اقتصادیبرترین های کسب و کار

آیا ارز دیجیتال ترشولد برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مناسب است؟

عدم ارتباط بین بلاکچینی یکی از مشکلاتی است که امروزه صنعت بلاکچین با آن روبه‌رو است. در چنین شرایطی، پروژه‌هایی مانند ترشولد (Threshold) راه‌اندازی شده‌اند تا پلی بین بلاکچین اتریوم و بیتکوین باشند و چنین مشکلی را برطرف کنند. حال سؤال مهم آن است که با وجود چنین قابلیتی که این پروژه فراهم می‌کند، ارزش سرمایه‌گذاری را دارد؟ در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ابعاد ارز دیجیتال ترشولد و پلتفرم آن آشنا کنیم تا از قابلیت‌ها و مزایای آن باخبر شوید. علاوه‌براین، ارزش این ارز دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت بررسی خواهیم کرد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آینده ارز ترشولد |ارز ترشولد چیست

آشنایی با پلتفرم ترشولد (Threshold)

در ژانویه ۲۰۲۲، دو پروتکل دو پروتکل کیپ (Keep) و نوسایفر (NuCypher) باهم ادغام شدند و شبکه ترشولد (Threshold) را تشکیل دادند. در همان سال توکن تی (T) راه‌اندازی شد. یکی از اهداف راه‌اندازی ترشولد آن بود که پلی بین بیتکوین و اتریوم ایجاد کند.

با گذشت زمان، ترشولد پس از افزودن قابلیت استیکینگ و تأمین نقدینگی کاربران خود، قصد داشت امکان انتقال دارایی‌های بیتکوین را به شبکه اتریوم فراهم کند. هم‌اکنون قابلیت ایجاد ارتباط بین دو بلاکچین بیتکوین و اتریوم از طریق ارز دیجیتال T فراهم شده است. جالب است بدانید بیتکوین‌هایی که از طریق پلتفرم ترشولد به بلاکچین اتریوم منتقل می‌شوند، Tbtc نام دارند.

ازجمله مزایای شبکه ترشولد باید به این مورد اشاره کرد که با استفاده از آن می‌توان برای ساخت و راه‌اندازی نسل جدید اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، از اپ‌های پزشکی و بیمه گرفته تا شبکه‌های اجتماعی، استفاده شود.

ارز دیجیتال ترشولد (T) چیست؟

پروژه ترشولد نیز همانند سایر پروژه‌های بازار ارزهای دیجیتال، توکن بومی خود را دارد. این توکن بومی با نماد T شناخته می‌شود. از این توکن عموماً برای استیکینگ نودها استفاده می‌شود. اپراتورهای نودها از اپلیکیشن‌های گوناگونی که به پایه‌ رمزنگاری شبکه‌ ترشولد نیازمند هستند، کارمزد دریافت می‌کند.

علاوه‌براین، توکن T یک توکن حاکمیتی نیز محسوب می‌شود. این موضوع بدان معنا است که کاربران می‌توانند آن را در استخرهای پوششی (Coverage Pools) قفل کنند تا در ازای بیمه کردن ریسک وثیقه (Underwriting Collateral Risk) در شبکه، سود کسب کنند.

عرضه اولیه توکن ترشولد شامل 10 میلیارد توکن می‌شد که از این مقدار، 4.5 میلیارد به صاحبان ارز کیپ (Keep)، 4.5 میلیارد به صاحبان ارز نوسایفر (NuCypher) و 1 میلیارد دلار به ترشولد دائو اختصاص یافت. یکی از دلایلی که موقعیت بهتری را برای ارز دیجیتال T در بازار فراهم می‌کند، محدود بودن توکن شبکه ترشولد است. علاوه‌براین، این موضوع منجر به رشد حجم خرید و فروش ارز دیجیتال ترشولد نیز می‌شود.

ترشولد با چه هدفی راه‌اندازی شد؟

هدف از راه‌اندازی پروژه ترشولد آن بود که از دارایی‌های دیجیتال، با استفاده از رمزنگاری (Cryptography) به‌روشی غیرمتمرکز و ایمن محافظت کند. علاوه‌براین، ترشولد با هدف انتقال دارایی‌های بیتکوین به شبکه اتریوم راه‌اندازی شد تا پلی بین بلاکچین بیتکوین و اتریوم باشد.

بنیان‌گذاران ترشولد چه کسانی هستند؟

بنیان‌گذاران ترشولد همان بنیان‌گذاران دو پروتکل نوسایفر و کیپ هستند که باهم ادغام شدند. بنیان‌گذاران نوسایفر مک‌لین ویلکیسون (مدیر عامل) و مایکل اگوروف (مدیر ارشد فناوری) هستند. در طرفی دیگر، مت لونگو (سرپرست پروژه) و کوربین پون (سرپرست عملیات) بنیان‌گذاران شبکه کیپ هستند.

جالب است بدانید نام این چهار نفر به‌عنوان اعضای اصلی تیم شبکه در وب‌سایت ترشولد ذکر شده است. این افراد پیشینه و تجربه گسترده‌ای درزمینه رمزنگاری، بلاکچین، مهندسی نرم افزار و کارآفرینی دارند. این موضوع بدان معنا است که در آینده امکان افزایش کاربردها و مزایای شبکه ترشولد وجود دارد.

چه تعداد ارز دیجیتال ترشولد در گردش است؟

به‌طور کلی، 10,515,000,000 واحد ترشولد وجود دارد که از این مقدار، 8,956,309,596 واحد آن در گردش است. همچنین، ارزش بازار این ارز دیجیتال معادل 161,332,348 دلار است. برای بررسی قیمت ترشولد کلیک کنید.

امنیت شبکه ترشولد چگونه تأمین می‌شود؟

شبکه ترشولد با استفاده از رمزنگاری ایمن می‌شود. طی فرآیند رمزنگاری، کلید خصوصی بین چندین طرف تقسیم می‌شود و به تعداد معینی از آن‌ها نیاز است تا برای رمزگشایی یا امضای یک پیام هم‌کاری کنند. در این صورت، هیچ طرف به‌تنهایی نمی‌تواند امنیت یا حریم خصوصی سیستم را به خطر بیندازد.

آیا ترشولد ارزش سرمایه‌گذاری به‌صورت بلندمدت را دارد؟

در مورد ارزش سرمایه‌گذاری بلندمدت در ترشولد باید گفت که عوامل گوناگونی می‌توانند بر قیمت آن تأثیر بگذارند. ازجمله این عوامل می‌توان به میزان تقاضا، رقابت با سایر پروژه‌ها، محیط نظارتی، نوآوری و توسعه تیم و احساسات کلی بازار اشاره کرد. برخی از تحلیل‌گران با استناد به ارزش پیشنهادی منحصربه‌فرد آن، حمایت بسیار جامعه طرفداران و پتانسیل آن برای تصاحب سهم قابل‌توجهی از بازار، روندی صعودی را برای ترشولد پیش‌بینی کرده‌اند.

با‌این‌حال، ترشولد ممکن است در مسیر توسعه با خطرات و چالش‌هایی مانند مسائل فنی، نقض امنیت، عدم اعتبار قانونی و نوسان‌های بازار نیز مواجه شود. بنابراین، توصیه می‌شود پیش از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، تحقیق و بررسی لازم را انجام دهید. در کنار این موارد، لازم است از اخبار جدید ارز دیجیتال نیز مطلع شوید تا تصمیمات درستی بگیرید.

پیش‌بینی قیمت ترشولد تا سال ۲۰۲۶

در ادامه پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال T را تا سال ۲۰۲۶ بررسی خواهیم کرد. دقت داشته باشید که این موارد قطعی نیستند و برای سرمایه‌گذاری همچنان به تحقیقات خود متکی باشید.

پیش‌بینی قیمت ترشولد تا سال 2024

پس از تجزیه‌و‌تحلیل قیمت‌های ترشولد در سال‌های گذشته، حداقل قیمت ترشولد تا سال 2024، 0.039 دلار پیش‌بینی می‌شود. همچنین انتظار می‌رود که حداکثر قیمت T حدود 0.047 دلار باشد. به‌طور میانگین، قیمت معاملات ترشولد تا سال 2024 ممکن است به 0.040 دلار برسد.

پیش‌بینی قیمت ترشولد تا سال 2025

بر اساس تحلیل‌های تکینکال کارشناسان ارزهای دیجیتال در مورد قیمت‌ ترشولد، انتظار می‌رود که توکن T تا سال ۲۰۲۵ حداقل 0.055 و حداکثر 0.068 دلار معامله شود. پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2015 میانگین قیمت ترشولد به 0.057 دلار برسد.

پیش‌بینی قیمت ترشولد تا سال 2026

کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال قیمت ترشولد و نوسانات آن را در سال‌های اخیر تحلیل کرده‌اند. بر همین اساس، پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت ارز دیجیتال T تا سال 2026 به حداقل 0.080 و حداکثر 0.097 دلار خواهد رسید. به‌طور میانگین، انتظار می‌رود قیمت ترشولد تا سال 2026 به حدود 0.083 دلار برسد.

جمع‌بندی

در این مقاله، ابتدا شما را با ماهیت پروژه ترشولد آشنا کردیم و پس از آن به بررسی ویژگی‌ها و اهداف آن پرداختیم. در آخر نیز ارزش ترشولد را برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت بررسی کردیم و به پیش‌بینی قیمت آن تا سال ۲۰۲۶ پرداختیم. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله با ارزش این ارز دیجیتال آشنا شده باشید.

دکمه بازگشت به بالا