چگونه تخت سنتی را با دکوراسیون مدرن ترکیب کنیم

وقتی صحبت از انتخاب می شود، با گزینه های زیادی در طراحی دکوراسیون روبرو خواهیم شد. علاوه بر رنگ و نحوه چیدمان، مختلفی نیز وجود دارد که می توان از بین آنها انتخاب کرد. خب یک سوال اینجاست! اگر از انواع طرح های تخت سنتی و مدرن در چیدمان خانه استفاده کنیم، آنگاه چگونه تعادل را در ایجاد کنیم؟ چگونه یک خانه شیک و راحت، با انتخاب یک دکوراسیون درست داشته باشیم؟

در حالی که سبک مبلمان خانه سنتی و مدرن هر کدام در نوع خود بسیار متفاوت هستند، اما با این حال شما میتوانید از ترکیب عالی هر دو طرح، برای ایجاد یک چیدمان درست کمک بگیرید. بیایید به تفاوت های بین مبلمان سنتی و مدرن و نحوه ترکیب این دو بپردازیم.

چگونه تخت سنتی را با دکوراسیون مدرن ترکیب کنیم

مبلمان خانه مدل سنتی/قدیمی چیست؟

مبلمان سنتی یک سبک طراحی مبلمان رسمی است که در اروپا از دهه 1600 بجا مانده است. مردم در آن زمان از اینگونه طرح برای چیدمان منزل خود استفاده می کردند. تخت سنتی و قدیمی که از آن به عنوان نیز یاد می شود، با استفاده از طرح های پیچیده ای که نشان دهنده ثروت است، در اذهان جای گرفته است.

وقتی صحبت از سبک سنتی به میان می آید، به یاد مبلمان لوکس و بزرگ خواهیم افتاد. سبک سنتی لبه های تیز زیادی ندارد، بلکه منحنی های کم در بدنه مبل شکوفا می شود که به آن ظاهری زیبا و جاودانه می بخشد.

ترکیب کردن مبلمان سنتی و مدرن در دکوراسیون خانه

در اینجا برخی از ویژگی هایی که مبلمان سنتی به آنها معروف هستند، آورده شده است:

 • استفاده از چوب های تیره در ساخت مبلمان خانه به سبک سنتی اغلب از چوب هایی با رنگ های تیره مانند گردو، گیلاس، ماهون و بلوط استفاده می کنند. این مدل چوب به ایجاد ظاهری راحت و ظریف کمک می کند.
 • لبه های طلایی لبه های طلایی نشان دهنده ثروت بوده و آن را به طرحی عالی برای سبک مبلمان سنتی تبدیل می کند.
 • پارچه های مخملی هیچ چیز مانند نشستن روی پارچه های نرم و مخملی، احساس لوکس بودن را بیان نمی کند. برای مبلمان سنتی، نیمکت‌های مخملی و تخت‌های سرپوش‌دار را در نظر بگیرید. اینجاست که احساس آرامش همراه با یک کیفیت عالی نقش می آفریند.
 • اثاثیه یا لوازم طرح داراثاثیه چه گلدار و چه راه راه، وسیله ای هستند که مبلمان سنتی خانه شما را منحصر به فرد می کنند.
 • ایجاد تقارن با چیدن درست مبلمان مبلمان خانه به خودی خود متقارن است، اما اغلب به گونه ای چیده می شود که تقارن و تعادل را می آفریند.

مبلمان مدرن چیست؟

مبلمان خانه مدرن نوعی از سبک مبلمان هستند که بر مینیمالیسم، سادگی و کارایی تمرکز دارند. جنبش طراحی مدرن در دهه 1800 و اوایل دهه 1900 شروع شد و در اوایل قرن بیستم با احیای مجدد در دهه 1940 تا 1960 به اوج خود رسید که به عنوان مدرن میانه قرن شناخته می شود.

تخت خواب به سبک دکوراسیون مدرن

ویژگی های مبلمان خانه مدرن

 • مینیمال و نامرتب مبلمان مدرن ترکیبی از خطوط تمیز و حداقل تزئینات است.
 • کارایی مهم تر از طراحی در حالی که مبلمان خانه سنتی تماماً سرشار از زیبایی شناسی است، اما در طراحی مبلمان مدرن بیش از هر چیز بر کارایی آن متمرکز می شوند.
 • ساخت با مواد طبیعی مبلمان خانه مدرن معمولا از مواد طبیعی مانند چوب، چرم و کتان ساخته می‌شوند.
 • مواد مخلوط علاوه بر مواد طبیعی، مبلمان مدرن اغلب دارای فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، نیکل و پلاستیک هم ساخته می شوند.
 • رنگ‌های خنثی تیره رنگ‌های خنثی تیره مانند سیاه، قهوه‌ای تیره، خاکستری و آبی تیره معمولاً در مبلمان مدرن دیده می‌شوند.
 • مبلمان خانه مدرن اواسط قرن نیز رنگ های بیشتری را نسبت به سبک طراحی مدرن در خود جای می دهند. یافتن لبه ها و یا روکش پررنگ با رنگ اشباع شده غیرمعمول نیست.

چگونه مبلمان خانه مدرن و سنتی را با هم ترکیب کنیم

اغلب، مردم مبلمانی دارند که آنها را دوست دارند و می خواهند نگه دارند، حتی اگر با سلیقه طراحی آنها مطابقت نداشته باشد. نیازی به خلاص شدن از شر مبلمان قدیمی یا عتیقه خود نیست، فقط به این دلیل که می خواهید سبک مدرن تری داشته باشید.

در اینجا چند نکته برای ترکیب مبلمان خانه  مدرن و سنتی، بدون توجه به اتاقی که طراحی می کنید، آورده شده است :

 1. سبک معماری را در نظر بگیرید

قبل از شروع ، با درک سبک معماری شروع کنید. آیا طراحی اتاق یا خانه شما بیشتر به معماری سنتی متمایل هست یا مدرن؟

معماری سنتی دارای ویژگی هایی مانند تزئینات یا قالب گیری، سقف های بلند و انواع دیگر جزئیات تزئین شده است. از سوی دیگر، یک اتاق مدرن تمایل به چیدمان بازتر، بسیار کم یا بدون تزئینات و ظاهری تمایز دارد. درک نوع معماری که با آن کار می کنید به شما در تصمیم گیری در مورد مبلمان و دکوراسیون کمک می کند.

 1. تصمیم بگیرید که چه سبکی می خواهید برای چیدمان اتاق خود داشته باشید

قبل از شروع خرید مبلمان جدید، باید مبلمان را از قبل بررسی کرده و تصمیم بگیرید که کدام سبک طراحی بر اتاق شما بیشتر تطابق دارد.

به عنوان مثال، ممکن است مبلمان مدرن را با چند قطعه عتیقه مانند میز یا کمد انتخاب کنید. اگر می‌خواهید ظاهری سنتی در دکوراسیون و خود داشته باشید، می‌توانید آن را با دکوری مدرن چیدمان کنید که ظاهر و حسی مدرن به اتاق می‌آورد.

 1. از هنر ترکیب فرش و نور استفاده کنید.

هنر، فرش و نور سه عنصر ضروری برای اکثر فضاهای زندگی هستند. از این قطعات کوچک اما قدرتمند برای متعادل کردن ظاهر و احساس اتاق خود استفاده کنید.

اگر قصد دارید بیشتر از مبلمان سنتی در یک اتاق استفاده کنید، هنوز هم می توانید با استفاده از عناصر مدرن به آن رنگ های معاصر بدهید. نور یک لامپ مدرن بر روی یک کمد عتیقه یا وجود یک دیوار مدرن در اتاق نشیمن سنتی، بدون اینکه فضا را تحت تأثیر قرار دهد، عناصر مدرن را به ارمغان می آورد.

 1. مبلمان را به صورت استراتژیک قرار دهید.

هنگامی که مبلمان خانه سنتی و مدرن را در یک اتاق ترکیب می کنید، باید سبک ها را متعادل کنید. شما نباید تمام مبلمان عتیقه خود را در یک طرف اتاق و مبلمان مدرن خود را در طرف دیگر داشته باشید.

به جای تاکید بر تفاوت‌های سبک، می‌توانید در عوض آن‌ها را به تعادل برسانید. مبلمان را به طور مساوی توزیع کنید تا اتاق هماهنگ باشد.

چگونه مبلمان خانه سنتی را مدرن جلوه دهیم؟

یکی از ساده ترین راه ها برای مدرن تر جلوه دادن مبلمان سنتی این است که اتاق را با مبلمان و دکوراسیون مدرن متعادل کنید. تنها چیدن نزدیک به هم مبلمان مدرن و سنتی، جان تازه ای به محیط می بخشد.

قرار دادن بالش های مدرن روی مبل سنتی یا قرار دادن نورهای مدرن مانند لامپ و دکور روی کمد عتیقه شما به تغییر ظاهر و احساس خود این وسیله کمک می کند.

اگر مبلمان خانه سنتی دارید که می خواهید کمی آن را به روز کنید، همیشه می توانید تغییراتی ایجاد کنید تا مدرن تر به نظر برسد. گاهی اوقات تمام چیزی که یک مبلمان سنتی به آن نیاز دارد یک پوشش جدید از رنگ یا لکه چوب است تا ظاهر آن را تازه کند.

همچنین گزینه های اثاثه یا لوازم داخلی را در نظر بگیرید. پارچه‌ای مدرن‌تر مانند کتان یا پارچه‌ای با رنگ خنثی می‌تواند ظاهر مدرن‌تری به یک پارچه سنتی بدهد. گاهی اوقات فقط تمیز کردن اثاثه یا لوازم داخلی موجود به صورت حرفه ای می تواند جان تازه ای به یک وسیله سنتی بدهد.

چه به دنبال مبلمان خانه سنتی باشید و چه مدرن، اینجاست تا به شما کمک کند انتخابی هوشمند و درست داشته باشید. از  فروشگاه مبلمان ما دیدن کنید تا چیزی را بیابید که برای خانه شما مناسب است.

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا