اجتماعیبرترین های کسب و کار

چالش‌ها و راه‌حل‌های ایمنی در ساخت و ساز با داربست

پروتکل های ایمنی داربست هنگام کار بر روی آسمان خراش ها

به نقل از آهن آل کار بر روی ساختمان های بسیار بلند نیاز به یک روش متفاوت برای دسترسی و پیمان کار داربست دارد. در حالیکه همه ی کارهای داربست در ارتفاع انجام می شود، کار کردن بالای 18متر، پروتکل های کار سخت، روش های آموزش و مدیریت را برای حفظ ایمنی و کارایی نیاز دارد.کارلدگروتاز شرکت راه حل های محیط زیست Godiva مسائل مربوط به پیمانکار داربست شاغل بر روی آسمان خراش ها را در نظر می گیرد. هنگامی که مسئولیت داربست در برخی از بلندترین سازه ها در میدلندز و لندن برعهده ی من بود، تنها به این اندازه آگاه بودم که پیمانکاران باید راه های مختلف برنامه ریزی و زمان بندی چگونگی استقرار منابع به صورت امن و کارآمد را در نظر بگیرند. کار کردن در ارتفاع به طور ایمن به این معنی است که لازم است رویکردی اتخاذ کنیم که بالاترین استانداردهای عملکرد سلامت و ایمنی را با مهارت و تجربه ی مدیریت ترکیب می کند.

در مورد Godiva، رویکردهای ما مطابق با قوانین مناسب، از جمله قوانین کار در ارتفاع در سال 2005، و یا استانداردهای کیفیت و ایمنی بهداشت محیط ما (SHEQ)هستند، که براساس آخریننکات راهنمایی بهترین روش هایشناخته شده درصنعت می باشند.ما اقدامات لازم را برای جلوگیری از سقوط انجام می دهیم، از جمله استفاده از بست داربست استاندارد، ارائه سکوهای کار کافی با گارد محافظ مناسب یا سایر اقدامات جمعی، پیش از دسته بندی به تجهیزات شخصی حفاظت از سقوط .

آیین نامه داربست بندی |انواع بست داربست

سرکشی (بازرسی)

بخشی از مرحله برنامه ریزی، شناسایی «نقاط عطف کلیدی» است.اینها مراحل یا نکات ارتفاع داربست هستند که در آن بازرسان داربست و مهندسین طراحی ساختمان قبل از پیشرفت به مرحله عطف بعدی، به سازه سرکشی خواهند کرد.سرکشی ها باید در برنامه ی طراحی و نصب همراهبا تیم طراحی شما صورت گیرد، خواه لوله و اتصالاتش و یا یک پروژه سیستم باشد.

سقوط اشیاء

یک خطر اساسی کار در ارتفاع، که مربوط به ساختمان های بلند می شود، سقوط اشیاء است.هنگام ارزیابی خطر، بسیار مهم است که مجاورت سازه را به عموم مردم، و هر جنبه ای بیش از حد بادبان و مناطق دفع ضروری را در نظر بگیریم.علاوه بر از بین بردن پتانسیل برای سقوط اشیاء، معرفی شبکه های توری و محافظت از فن های داربست، می تواند فاصله و تاثیر سقوط و جلوگیری از آسیب را کاهش دهد. شبکه ایمنی از این نوع، در حال حاضر استانداردی برای پروژه ساختمان های بلند و یک پروتکل ایمنی ضروری می باشد.این روش در 36 طبقه دادگاه میلتون در شهر لندن که در آن من داربست بندی را مدیریت کردم، اتخاذ شد.حفاظت از فن نیز برای افزایش ایمنی در محل نصب شده بود با ساختمانهای لندن که بسیار به هم نزدیک هستند و شهری دارای چنین پهنای عابر پیاده است، اقدامات اضافی از این نوع اغلب برای حفاظت از عموم مردم ضروری هستند.

همانطور که زمان زیر ساختمان برای به حداقل رساندنتاثیر برمحله های همسایه باید از گرد و غبار و آوارپاک و تمیز باشد ، همچنین باید درخواست های قابل توجهی به دوش پیمانکاران قرار دهند. در هنگام کار بر روی دو بلوک بلندترین برج مسکونی در بیرمنگام – برجهای بلند کلولند و کلایدایل با 32 طبقه – و برج هالووی سیرک، بلندترین هتل در بیرمنگام، نمایش داربست مطرح شد. نصب صفحات چالش های مختلفی را ایجاد می کند و کارکنان آموزش های لازم را دریافت می کنند تا اطمینان حاصل شود که ابزارها و تجهیزات در حالی که صفحات روی صفحه نمایش نصب شده می شدند، بسته بودند. این پروتکل کاراضافی کمک می کند تاایمنی کارکنان و حمایت بهتر برای عموم مردم تضمین شود.

آموزش

آموزش جزء مهمی برای تیم های نصب داربست می باشد و ضروری است که کارکنان با دسترسی و بهترین شیوه ی صنعت داربست با استفاده از بست چهارپیچ و جهبه ابزار منظم در محل کار و جلسات تمرینی دقیق تر در محیط در هر دو هفته به روز نگاه داشته شوند. آموزش های جدید برای ما شامل جنبه های پیچیده تری مانند نصب و راه اندازی جاده های بارگذاری شده است تا تمام تیم ها بتوانند با پروتکل های سازگار که ایمن و کارآمد هستند کار کنند.ما همچنین سیستم “کلاه سیاه” را برای سرپرست سایت مان اعمال می کنیم.این استاندارد ایمنی رنگ های کلاه ایمنی، در سال 2016 توسط Build UK به صنعت ساخت و ساز در بریتانیا معرفی شد، و کارکنان در محل را برای بهبود ارتباطات و ایمنی در سراسر پروژه های ساختمانی مشخص کرد.

انطباق

مشتریان انتظار دارند همه ی پیمانکاران به طور کامل با آخرین قوانین بهداشت و ایمنی مربوط به بخش دسترسی و داربست مطابقت داشته باشند و تیم مدیریت ما NEBOSH (هیئت رسیدگی ملی ایمنی و بهداشت حرفه ای)، IOSH (موسسه ایمنی و بهداشت حرفه ای) و بازرسی پیشرفته ی داربست بندی تا حداقل ممکن تصدیق شده هست. در نهایت، کار در ارتفاع منجر به خطرات زیادی می شود.مدیریت با دقت این خطرات بسیار مهم است و ما از وظیفه مان برای ترویج کار ایمن برای کارکنان مان و ایمنی افرادی که در مجاورت جایی که ما کار می کنیم، بسیار آگاه هستیم.

 کار در ارتفاع با طناب و بدون داربست

روش رایج کار در ارتفاع بدون داربست است که در تمام دنیا برای کارهای ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. کار در ارتفاع با طناب برای رنگ امیزی دکل های نفت کش که ارتفاعات 500 متری دارند استفاده میشود. همچنین برای پاک کردن شیشه ها و بدنه برج های غول پیکر هم از کار در ارتفاع با طناب استفاده میکنند. افرادی که این ارتفاعات را اویزان میشود دل و جرات بسیار بالایی دارند.

کار در ارتفاع کجا بکار میرود؟

کار در ارتفاع در جاهایی که دسترسی سخت است و نمیتوان به انجا دسترسی پیدا کرد مورد استفاده قرار میگیرد. کار در ارتفاع در ارتفاعات بلند که اصلا نمیتوان داربست در انجا بسته شود و در دیوارهای کناری ساختمان که همسایه ها اجاره اجرای هیچ کاری را نمیدهند مورد استفاده قرار میگیرد. پس برای اجرای کار روی طناب گرفتن اجاره از همسایه اصلا نیازی نیست.

مزیت های کار در ارتفاع چیست؟

مزیت های کار در ارتفاع یکی هزینه کمتر است و یکی صرف وقت و حرص و جوش کمتر برای مالکین است. برای کارهای نما در قدیم حتما داربست لازمه کار بود. اما امروزه دیگر نیازی به داربست نیست و به راحتی با کمترین هزینه میتوان کارهای نما را در تهران و کرج انجام داد. حرص و جوش زیاد برای راضی کردن همسایه جهت سیمانکاری و ایزوگام و عایق کاری دیوار بزرگترین مزیت کار در ارتفاع با طناب است. صرف وقت کمتر هم اخرین دلیل مثبت کاردرارتفاع بدون داربست است که میتوانید حداقل دوروز را در وقت خود صرفه جویی کنید.

کار در ارتفاع با طناب چقدر امن است؟

در ده سال گذشته که کار در ارتفاع با طناب وارد ایران شده هیچ گونه کشته ای نداشته است و ضریب سقوط و خسارت به صفر رسیده است. البته چند عدد  سقوط در ارتفاعات کوچک داشته است که ان هم رعایت نکردن ایمنی دلیل بر حادثه شده است. طناب های کار در ارتفاع وزن 4 تن را روی اسمان نگه میدارند و شما فرض کنید یک انسان چگونه باید از طناب به زمین برخورد کند؟؟ جواب صدرصد رعایت نکردن ایمنی کاردر ارتفاع

کار در ارتفاع در کدام کشور اختراع شده؟

کار در ارتفاع از کشور ایتالیا توسط شخصی به نام سرخیو کونسیساو اختراع شده است و از انجام وارد انگلستان شد. کار در ارتفاع در انگلیس گسترش پیدا کرد و با ابزارهای معمولی کار نمای ساختمان انجام میدادند که بعد زمدتی شرکت های بزرگ تاسیس شدند و ابزار الات مدرن تولید کردند.

دکمه بازگشت به بالا