برترین های کسب و کارعمومی

علت خاموش و روشن شدن کولر گازی سامسونگ

خاموش و روشن کولرگازی سامسونگ یکی از اتفاقات ناخوشایند و نگران‌کننده‌ای است که به دلایل مختلف در این دستگاه رخ می‌دهد. برخی از افراد تصور می‌کنند کولرگازی‌های سامسونگ به دلیل کیفیت و مقاومت بسیار بالایی که دارند، هیچ‌وقت با مشکل مواجه نمی‌شوند. درحالی‌که از رایج‌ترین مشکلات این دستگاه می‌توان به خاموش و روشن شدن ناگهانی آن اشاره کرد که باید در اولین فرصت برای عیب‌یابی و تعمیر آن اقدام کنید.

در ادامه مطلب قصد داریم اطلاعات کاملی را در رابطه با دلایل خاموش و روشن شدن کولرگازی‌های برند سامسونگ ارائه دهیم. اگر کولر گازی سامسونگ شما نیز مدام خاموش و روشن می‌شود و به دنبال تعمیر کولرگازی سامسونگ هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 دلایل اصلی خاموش و روشن شدن کولرگازی سامسونگ

 اگر به دنبال یافتن علت خاموش و روشن کولرگازی سامسونگ خود هستید، بهتر است موارد مهمی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را مورد بررسی قرار دهید تا به‌راحتی بتوانید مشکل دستگاه خود را برطرف کنید. این موارد مهم به شرح زیر است:

 1. معیوب شدن برد الکترونیکی کولرگازی

 برد الکترونیکی یکی از قطعات مهم و پرکاربرد کولرگازی سامسونگ است که وظیفه اصلی آن انتقال فرمان به سایر قطعات دستگاه است. گاهی اوقات خاموش و روشن شدن کولرگازی سامسونگ به دلیل معیوب شدن و سوختن این قطعه رخ می‌دهد. در واقع زمانی که برد الکترونیکی دچار خرابی و سوختگی می‌شود، دیگر نمی‌تواند به‌درستی فرمان روشن شدن و خنک کردن کولر را به قطعات مورد نظر منتقل کند.

 در چنین شرایطی باید از تکنسین متخصص و حرفه‌ای که در زمینه تعمیر خاموش و روشن شدن کولرگازی سامسونگ مهارت دارند، کمک بگیرید تا برد الکترونیکی دستگاه را تعویض کنند.

 2. کم شدن میزان گاز مبرد

 در حال حاضر در تمام کولرگازی‌ها به‌منظور تولید برودت، از یک نوع گاز مبرد استفاده می‌شود. این گاز مبرد بر اساس اندازه و ابعاد کولر استانداردهای خاصی دارد. هنگامی که میزان گاز مبرد کولرگازی از میزان استانداردی که برای آن در نظر گرفته شده است کمتر شود، دیگر دستگاه قادر به تولید سرما نخواهد بود و در مواردی موجب خاموش و روشن شدن کولرگازی می‌شود.

 اگر کم شدن میزان گاز مبرد دلیل اصلی خاموش و روشن شدن دستگاه شما باشد، بایستی با شارژ کردن گاز آن، این مشکل را به‌طورکلی برطرف کنید. دقت داشته باشید درصورتی‌که کم شدن گاز مبرد به علت نشتی ایجاد شود، باید ابتدا مشکل نشتی آن را رفع کنید و سپس برای شارژ کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

خاموش و روشن کولرگازی سامسونگ

 3. برق‌کشی نادرست و نوسانات جریان برق ساختمان

 برق‌کشی غیراصولی و نادرست و نوسانات جریان برق ساختمان، رایج‌ترین دلیل خاموش و روشن شدن کولرگازی سامسونگ است که اکثر افراد نسبت به آن بی‌توجه هستند. در واقع در فصول گرم سال اغلب منازل برای خنک کردن فضای داخلی خود از کولرهای گازی استفاده می‌کنند.

 در نتیجه این امر باعث کمبود برق در ساعات بسیار گرم خواهد شد و نوسانات جریان برق را به همراه دارد. در نتیجه موجب خاموش و روشن شدن کولرگازی شما می‌شود، اما در برخی مواقع نیز ممکن است سیم کشی غیراصولی و نادرست ساختمان موجب عدم برق‌کافی برای کولرگازی شود.

بیشتر بخوانید: علت خاموش شدن کولرگازی

 4. معیوب شدن اورلود کولرگازی

 اورلود از دیگر قطعات مهم کولرگازی سامسونگ به شمار می‌آید که وظیفه دارد از وارد آمدن فشار بیش از حد روی کمپرسور جلوگیری کند. از این رو می‌توان گفت خراب شدن این قطعه یکی دیگر از دلایل خاموش و روشن کولرگازی سامسونگ است. به‌عنوان مثال زمانی که دمای هوا بیش از حد زیاد می‌شود و کمپرسور به طور مداوم برای تولید سرما کار می‌کند، اورلود برای اینکه بتواند از فشارهای وارده بر کمپرسور جلوگیری کند، اقدام به خاموش کردن آن می‌کند. اما درصورتی‌که اورلود کولرگازی معیوب شود، دیگر قادر به خاموش کردن کمپرسور و سایر قطعات نخواهد بود و در نتیجه عملکرد کولرگازی با اختلال مواجه می‌شود.

 5. قرار گرفتن ترموستات در جای نامناسب

 ترموستات قطعه‌ای بسیار مهم و در عین حال حساس است؛ بنابراین نباید در مجاور وسایل گرمازا، در برابر هوای خیلی گرم، تابش نور مستقیم آفتاب و جریان هوای مستقیم قرار بگیرد؛ زیرا علاوه بر نشان دادن میزان دما به‌صورت نادرست، کارایی خود را نیز به‌درستی انجام نمی‌دهد. برای رفع این مشکل بهتر است یک جای مناسب را برای ترموستات در نظر بگیرید و جای آن را عوض کنید.

 6. کثیفی فیلتر هوای کولرگازی

 کثیفی فیلتر هوا از اصلی‌ترین و رایج‌ترین علت خاموش و روشن شدن کولرگازی سامسونگ به‌حساب می‌آید. در واقع هنگامی که فیلتر هوا دچار کثیفی می‌شود، وارد شدن جریان هوا به درون کولر کار بسیار سخت و دشواری خواهد شد؛ بنابراین فیلتر هوا قطعه مهم دیگری است که هنگام مواجه شدن با مشکل خاموش و روشن کولرگازی خود باید آن را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. در صورت مشاهده خرابی این قطعه باید آن را تمیز کنید و در صورت نیاز برای تعویض آن از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

 7. کثیف شدن کویل‌های کندانسور

 کثیفی و گردوغبار موجود در سیم‌های کندانسور کولرگازی موجب مسدود کردن گردش هوا می‌شود و کمپرسور را بیش از حد گرم می‌کند؛ بنابراین در چنین شرایطی با روشن و خاموش شدن دستگاه خود مواجه خواهید شد. برای برطرف کردن این مشکل، باید کویل‌های کندانسور را به‌صورت صحیح تمیز کنید. اما اگر در انجام این کار مهارت کافی ندارید از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

تعمیر خاموش و روشن شدن کولرگازی سامسونگ

 سخن پایانی

 در نهایت می‌توان گفت دلایل متعددی وجود دارد که موجب خاموش و روشن شدن کولرگازی سامسونگ می‌شود. از جمله این دلایل می‌توان به کثیفی کویل‌های کندانسور، کثیفی فیلتر هوای کولرگازی، قرار دادن ترموستات در جای نامناسب، خراب شدن اورلود کولرگازی، کم شدن میزان گاز مبرد، معیوب شدن برد الکترونیکی، نوسانات جریان برق ساختمان و سیم کشی نادرست و غیر اصولی اشاره کرد؛ بنابراین پس مواجه شدن با مشکل خاموش و روشن شدن دستگاه خود باید ابتدا موارد ذکر شده را مورد بررسی قرار دهید و پس شناسایی قطعه معیوب شده، برای عیب‌یابی و تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید.

برای این کار توصیه می‌کنیم به مراکز معتبری که کار تعمیر خاموش و روشن شدن کولرگازی سامسونگ را انجام می‌دهند، مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا