اقتصادی

پیشنهاد هند برای فروش خودروهای برقی ۱۰ هزار دلاری به ایران

دیباروز / البرز رئیس کمیته تجارت خارجی و سرمایه گذاری اتاق دکتری بازرگانی هند با اشاره به حضور 4 هزار شرکت قطعه سازی در این کشور گفت: هند می تواند پاسخگوی نیاز صنعت خودرو ایران در این زمینه باشد.

به گزارش دیباروز، ویجی مهتا روز سه شنبه 23 خردادماه در دیدار با رئیس و جمعی از مسئولان اتاق بازرگانی و صنایع البرز اظهار کرد: دکتری با سازمان ها و نهادها در سطح بین المللی که به انسجام و توسعه جامعه کمک می کند. اقتصاد کشور

وی با بیان اینکه تولید ناخالص داخلی هند بر اساس گزارش بانک جهانی حدود 9 درصد است، افزود: سرمایه گذاران خارجی حتی از بزرگترین اقتصادهای جهان از جمله چین در این کشور سرمایه گذاری می کنند.

رئیس کمیته تجارت خارجی و سرمایه گذاری اتاق دکتری بازرگانی هند با بیان اینکه هند با 240 میلیون جمعیت مسلمان به دنبال گسترش سطح روابط با سایر کشورهای اسلامی و تسهیل در این کشور است، گفت:

حضور 51 شرکت داروسازی البرز فرصت های تجاری ایران و هند را افزایش می دهد

وی با اشاره به اهمیت گسترش روابط ایران و هند بر اساس فعالیت های دانش بنیان، گفت: هند در زمینه نرم افزار و فناوری اطلاعات بسیار توانمند است و همچنین در حال بررسی فعالیت 51 شرکت دارویی در البرز است. فرصتی برای تعامل تجاری در بین طرفین این حوزه، ایران دارای قابلیت های خوب در درمان و سلامت است.

مهتا حضور 540 شرکت هندی فعال در صنایع غذایی را فرصت مناسب دیگری برای همکاری این کشور با ایران دانست و گفت: در حوزه نساجی باید بر گسترش روابط ایران و هند بیشتر تمرکز کرد.

وی با اشاره به اهمیت تامین مایحتاج گروه های خودروسازی ایرانی افزود: هند که بیش از 4000 شرکت تولیدکننده قطعات یدکی را در خود جای داده است می تواند از صنعت خودروسازی ایران در این زمینه حمایت کند و از سوی دیگر خودروهای برقی با ظرفیت را پشتیبانی کند. پنج نفر و برد 300 کیلومتر در هند.” تولید شده و قیمت هر کدام بیش از 10 هزار تومان است.

پس از این نشست، تجار ایرانی و هندی در جلسات B2B به صورت حضوری در زمینه هایی مانند صنایع غذایی، محصولات شیمیایی، منسوجات، تجهیزات پزشکی و … مذاکره کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا