اقتصادیبرترین های کسب و کار

افزایش نرخ رسمی پوند و یورو

قیمت دلار، یورو و پوند امروز شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳| رشد قیمت لیر ترکیه

امروز در بازار قیمت دلار در صرافی تورنتو مبادله ای رشد را تجربه کرده است و به ۴۳,۵۶۸ (چهل و سه هزار و پانصد و شصت و هشت ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۲۴ درصدی داشته است.

معاملات امروز بازار ارز حکایت از افزایش قیمت دلار کانادا در تورنتو نسبت به روز گذشته دارد.

آخرین نرخ دلار مبادله ای

قیمت دلار مبادله ای، امروز به ۴۳,۵۶۸ (چهل و سه هزار و پانصد و شصت و هشت ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۲۴ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار مبادله ای
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۳,۵۶۸ ۱۰۶ ۰.۲۴ 11:33
۴۳,۴۶۲ ۰ ۰ ۲ روز پیش
۴۳,۴۶۲ ۰ ۰ ۳ روز پیش

قیمت یورو مبادله ای امروز

یورو مبادله ای، امروز به ۴۷,۲۳۴ (چهل و هفت هزار و دویست و سی و چهار ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۳۸ درصدی داشته است.

جدول قیمت ۳ روز اخیر یورو مبادله ای
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۷,۲۳۴ ۱۸۰ ۰.۳۸ 11:36
۴۷,۰۵۴ ۲۵۰ ۰.۵۳ ۲ روز پیش
۴۶,۸۰۴ ۱۵۶ ۰.۳۳ ۳ روز پیش

قیمت پوند امروز

پوند امروز با افزایش ۱.۲۲ درصدی، از ۸۰,۸۹۷ (هشتاد هزار و هشتصد و نود و هفت ) تومان به ۸۱,۹۰۰ (هشتاد و یک هزار و نهصد ) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر پوند
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۸۱,۹۰۰ ۱,۰۰۳ ۱.۲۲ 11:36
۸۰,۸۹۷ ۱,۰۷۶ ۱.۳۳ ۲ روز پیش
۷۹,۸۲۱ ۱۲۷ ۰.۱۵ ۳ روز پیش

آخرین نرخ درهم امارات مبادله ای

همچنین درهم امارات مبادله ای با افزایش ۰.۲۴ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۱۱,۸۶۳ (یازده هزار و هشتصد و شصت و سه ) تومان معامله شد.

قیمت لیر ترکیه امروز

لیر ترکیه، امروز به ۲,۰۲۰ (دو هزار و بیست ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۴۹ درصدی داشته است.

آخرین نرخ دلار کانادا

همچنین قیمت دلار کانادا با کاهش ۰.۰۴ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۴۷,۷۰۰ (چهل و هفت هزار و هفتصد ) تومان معامله شد.

قیمت دلار استرالیا امروز

دلار استرالیا، امروز به ۴۲,۶۵۰ (چهل و دو هزار و ششصد و پنجاه ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۸۲ درصدی داشته است.

آخرین نرخ دینار عراق

دینار عراق در بازار داخلی هم ۴۹ (چهل و نه ) تومان قیمت خورد.

افزایش نرخ رسمی پوند و یورو در ایران

نرخ ارز دلار در بازار آزاد ایران همچنان به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند و همچنان نوسان زیادی دارد، اما دامنه نوسان آن در روزهای اخیر کمتر شده است. با وجود ثبات نسبی نرخ دلار در بازار رسمی و غیر رسمی در روزهای اخیر، نرخ رسمی پوند، یورو و ۲۲ ارز خارجی دیگر در ایران اندکی افزایش یافت.

نرخ ارز دلار در بازار آزاد همچنان لحظه‌ای است

نرخ ارز دلار در بازار آزاد ایران همچنان به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند و همچنان نوسان زیادی دارد، اما دامنه نوسان آن در روزهای اخیر کمتر شده است.

پیش بینی پوند انگلیس – پنجشنبه ۱۶ فروردین

این هفته تقویم اقتصادی فارکس خبر مهمی از اقتصاد انگلیس ندارد، اما جفت ارز های پوند انگلیس مثل GBPUSD درگیر اخبار اقتصادی رقبا هستند. حرکات قیمتی بازار فارکس در اواخر فصل اول سال ۲۰۲۴ تشدید شدند و بانک های مرکزی هم به فکر کاهش نرخ بهره افتادند. در حال حاضر سؤالی که ذهن همه معامله گران فارکس را به خود مشغول کرده، این است که اولین کاهش نرخ بهره کی اتفاق خواهد افتاد؟

تحلیل پوند انگلیس

این هفته بر خلاف پوند، داده های اقتصادی مهمی برای دلار آمریکا منتشر شده است. شاخص ADP که نشانگر تغییرات اشتغال در بخش خصوصی است، از رشد قوی بازار کار آمریکا حکایت داشت. شاخص PMI بخش خدماتی آمریکا هم نشان داده که شاخص سفارشات جدید و شاخص قیمتی افت کرده اند و همین مسئله باعث تضعیف ارزش دلار آمریکا شد. دیروز رئیس فدرال رزرو آمریکا هم سخنرانی داشت و تاکید کرد که نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ کاهش خواهد یافت.

پیش بینی پوند انگلیس

به نظر می رسد که با تضعیف ارزش دلار آمریکا، جفت ارز GBPUSD تشکیل کف داده است. بازگشت صعودی پوند انگلیس می تواند ابتدا به ۱٫۲۷۳۶ و در ادامه تا ۱٫۲۸ دلار برسد. با این حال باید احتیاط کرد، روز جمعه داده های اشتغال آمریکا منتشر خواهند شد که می توانند خیلی سریع روند بازار را تغییر دهند.

پیش بینی پوند انگلیس – چهارشنبه ۸ فروردین

یکی از طرفداران جدی نرخ های بهره بالاتر در کمیته سیاست های پولی بانک مرکزی انگلیس، کترین مان بود و او اخیراً به صراحت گفته که دیگر در نشست های بانک مرکزی به افزایش نرخ بهره رأی نمی دهد. Mann دیگر طرفدار نرخ بهره بالاتر نیست، اما از انتظارات نرخ بهره ای بازار نگران است. او معتقد است که پیش بینی بازار از کاهش نرخ بهره افراطی است.

تحلیل پوند انگلیس

مان به عنوان عضو بانک مرکزی انگلیس گفته که وضعیت دستمزد ها در انگلیس خیلی بهتر از وضعیت آن در ناحیه یورو و آمریکاست. به همین دلیل بانک مرکزی انگلیس نمی تواند قبل از آمریکا و ناحیه یورو نرخ بهره را پایین بیاورد.

بانک های مرکزی دنیا جهت پایین کشیدن تورم، اقدام به افزایش نرخ بهره کرده اند و تا زمانیکه نگرانی ها از رشد سریع تورم وجود دارد، زمان کاهش نرخ بهره به تعویق خواهد افتاد. در این میان رشد دستمزد ها می تواند از رشد سریع تورم حمایت کند. به همین دلیل نرخ رشد دستمزد ها یکی از شاخص هایی است که باید قبل از کاهش نرخ بهره، پایین بیاید.

در انگلیس بازار به عملکرد تورم توجه ویژه ای دارد. به خصوص که اخیراً در گزارش تورمی ماه فوریه مشخص شده که نرخ رشد تورم کاهش قابل توجهی داشته و در حال رسیدن به هدف تورمی ۲ درصدی است.

پیش بینی پوند انگلیس

در نمودار روزانه GBPUSD، میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز و همچنین سطح ۱٫۲۵۸۵ دلاری از پوند حمایت کرده و بازار وارد فاز خنثی شده است. مقاومت پوند انگلیس در ۱٫۲۷۳۶ دلار قرار گرفته است.

پوند انگلیس از تضعیف ارزش دلار آمریکا سود می برد. با این حال بایستی صبر کرد تا نتیجه داده های تورمی PCE آمریکا در روز جمعه مشخص شود. بعد از آن می توان بهتر در رابطه با روند پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا حرف زد.

پیش بینی پوند انگلیس – سه شنبه ۷ فروردین

روز دوشنبه و در جلسه معاملاتی اروپا، پوند انگلیس به بالای ۱٫۲۶ دلار بازگشت. انتظارات نرخ بهره ای دلار آمریکا نشان می دهند که بازار برای کاهش نرخ بهره ماه ژوئن آماده می شود و همین مسئله باعث تضعیف ارزش دلار آمریکا و رشد GBPUSD شد.

تحلیل پوند انگلیس

دیدگاه های اخیر مقامات فدرال رزرو آمریکا بازار را به این باور رسانده که نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت. طبق ابزار FedWatch، بازار انتظار دارد که نرخ بهره آمریکا در ۱۲ ژوئن ۲۰۲۴ کاهش یابد. از نظر بازار شانس اولین کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن به بالای ۷۰ درصد رسیده است. کاهش نرخ بهره آمریکا به ضرر دلار خواهد بود.

بایستی توجه داشت که تا نشست ماه ژوئن داده های اقتصادی زیادی منتشر خواهند شد و آینده نرخ های بهره هم به عملکرد تورم بستگی دارد. اما در حال حاضر بازار به راهنمایی های نرخ بهره ای فدرال رزرو اعتماد کرده است.

بانک مرکزی انگلیس هم اعلام کرده که نرخ بهره به اوج خود رسیده و بیشتر از این افزایش نخواهد یافت. اما به دلیل رشد ادامه‌دار تورم، بانک مرکزی انگلیس تمایلی به کاهش نرخ بهره قبل از فدرال رزرو آمریکا ندارد. این واگرایی در آینده نرخ های بهره انگلیس و آمریکا، به نفع جفت ارز GBPUSD است.

در این میان موسسه رتبه بندی Fitch رتبه اعتباری انگلستان را از حالت AA منفی به پایدار ارتقا داده است. همچنین با وجود وضعیت جوی بد ماه ژانویه، شاخص خرده فروشی این کشور هم تقریباً ثابت بوده است. اقتصاددانان انتظار کاهش شاخص خرده فروشی انگلیس را داشتند.

چشم انداز کلی اقتصاد انگلیس نشان می دهد که اقتصاد این کشور توانسته از رکود اقتصادی خارج شود. هر چند که عملکرد اقتصادی انگلیس خیلی خیره کننده نبوده، اما بهتر از پیش بینی های اولیه بوده است. امروز شاخص سفارشات کالاهای بادوام آمریکا منتشر خواهد شد و روز پنجشنبه هم GDP منتشر می شود که می توانند بر روند GBPUSD تأثیر بگذارند.

پیش بینی پوند انگلیس

پوند انگلیس به زیر خط روند صعودی در نمودار روزانه نفوذ کرده است. این خط روندی از اواسط ماه فوریه از GBPUSD حمایت کرده است.

به نظر می رسد که خریداران نمی خواهند حمایت رُند ۱٫۲۶ دلاری از دست برود. روند GBPUSD هم بستگی به قدرت خریداران در دفاع از ۱٫۲۶ دلار دارد. شکست این حمایت رُند می تواند پوند انگلیس را به ۱٫۲۵۲۰ دلار برساند. حمایت بعدی پوند هم در ۱٫۲۵۱۰ دلار قرار گرفته است.

اما اگر خریداران از ۱٫۲۶ دفاع کنند، مقاومت اول بازار محدوده ۱٫۲۶۷۱ دلاری و در ادامه ۱٫۲۷۱۵ دلاری خواهد بود. در این میان بایستی توجه کرد که پوند در یک فاز خنثی بلند مدت بین ۱٫۲۸۹۱ و ۱٫۲۵۰۱ دلار در نوسان است و تا زمانیکه نرخ بهره انگلیس یا آمریکا تغییر نکرده، در این محدوده هم باقی خواهد ماند.

دکمه بازگشت به بالا