنند.

کولیوند با اشاره به این تجربیات ارزشمند جمعیت هلال احمر در دوران کووید 19، آمادگی هلال احمر ایران را برای به اشتراک گذاشتن این تجربیات با همکاران فدراسیون و نهضت اعلام کرد. ما از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر می‌خواهیم تا اقدامات فوری و عملی برای رسیدگی به این موضوع و گزارش رسمی اثرات منفی تحریم‌ها بر فعالیت‌های بشردوستانه انجام دهد. و آرشیو آن را ثبت کنید.

توسعه تعاملات هلال احمر ایران و صلیب سرخ اسپانیا

در این روز رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس صلیب سرخ اسپانیا دیدار کرد.

کولیوند در این دیدار بر موضوعات مورد توجه دو ملت با هدف توسعه روابط و تعاملات دوجانبه و استفاده از تجربیات مشترک برای ارتقای توانمندی ها و واکنش دو ملت در برابر بلایا و بحران ها تاکید کرد.

وی با اشاره به ضرورت انجام مانورهای امدادی مشترک، بحث های آموزشی و انتقال تجربیات طرفین در این زمینه، علاوه بر همکاری دوجانبه در موضوعات مربوط به جذب جوانان و داوطلبان، اظهار داشت: حوادث و بحران ها از جمله دستاوردهای ارزشمند است. و تخصص هلال احمر ایران و این تجربیات ارزنده می تواند خدمات رسانی به جمعیت ملی کشور را تغییر دهد.

به خواندن ادامه دهید:

120 هزار نخبه با هلال احمر ایران همکاری کردند/ جزئیات دیدار کولیوند با همتای سعودی اش

اعطای جایزه بین المللی همکاری های بشردوستانه بین هلال احمر / ایران و ارمنستان

رئیس جمعیت هلال احمر پس از معرفی زمینه های همکاری دو مجموعه ملی بر تشکیل کمیته مشترک تاکید کرد و افزود: نمایندگان دو کشور به زودی برای اجرای مفاد تفاهم نامه به صورت کتبی و حضوری با یکدیگر ارتباط برقرار خواهند کرد. . • ارزیابی و اقدامات لازم برای اجرای تفاهم نامه.

خاویر سانت رئیس صلیب سرخ اسپانیا نیز در این مراسم از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان جمعیتی قوی، موفق و ارزشمند یاد کرد و بر علاقه صلیب سرخ اسپانیا برای توسعه روابط با جمعیت هلال احمر ایران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشورمان، نشست های منظم 2022 کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از ابتدای هفته جاری در ژنو آغاز شده و تا روز جمعه ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا