ورزشی

رونمایی از اسناد مالكیت تك‌برگی بناها و محوطه‌های تاریخی آذربایجان غربی 

در راستای تثبیت مالکیت املاک و اراضی و ابنیه‌های تاریخی و فرهنگی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور و فهرست میراث جهانی یونسکو از اسناد مالکیت تک برگی( کاداستری) تعدادی از بناها و محوطه‌های تاریخی آذربایجان غربی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری دیباروز از آذربایجان غربی، جلسه کمیته فرعی شورای حفظ حقوق بیت‌المال به ریاست ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان و با حضور مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، مرتضی صفری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی و تعدادی دیگر از مسئولان برگزار شد. 
 
در این جلسه در راستای تثبیت مالکیت املاک و اراضی و ابنیه‌های تاریخی و فرهنگی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور و فهرست میراث جهانی یونسکو از اسناد مالکیت تک برگی( کاداستری) بناها و محوطه‌های تاریخی، مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب و مجموعه میراث جهانی قره‌کلیسا چالدران، دژ بسطام چایپاره، محوطه تاریخی تپه حسنلو نقده ، کلیسای زورزور ماکو رونمایی و این اسناد تحویل مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی شد. 
 
همچنین در این از تلاش‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی در راستای اقدامات به‌عمل آمده نسبت به تثبیت مالکیت بناها و محوطه‌های تاریخی مذکور قدردانی شد. 
 
مرتضی صفری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از همکاری دستگاه قضایی استان و مراجع نظارتی و اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان تشکر و بر لزوم تداوم همکاری در تثبیت مالکیت کاداستری سایر بناها و محوطه‌های تاریخی استان تاکید کرد‌.

انتهای پیام

 

خبرنگار : علی غیور

کارگروه خبری ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های توانبخشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تمرینات ورزشی برای بهبود و بازسازی بدن پس از آسیب‌ها و صدمات می‌پردازم. هدفمندی خود را در بازگشت به وضعیت قبلی و تقویت بدن در فرآیند توانبخشی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای امید و قدرت در توانبخشی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا