عمومی

لاله افتخاری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری آنلاین با عنوان «با آنلاین انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

لاله افتخاری یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از وی و پاسخ‎‌هایش به سوالات آنلاین در دو بخش کشوری و استانی را می‌خوانید:

رزومه:

نماینده مردم تهران در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی بود. وی دارای دکترای علوم قرآنی از دانشگاه تهران است وی فرزند محمدحسین افتخاری (شهید در عملیات کربلای ۴ سال ۱۳۶۵) و همسر محمدعلی عامریان (شهید در عملیات کربلای ۴ سال ۱۳۶۵) است.

سوال کشوری:

* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسؤولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

نماینده وقتی که نامزد است ممکن است از طرف گروه یا جناح خاصی یا افرادی که به او رأی دادند حمایت شود اما وقتی وارد مجلس می‌شود دیگر نماینده همه مردم است و باید منافع همه را در نظر بگیرد، هر نماینده از حوزه انتخابی خاصی می‌آید ولی وقتی وارد مجلس می‌شود در قبال ۸۵ میلیون جمعیت و حتی مردمان خارج از کشور باید حقوق همه افراد توجه داشته باشد و دفاع کند.

سوال استانی:

حاشیه نشینی و مهاجرت پذیری بالای تهران یکی از مسائلی است که استان تهران و به خصوص شهر تهران را همواره با خود درگیر کرده است. این دو معضل چگونه مدیریت می‌شوند؟

برنامه‌ریزی انجام داده‌ایم و بسترسازی‌هایی در استان‌ها و شهرستان و روستاها برای مهاجرت معکوس انجام داده‌ایم.

با تأمین مسائلی مثل مسکن، اشتعال در حقیقت آن عدالت آموزشی بهداشتی و برخورداری از اولین امکانات زندگی کمک می‌کند که مهاجرت معکوس صورت بگیرد و عزیزانی که به عنوان مهاجر آمده‌اند و معمولاً مشاغل مناسب و ثابت ندارند به شهر و روستای خود برگردند و فرهنگ دلبستگی به زادگاه را ارزش گذاری و تقویت کنند تا بتوانند با سربلندی و اقتدار را در موطن خودشان حفظ کنند.

دکمه بازگشت به بالا